Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom folyton elnyom a "beszél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom folyton elnyom a "beszélgetésekben". Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Bármilyen idétlenül hangzik, de most majdnem sírok. (49/N)

Most volt az, hogy már tíz perce hallgattam őt miután mar visítani tudtam volna a feszültségtől, annyit jegyeztem meg, belevágva a mondanivalójába, hogy "De jól elbeszélgetsz te magaddal!" -és kinyomtam a telefont. Utána még négyszer rányomtam. Majd végül felvettem, annyit mondott csak h a k anyámat. Szóval a lényeg az neki nem ment át.


A következő szokott történni:

Elkezd beszélni arról, hogy mit tapasztalt, és mire jött rá, vagy milyen kérdések merültek fel benne. Én belelkesedek, milyen szuper téma, és hozzátenném a magam gondolatait. Na itt kezdődnek a bajok. Valahol szünetet hagy, kérdi "Ugye?" "Itt vagy még?!" erre megszólalok, hogy igen, belekezdek a beszédbe, de rámförmed, hogy "Hagy mondjam már, mert elfelejterem...", és még folyamat beszél 5-10-15-30 percet. Monologizál. Aztán van úgy, hogy ezután el is köszön!!!, van, hogy megkérdi mit akartam, ekkor én vagy emlékszem még, vagy nem, vagy van még kedvem hozzászólni a témához, vagy nincs.

Ha beszélhetek, utána úgy hallom, mintha szomorúbb lenne, mint amikor elkezdte a mondandóját.


Úgy érzem, hogy utálja, hogy egyáltalán vannak gondolataim, vagy hozzá tudok szólni bármihez.


Nem kíváncsi rám! Azaz a gondolataimra. Pedig én azzal azonosítom magam, a szellememmel.


Úgy érzem, már nem szeret ENGEM. Csak a testemet, meg a fülemet, a főztömet, amit én nyújtok neki, de nem ENGEM.


Úgy érzem magam lassan, mint egy szingli akinek van egy hatalmas cicája akit szerethet... :(



2021. okt. 27. 14:10
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Az a fura, hogy tudom hogy úgy kell írni, mégsem úgy írtam.. Most aztán ezen is elgondolkodhatok, miért írtam így.

Szóval ez ellen a gap ellen mit lehet tenni? Bele kell állni, és egyenesen rákérdezni, amikor történik? Vagy van valami hatásosabb trükk ennek kiküszöbölésére, vagy leállításáa? Mert én nőként igen ezt többször észleltem már.

De mesélek. Van egy oldal, ahol inkognítoban vagyok fent, de egy bizonyos felhasznalói névvel, és valamiért (szellemi alkotás...) meg vannak győződve róla, hogy én férfi vagyok. Nem tettem ezért semmit, hogy ezt higgyék, nemtelen a felhasználó nevem. Nos, soha nem próbálnak meg letromfolni a kommunuķációban. De pl. facebookon többször megtapasztaltam hogy biza csak a női mivoltomnak szól, hogy konkrétumokba belekötnek, vagy legutóbb pl. felsorolás volt a mondatomban, egy férfi hozzátett a felsoroláshoz egy tagot ami eszébe jutott még, és hozzátette: "majdnem jól mondtad". Teljesen jól mondtam mindent. De ez csak egy finomabb eset, ennél sokkal durvábbak megtörténtek már. De bezzeg amikor "férfi vagyok", ilyenek nincsenek. (És amíg ki nem igazítom, hogy nő vagyok. Úgyhogy manapság már nem igazítom ki, meg ne utáljam.)

Utána nézek ennek a gapnak, köszönöm.

2021. okt. 27. 20:42
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
21, ez egyáltalán nem csak a férfiakra jellemző, sajnos nők is csinálnak ilyeneket! Ebben semmi szexizmus nincs, csak a feministák próbálják el elhitetni. Ez a kontrollról szól, nem a nemekről. Egy nő is lehet ugyanúgy bántalmazó, kontrolláló!
2021. okt. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

22 Nahát ez érdekes. Majd megfigyelem a visszájáról is. Csak tényleg nem vettem észre eddig ezt nőktől, de férfiaktól meg 100% hogy kapja az ívet a nő, (nem hogy én, hanem bármelyik) amikor értelmesen, tájékozottan hozzászól valamihez. Szinte állandóan ezt látom. Mint a vörös posztó, többen is ráugranak, csak férfiak, belekötnek még a beleköthetetlenbe is. Es egyszerűen nem érted aztán egyszercsak rájössz, hogy jahh az a bajuk, hogy nő, es nem lehet (elég) okos...

Nem vagyok feminista, és senki nem is sugallta, hogy a nőiség a vörös posztó, egyszerűen csak nem volt más magyarázat.

Mondom neked, ilyet nem tapasztalok "férfiként".

Figyeld meg te is közösségi oldalakon. Teli van hímsovinizmussal. Es! Privátban is kaptam a megjegyzéseket "férfitársaimtól" az "okoskodó" nőre, aki jól értett valamihez.

Ajánlom a férfiaknak, hogy próbálják ki, csináljanak egy női reget pl facebookon, aztán szóljon hozzá pl egy autós csoportban. Lesz sírás.

2021. okt. 27. 22:58
 24/28 anonim ***** válasza:
46%
Nem értek egyet veled kérdező! Én rengeteg emberrel beszélek élőben is, férfiakkal is! A férfiak a harcoskodó, okoskodó női kommunikációt valóban nem kedvelik, de a tartalmas, megfelelően előadott stílusra abszolút vevők. Lehet, hogy a te készülékedben van a hiba…
2021. okt. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Nem a nő harcoskodó kommunikaciójáról beszéltem. A nő nem harcos hozzaszólásáról beszéltem és arról hogy a férfiak megtámadják kitalált vélt indokokkal. Mint most te kitalaltad hogy harcoskodás volt. Pedig abszolút nem írtam ilyet. Tehat ez a te vélelmed.


Nem vagy te férfi véletlenül..?

2021. okt. 27. 23:33
 26/28 A kérdező kommentje:
OkosKODÓ kommunikációról írsz. Ez is erdekes. Mitől válik az okos kommunikáció okosKODÓvá a te megítélésedben. Talán csak nem a sovinizmustól..?
2021. okt. 27. 23:36
 27/28 A kérdező kommentje:

Abszolút nem vevők rá, sőt el sem ismerik hogy tartalmas, és kitalaljak hogy nem megfelelően előadott... Esküszöm kinyitottad a szemem köszi es kezdek férfigyűlölő lenni. Ti mind ilyen gőgös magukat felsőbbrendűnek gondoló parasztok vagytok???

Provokálnak is, harcoskodónak titulálva, degradálva, mint most te, nemcsak engem minden nőt aki értelmes, nemhogy okos.

Okos az vegkepp ne legyen se oly magabiztos hogy kijelenti magáról hogy okos.

Jahh. Tudod mit bennem van a hiba. Nevezetesen az, hogy nem tetszem neked. Leszarom.

2021. okt. 27. 23:42
 28/28 anonim ***** válasza:
67%

Na kérdező, ez az a stílus, amiről beszéltem az előbb! Agresszív, meggondolatlan, nőietlen!

Ezekben a mondatokban most nem volt okosság, bölcsesség sajnos. Viszont provokáció rengeteg. Erre valóban arrogánsan reagálnak a férfiak, hiszen egy másik ( gyenge) harcost látnak, nem egy okos, bölcs nőt.

Nagyon rossz úton vagy, így a kapcsolatod is tönkre fog menni és még jobban meg fogod utálni a férfiakat, akiket egyáltalán nem ismersz és nem tudod irányítani őket. Okosan, bölcsen, ahogyan a nők teszik.

A nememet illetően is tévedtél, nő vagyok :)

Hát sok sikert, én azért szorítok neked!

2021. okt. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!