Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Igaza lenne a nőnek, akivel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaza lenne a nőnek, akivel ismerkedek?

Figyelt kérdés
Ő szempillás és műkörmös, és nagyon lenéz engem, amiért tanár vagyok. Azt mondta, hogy ennél aljább szakmát el se tudna képzelni, és ő legalább sok pénzt keres, és hivatása van. Szerintetek, ér annyit egy tanár munkája ( ha szívvel lélekkel csinálja) mint egy műkörmösé?
2021. okt. 20. 20:25
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:

A nővel már nem ismerkedek tovább, mert ez olyan rosszul esett, hogy nem tudok azonosulni az értékrendjével ( szerintem minden munka fontos, egyiket sem kéne degradálni).

Azonban társadalmi szinten érdekel a kérdés, igazat adnátok a hölgynek?

2021. okt. 20. 20:26
 2/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy tanár munkája fényévekkel többet ér, mint műkörmösé, nem is kérdés. Az már egy másik dolog, hogy nagyon nem vagytok megfizetve és nevetségesen tiszteletlen, ahogyan a kormány kezeli a tanárokat és az egész oktatást.


Semmit nem veszítesz, ha nem foglalkozol többet ezzel a nővel.

2021. okt. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nincs igaza, ebből is kiderül, hogy teljesen más értékrendetek van.
2021. okt. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

A fizetésed tekintve, valóban nem vagytok túlfizetve. Ez igaz, az összes pedagógusra Magyarországon. De más szakmák is vannak, akik hasonló cipőben járnak.

Az viszont egyenesen visszataszító, hogy egy tanárt ezért lenéznek!

Ő lehet a szakmájában jó és sokat dolgozik, de te pedig sokat tanultál azért, hogy tanár legyél. Hozzáteszem, a jövő nemzedékévbel foglalkozol!


Kérdésre reagálva, természetesen nem adnék igazat! Én azt gondolom, helyesen döntöttél, hogy tovább nem ismerkedtél vele. Ezek a megnyílvánulások, kijelentések nem méltóak irányodba!

2021. okt. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
32%

Zsák a foltját.


A pillás-körmös a kukás női verziója. Tanári pályán meg csak az maradt, aki bekakkant, ha ki kell állnia magáért.

2021. okt. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
77%
Kevés olyan szakma van, amit ennyire mélyen lenézek, mint a körmös pillás baromság.
2021. okt. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
62%

Nem kapcsolódik közvetlenül a témához, de őszintén nem értelek titeket. Van eszetek, van tudásotok valamilyen területen, van egy csomó lehetőségetek diplomásként, ráadásul egy sokrétű diplomával rendelkezve arra, hogy olyat csináljátok, ami érdekel benneteket...


Miért van mégis az, hogy álltok egy helyben és rinyáltok, hogy ennyire elbánt veletek a kormány.


Ha gyerekeket akartok tanítani, lehet magánban is. Akkora hiány van belőletek, hogy gyakorlatilag ti diktálhatnátok. Ha a szakotoknak megfelelő terület érdekel, arra is van egy csomó lehetőség, csodálatosan ki tudnátok bontakozni.


Mi az isten van a pedagógusokkal? Aláírattak veletek is valamit vagy mi? Nem bántani akarlak, csak nem bírom felfogni.


Egy nagyon hasonló területen van diplomám, sőt, talán rosszabbak is voltak az esélyeim kilépni a sanyargatásból, mégis dobbantottam. És nagyon sok kollégám ezt tette és valamiért nálunk és semelyik másik szakmában nem tapasztaltam még ezt a mártírkodást. Pedig mi is az emberekért vagyunk, no de nem vagyunk a saját életünk ellenségei, könyörgöm!


Mindig arra gondolok, hogy milyen példát statuál a diákoknak egy ilyen tanár... Gyakorlatilag azt látják, hogy 5 év egyetem után ennyire futja, hogy ott rohadsz, a gyerekek körberöhögnek, a feletteseidnek nem is vagy már ember, semmit nem értél el az életben, mert már semmi megbecsülést nem kap a szakmád, csak egy szolga vagy... És még mindig nem lépsz ki és még mindig a tehetséged és az eszed pazarlod erre. Ha nem lett volna előttem más példa, fixen nem mentem volna egyetemre, hiszen ezért minek?


Őszintén kérdezem: miért ennyire szolgalelkűek a tanárok? Hogy lehet ennyi okos ember ennyire birka, mikor mindenki, akivel hasonlóan elbántak, egy személyben felkerekedett, az asztalra csapott vagy bemutatott az illetékeseknek? Ti miért nem tudtok?


És a legszebb, hogy tüntetést is egyszer szerveztetek, HÉTVÉGÉRE, hogy véletlenül se akassza meg a hétköznapi szolgaüzemmódot. Jaj istenem de cuki

2021. okt. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
28%

Ez most fajni fog, de bizonyos szempontbol a nonek sajnos igaza van. A tanari palya sajnosan erosen kontraszelektalt lett. Ki megy ma tanarnak?

1. Mashova nem vettek fel.

2. Baj van az onertekelesevel, es majd a diakokon kieli a hatalomvagyat.

3. Az elozo ketto egyutt.

4. Valojaban jo tanar, de a rendszer kibabralt vele (o az egyeduli akit sajnalni tudok valahol).


Ezen tulmenoen a tanari munkaeropiac is hasonlo a tobbihez, meg akkor is ha kozel monopol helyzet van. Azert csak kozel, mert leteznek magan- es egyhazi iskolak is az allamiak mellett. De ezzel egyutt is a kereslet-kinalat hatarozza meg a piaci egyensulyi bert, csak ugy mint a programozoknal. Csak a programozonak jobb az erdekkepviselete, bar ismerek sok "penzugyileg tudatlan", amugy jo kepessegu melyen alulfizetett programozot is. Szoval Lazar Janosnak kozgazdasagi ertelemben igaza van: aki kereset keres, az annyit is er.

Ebbol a szempontbol a kormos-pillas csaj jol tolja: tizedannyi eszbol 3x annyit keres mint te.

Es meg valami: az oktatas egy elavult fos. A legtobb dolog amit tanul az ember kozoktatasban semmire sem jo. Altalanos muveltseg: mire vesz vele. Semmi ertelmes nincs: se jogi, kozigazgatasi ismeretek, se gyakorlati dolgok, se az hogyan add el magad, es ne csesszenek at. Se pszichologia. Semmi. En a mai kotelezo tananyag nagy reszet kidobnam a pibe. Amit meghagynek az a matek-fizika-kemia (bar ugye ebbol nincs tanar, mert elmennek inkabb pizt keresni), informatika, marketing, pszichologia, jog-kozigazgatas, autovezetes, alap haztartasi dolgok (hogyan csereljunk biztositekot es tarsai).

2021. okt. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
72%
#7 Riszpekt, egyreszt hogy kileptel a mokuskerekbol, masreszt hogy ki is mondod, es csak raerositesz arra, amit az elobb irtam.
2021. okt. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
95%
Hogy ne higyjem el hogy nem trollkerdès?
2021. okt. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!