Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 ilyen ember, hogy tud együtt lenni? Van itt hasonló személyiségű ember?

Figyelt kérdés

Köszi, aki elolvassa!

3 éve van barátom, együtt élek vele. A kapcsolatunk eleje óta a személyiségünk negatív oldala, nagyon rosszul hat egymásra, a pozitív meg nagyon jól. Van egyfajta dinamika, ami mindig előjön. Nyugalmi időszak 1 hónapig, minden jó, szeretet, minőségi idő, nevetés, támogatás, majd jön valami, legyen kis vagy nagy dolog, és elszabadul a pokol. Vagy én nem tudok leállni, és nem tudom, mikor kell hallgatni, vagy ő bunkó, amit nem érzékel.


Elmentunk parterapiara, a sz*ból hoztuk vissza a kapcsolatot pár hónapja, mert sok volt a sérelem, de szerettük egymást.

Mar vannak sikerélmények, azaz mindenképp fejlődött a kapcsolat, de a veszekedések így is harcba mennek át többségében. Gondoltam, az a lényeg, hogy már változik, majd lesz jobb, de párom most úgy döntött az egyik vitánál, hogy neki ez kevés.

Részemről is igyekeztem változni, barmilyen kívánsága volt, arra figyeltem, és mégsem tudja elfelejteni a régieket hirtelen. Azt mondja, mégis sokkal jobban bántja, mint hitte. Csak hát ezért mentünk el segítséget kérni, előre kéne tekinteni, nem hátra szerintem. Ki mire koncentrál.


Hiába vagyok jó a konfliktuskezelésen kívül minden másban, ami szintén nagyon fontos az életben, nincs arányban, amit belerakok, és amit akar látni belőlem. Ha mondom, hogy a jóra koncentráljon, és értékelje, hogy már valamikor le tudok állni, vagy tudom őt is kezelni, azt mondja, hogy "de nem úgy, neki más a szeretetnyelve, miért nem csináltam másképp, kiégett, sosem mondom, hogy megértelek, miben segíthetek". Mintha nem tudatosan, de direkt felnagyítana mindent, meghazudtolja, lekicsinyli, ha megteszem, amit szeretne, de nem megy tökéletesen. Nem is lennék kikeszülve, ha közben a mindennapokban nem rajongott volna a többi dologért, amit teszek, de most azt az oldalát vette elő, mintha egy szeret nélküli, rideg emberrel beszélnék. Ha próbálom rávilágítani arra, hogy miért tör pálcát felettem a rossz természetemért, ha kötekszem, miközben ő sem tökéletes, és olyan durva "vicceket" néztem el neki, amit normális ember nem, akkor az a válasza, hogy "jó, legyen ő a rossz, elviszi a balhét, akkor alkalmatlan egy kapcsolatra, szetmentek az idegei".


Ilyenkor van esély arra, hogy egyszer úgy ébred fel, hogy látja, miről is beszélek és ne várjon el olyat, amit nem csinál tökéletesen ő sem? Ilyen állapotban, mit lehet kezdeni egy ilyen gondolkodású emberrel? Hagyjam egy ideig? Próbáltam mindent, a szeretetet,kétségbeesett szánalmat, hangos indulatot. Talán egy dolog hatná meg.. ha azt mondom megértelek, sajnalom, legközelebb jobban csinálom.



Egy bajom van ezzel, hogy ebben nem látom a személyek iránt érzett mély szeretet, csak egy falhoz szorítást. Annyi szar kapcsolat van, miért nem tudja valaki a jóra helyezni a fókuszt? Mintha neki járna, hogy lehet bunkó, azzal nem foglalkozik, sokszor miből kellett felallnom, mert szeretem, és tudom, hogy egyébként jó ember.


3 ev után, már vágynék eljegyzesésre, de ezek szerint sehol nem vagyunk nála, széthullik a kapcsolat. Kertem, hogy mondja ki, hogy rám van szüksége, és nem ment neki, csak szajkózza, hogy vita kozben, miket mondtam sokszor rá. Következő pillanatban meg ölelget, sír, hogy szeret, de nekem a biztonság kellene.

Ha el kell engednem, ezt hogy csináljam, hogy ne menjen tönkre a szemelyisegem? Azzal, hogy nem nézi úgy a jót, ahogy én nála, a magamba vetett hitem dől meg.



2021. okt. 25. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Azért van ennyi szar kapcsolat, mert mindenkinek qrva erős az egója. Mindenki a saját élvezetét keresi, hajtja. Meg azért is, mert az emberek képtelenek x ideig egyedül lenni. Elhitték, hogy mindig kell legyen valakijük, mert az egyedülálló ember értéktelen. Legalábbis a mai világ felfogása alapján

Uhhh, biztos defektes, ha senki nem jön össze vele stb. prekoncepciók. Az véletlenül sem lehet, hogy tudatosan keres, megfontolt stb.

Az is baj, hogy az emberek a vélt vagy valós sérelmeiket (korábbiakat is) a partnerükön vezetik le. Nincs kommunikáció. Nem ülnek le telefon nélkül az asztalhoz, vagy a szobában. Nincs elfogadás, mert nincs szeretet. Van társas magány, fuldoklás. Jajj, csak ne legyek egyedül, ez is jobb annál.

Szóval fordítva ülnek a lovon. Míg én csak mosolygok egyedülálló emberként, mert eszembe jut, hogy egy punci sem ér annyit, hogy az idegeim tönkremenjenek. F

2021. okt. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Az a baj, hogy ti marhára nem tudtok kommunikálni egymással, és nem érzitek át a másik helyzetét. Tehát mindketten a magatok igazát szajkózzátok, és mártírkodtok, pedig valószínűleg mind a kettőtöknek megvan a maga igazsága és hibája.

Ha a kapcsolatot valóban meg akarjátok menteni, akkor párterápia folytatása, mediáció. Sőt, ha eleve problémátok van a konfliktuskezeléssel, akkor egyéni terápia/coaching.

2021. okt. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A két éven belüli válások majdnem 90%-a megjósolható abból, hogy tudtok-e nevetni, könnyeden beszélni a konfliktusaitokról.


Ha a konfliktuskezelés alatt újabb és újabb sérelmek keletkeznek, akkor az nagyon gyengíti a kapcsolatot.


Érdemes lenne kiemelten foglalkoznotok a konfliktuskezeléssel, mert amíg az nem oldódik meg addig nem fogtok tudni továbblépni.

2021. okt. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az jó dolog, hogy elmentetek párterápiára! Írtad, hogy ért is valamit! Gondolom a terapeuta határozza meg, hogy hányszor kell menni! Ezek szerint nektek nem volt elég! Van egy csomó dolog amit a #2 is írt, pl. életvezetési tanácsadó, de meddig lehet ezt így csinálni?

Ahhoz hogy jó legyen a kapcsolat, folyamatosan járni kell? Ilyen- olyan szakemberek tartják össze a kapcsolatot? Ideig-óráig változik valami, aztán minden a régi? Valószínű azért van, mert mindkettőtöknek van egy alapszemélyisége amin nem lehet változtatni. A kapcsolat elején még igazodik egymáshoz a két fél, nagy a szerelem, de hosszútávon már senki nem akar az elképzeléseiből engedni. Ezek az elképzelések fejben (egoban) születnek meg, és nem a "szívben"!

Igen kell a terápia, igen próbáljatok tekintettel lenni a másikra, de én ha azt látnám, hogy ezek ellenére sem megy, akkor nem erőltetném!

A másikat nem tudod megváltoztatni! Olyan amilyen! Ha már "erőszakot" kell alkalmazni az régen rossz!

2021. okt. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Férfi85 ***** válasza:
Nem olvastam végig elég zűrzavaros lett, de az biztos hogy valamilyen személyiség zavar is van a háttérben ,bipoláris vagy borderline. Viszont az biztos hogy nincs értelem erőltetni a kapcsolatot hagyd azt a szegény gyereket keres magadnak olyat akivel jobban működtök. Nem fog változni egyikőtök sem!
2021. okt. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ami ennyi idő elteltével és szakember segítségével sem változott az nem is fog, egyszerűen nem vagytok egymáshoz valóak .
2021. okt. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!