Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek van okom aggódni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van okom aggódni, hiteget?

Figyelt kérdés
Van egy figyelmes, segítőkész párom, akivel három és fél éve vagyunk együtt. Én 27 éves vagyok és nő, ő 25. Nagyon sokat beszélgetünk, a napi problémáinkat megosztjuk egymással, élvezzük egymás társaságát, kirándulunk, támogatjuk egymást lelkileg is, hasonló az értékrendünk stb. Itt jön a "de". Megkérte a kezemet egy év után, azóta viszont semmi és nem értem az okát. Láthatóan, érezhetően szeret és tudja, hogy ez nekem fontos és ő sem zárkózik el a házasságtól, sőt, amikor beszélünk róla, akkor is váltig állítja, hogy szeretné, ha a felesége lennék és szeretne majd gyerekeket, de most elég rosszul állunk anyagilag. Viszont nem tesz sem azért, hogy kicsit jobb munkát szerezzen (pedig a lehetőségei meglennének hozzá) sem azért, hogy ez a házasság a gyakorlatban is megvalósuljon. Nekem az volt az álmom, hogy fiatalon legyek menyasszony és anya (ami nem jött össze), de nem szeretnék már több évet várni. Nyilván itt 4-5 évre gondolok. Nem értem, hogy ha ilyen törődő és neki sincs ellenére, miért nem haladunk mégsem? Kérdezem és mindig az anyagiak, vírus helyzet stb. az ok, de felmerült bennem, mi van, ha egyszerűen nem is akarja, csak elveszíteni sem akar? Hallottam már ilyet nem egyszer. Aggódnom kellene? Múltkor kérdeztem tőle, hogy tulajdonképpen mit szeretne, csak továbbra is együtt élni és ennyi? De állítja, hogy nem...viszont akkor nem értem.
2021. okt. 30. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Le kell ülni alaposan átbeszléni, hogy ki-mit és mikor akar és ezért mit tesz meg. Ezt nem mi tudjuk megmondani neked. VELE kell megbeszélned. Eddig ez nyilvánvalóan nem sikerült. Tegyél érte, hogy menjen! Ha kell, kérjetek segítséget hozzá, nem szégyen a párterápia sem, pont az ilyen szr kommunikáció az, ami miatt fontos és hasznos.
2021. okt. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokat beszélgettek? Miről? Az időjárásról biztosan, de ez nem kommunikáció, amit itt leírtál. Támogat lelkileg? Miben pontosan? Mert abban nem, hogy biztonságban érezd magad. Ellentmondások ezrei vannak a szövegben, nézd meg távolabbról, mit mondanál, ha más mondaná ezeket a kapcsolatáról neked? Nem stimmel, ugye? Lehet, hogy a fától nem látod az erdőt, de a sok szépséges gondolat az elején, és a szöveg második fele teljes ellentmondásban van egymással. Nincs két különböző ember, egy van. Melyik fele nem igaz?
2021. okt. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Akinek komoly célja a családalapítás, az tesz érte.

Hiteget.

A férfiakat nem érdekli, hogy nálad ketyeg az óra, leköti az éveidet, gyakorlatilag kihasznál érzelmileg, testileg, lelkileg.

A férfiak többsége a párkapcsolatban leginkább a jelennek él: “most jó, hogy mi lesz később, ki tudja?”.

Határozottan kérdezz rá, hogy össze akarja-e kötni veled az életét, mert akkor azért tenni kell, felkészülni, stb. Ha továbbra is kibúvót keres, akkor zárd le ezt a kapcsolatot, mert ő belekényelmesedett, de rád nézve nincs perspektíva.

Borítékolom, hogy nem szalad veled az anyakönyvvezetőhöz időpontot kérni.

2021. okt. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

25 éves, nem fog nősülni.

hát ez még gyerek, agyilag mindenképp.

sztem jobban járnál egy 5 évvel idősebb partnerrel.

a házasságot, szülőséget jobb nem elsietni, mert válás lesz a vége.

sztem párod még nem élte ki magát, és esze ágában sincs lehorgonyozni, de vhogy talomban kell téged tartania, amíg talál egy 20 évest aki nem fogja még házassággal nyaggatni.

2021. okt. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ahogy észre vettem, manapság amilyen nehéz egy nőt az ágyba vinni, annyira nehéz egy férfit az oltár elé, sőt nehezebb.

Mint egy csaj, kéreti magát, hát nem is tudom, először azért ismerjük meg egymást jobban, ejj ráérünk még erre, ne siessük el. :D Szóval, aki azt szokta mondani, hogy mennyivel könnyebb a nőknek az élet, hát nem az. Itt a példa erre.

Kérdező, az sem segít a helyzeten, hogy választottál egy 2 évvel fiatalabb fiút magad mellé. Ez nagy hiba volt. Az ő biológiai órája 35 körül fog ott tartani, ahol most a tied család alapítás tekintetében.

2021. okt. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sajnos arra, hogy fiatalabb tőlem, nem gondoltam akkor és ott, amikor beleszerettem. Majdnem négy évvel ezelőtt még abban sem voltam biztos, hogy akarok-e gyereket valaha...akkor pont, hogy ő hozta fel a témát, hogy ő fiatalon szeretne majd apa lenni.

Egyébként az, hogy segítőkész, abban nyilvánul meg, hogy támogat a céljaim elérésében, bíztat, hogy kezdjek más szakma tanulásába, vigasztal a rossz munkahelyemmel kapcsolatban, felvidít egy hosszú nap után, mikor borúsan látok mindent. Amikor a vírus kezdetekor munkanélküli lettem, folyamatosan maszekolt, hogy a megszokott életszínvonalon tudjunk élni. A tanfolyamhoz, amit el akarok végezni felajánlotta, hogy anyagilag segít, hogy végre azt csinálhassam, amit szeretek. Segít a házimunkában, sokszor vár vacsorával, szóval ezért írtam, hogy alapból teljesen jól megvagyunk és ezért nem értem ezt a kettősséget én sem.

2021. okt. 30. 22:36
 7/12 anonim ***** válasza:

így már más.

tehát nincs még rendes szakma a kezedbe és jó munkahely sem.

akkor viszont mire föl akarsz szülni? majd ő meg az állam eltart?

egy gyereket felnevelni komoly anyagi erőpróba.

így már jobban értem a barátodat és igazat adok neki.

2021. okt. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Van rendes szakma a kezemben, csak nem szeretnék életem végéig ezzel foglalkozni. Jelenleg van stabil munkahelyem is, emellett végezném el az új szakma kitanulását. A gyermekvállalás még pár év múlva lenne esedékes számomra is, csak jó lenne érezni, hogy addig is haladunk, összekötjük az életünket és elkezdjük megalapozni komolyabban is ahhoz, hogy pár év múlva jöhessen a baba. Pont ezért szeretnék most elvégezni egy tanfolyamot, hogy a baba előtt tudjak benne 1-2 évet dolgozni.
2021. okt. 30. 23:01
 9/12 anonim ***** válasza:

de a lagziba mit tudsz beletenni pénzügyileg?


ő fizeti a tanfolyamodat is.


sztem ideje lenne ennél érettebben gondolkozni erről a témáról.

egyelőre sztem csak a romantikáját látod.

sok pénz az esküvő, vagy visszajön, vagy nem.

sok pénz a gyerek.

ha terhes leszel, neki dupla ennyit kell dolgozni, h. eltartson 3 embert.

és még mindig nagyon fiatal.

2021. okt. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, mi ez ez a támadó hangnem... én nem ezt írtam!

Nem fizeti a tanfolyamomat, hanem felajánlotta, hogy ad bele pénzt (amit egyébként nem vennék igénybe, csak egy felajánlás). A lagziba nem kell sokat beleadni, mert egy nagyon kicsi lagzit szeretnék, szűk családi körben, szóval tudnék abba is adni. Illetve direkt leírtam, hogy gyereket pár év múlva szeretnék majd és azért szeretnék most pályát változtatni, hogy pár évet tudják benne dolgozni és csak utána vállalnánk be a babát.

2021. okt. 31. 07:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!