Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom folyton elnyom a "beszél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom folyton elnyom a "beszélgetésekben". Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Bármilyen idétlenül hangzik, de most majdnem sírok. (49/N)

Most volt az, hogy már tíz perce hallgattam őt miután mar visítani tudtam volna a feszültségtől, annyit jegyeztem meg, belevágva a mondanivalójába, hogy "De jól elbeszélgetsz te magaddal!" -és kinyomtam a telefont. Utána még négyszer rányomtam. Majd végül felvettem, annyit mondott csak h a k anyámat. Szóval a lényeg az neki nem ment át.


A következő szokott történni:

Elkezd beszélni arról, hogy mit tapasztalt, és mire jött rá, vagy milyen kérdések merültek fel benne. Én belelkesedek, milyen szuper téma, és hozzátenném a magam gondolatait. Na itt kezdődnek a bajok. Valahol szünetet hagy, kérdi "Ugye?" "Itt vagy még?!" erre megszólalok, hogy igen, belekezdek a beszédbe, de rámförmed, hogy "Hagy mondjam már, mert elfelejterem...", és még folyamat beszél 5-10-15-30 percet. Monologizál. Aztán van úgy, hogy ezután el is köszön!!!, van, hogy megkérdi mit akartam, ekkor én vagy emlékszem még, vagy nem, vagy van még kedvem hozzászólni a témához, vagy nincs.

Ha beszélhetek, utána úgy hallom, mintha szomorúbb lenne, mint amikor elkezdte a mondandóját.


Úgy érzem, hogy utálja, hogy egyáltalán vannak gondolataim, vagy hozzá tudok szólni bármihez.


Nem kíváncsi rám! Azaz a gondolataimra. Pedig én azzal azonosítom magam, a szellememmel.


Úgy érzem, már nem szeret ENGEM. Csak a testemet, meg a fülemet, a főztömet, amit én nyújtok neki, de nem ENGEM.


Úgy érzem magam lassan, mint egy szingli akinek van egy hatalmas cicája akit szerethet... :(



2021. okt. 27. 14:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
67%
Engem meg az idegesítene, miután bunkó voltam, még négyszer felhívom, pedig tudom, hogy látta és nem akarja felvenni. De én addig hívom míg fel nem veszi és akkor qrvaanyázok. Ez tényleg nem szakító ok. Sőt főzzön is rám. De persze.
2021. okt. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

"kinyomtam a telefont. Utána még négyszer rányomtam. Majd végül felvettem, annyit mondott csak h a k anyámat"

Eddig egál.

Miért telefonon beszélgettek és nem személyesen?

2021. okt. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Mifelénk a kvaanyám semmire nem jogos válasz.
2021. okt. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
A k.. anyázás az a szakító ok! Soha nem mondanék ilyet senkinek, pláne nem a páromnak! A telefon kinyomása sem szép dolog, az biztos, de aki egy ilyen emberrel él (én is éltem ilyen emberrel) az tudja hogy tényleg felemészti az idegrendszert.
2021. okt. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nyomtam a zöldet, köszönöm a hozzaszólasokat.

A vitátokhoz annyit, hogy ugyanez a vita megy most bennem is.

Én nem akarok szakítani, azaz válni, mert MINDEN MÁS jó vele. Házasok vagyunk tényleg kiállt mellettem jóban rosszban, kimutatta másképpen a szeretetét, lojalitását.

Ugye ez ami bánt, ez egyetlen dolog. De ilyenkor, mert ez már rendszeres, becsapva érzem magam, mintha az összes többi jó dolog nem számítana, mintha nem is lenne igaz, semmi jó, mert nem hallgat meg, mert úgy talalom, hogy rosszul esik neki hogy van agyam.

Lehet nem kellene ugy ereznem hogy ha a mondanivalómat utasítja el akkor egyenesen engem utasít el?

De lehet, hogy én ezt csak mögé képzelem, de most csak ez zakatol, hogy basszus miert nem kíváncsi a mondandómra?! En egy idióta vagyok, hogy ha a mondandóm nem érdekli akkor úgy érzem én nem érdeklem? Igen amit egyikőtök írt, azt fogom mondani neki, de egyszerűen az a baj, hogy megalázónak erzem most bármit közölni vele hisz "úgysem érdekli".

Egyáltalan nem így néztek ki a beszélgetések köztünk.

Rengeteget beszélgettünk. Jókat. Nem volt bunkó, önző a beszélgetésben. Nem tudom, hol csúsztunk el és miért.. Nem tudom ÉN mit bsztam el. Azt tudom ő mit csinál rosszul de azon csak ő tud változtatni ha akar. De a változast azert szeretném előidézni, szó se róla.

2021. okt. 27. 16:58
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, én most a helyedben pár hétig feltűnően, nagyon szótlan lennék... sztem nehezedre sem fog esni ezek után

Aztán meglatod hogy áll ő az egészhez

2021. okt. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Az exem is folyamatosan a szavamba vágott, nem hagyott szóhoz jutni, ha belekezdtem egy témába, elterelte másfelé és harminc percig folyamatosan beszélt egy szusszal. Később ő volt az, akit nem érdekelt, ha bármilyen dolgot feldobtam bármivel kapcsolatban, ő volt az, aki ököllel csapkodta a csempét, ha valami nem úgy történt, ahogy ő elképzelte. Aki hisztériás rohamot kapott, mert egy poharat nem oda tettem, ahova ő szerette volna, üvöltött, ráncigált. Talán mert ő is egy erőszakos, buta, harsány f... sz. Szerintem érthető, miért csak ex.
2021. okt. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

16 köszi úgy csinálom!

17 Jajj sajnálom. Tényleg azert csinálok ilyen dolgokból kabinet kérdést mert mindig azt mondják: az elején kell elkapni. De sosem tudhatod, melyik, mi az "eleje" valaminek, vagy csak egy hiba a rendszerben. Vagy minďkettő...?

Update: Fél órája felhívott hazafelé jövet hogy beszéljük meg. Megbeszéltük. Először veszekedest akart belőle csinálni. Elmondtam hogy mi bánt, de nem kaptam felőle olyan megnyugtató jelzést amiből azt látnám hogy ez változni fog vagy egyaltalán VALÓBAN megértette-e, hogy mi a bibi. Csak beképzelem hogy nwm erdekli a mondanivalóm... Most pl megemlítette, hogy őt nem erdekli a podcast. Ott ugye kíváncsinak kell lenni mások gondolataira, másképp nem élvezhető.... Nem vagyok megnyugodva teljesen, de azt hiszem nem akarpk ezen vitázni vele, majd masokkal fogok érdemben beszélgetni, őt meg lerázom ha hív, így járt.

2021. okt. 27. 18:26
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Hasznos lettél számára ebben a kapcsolatban, de nincs tisztelet és valódi szeretet… pontosan annyit ad bele, hogy még ne menjél el, majd ha jön más, akkor ő dobbant. Én biztosan nem maradnék egy ilyen ember mellett, aki nem kiváncsi rám.
2021. okt. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

hadd javítsam ki ezt a helyesírási szarvashibát: nem "hagy", hanem helyesen "hadd" mondjam már.


szexista a párod, és ami köztetek folyik, azt nevezi a szakirodalom communication gap jelenségnek.



nemcsak a privát szférában, hanem a munkaerőpiacon is tapasztalható hasonló, amikor egy-egy konferencia, tárgyalás, értekezlet alatt a férfiak erőszakosan elveszik a szót a női kollégáktól, és verbális/kommunikációs dominanciára törekednek.

2021. okt. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!