Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha az exét nézegeti instán,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az exét nézegeti instán, az jelent valamit?

Figyelt kérdés

Barátomnak volt előttem 2 évvel korábban egy kapcsolata, egy nagy szerelme ahol teljesen odavolt a csajért. A lány viszont dobta, mert részéről nem volt annyira kölcsönös. Barátom úgy mesél mindig erről a lányról, hogy ez picit ilyen platoi szerelem volt neki, mint a mesékben, ő neki ilyen varázslatos volt, de a lány nem viszonozta annyira.


Már 2 éve nem voltak együtt, mikor mi összejöttünk (mi idén tavasszal). Mondta barátom, hogy azért nem volt kapcsolata, mert annyira megviselte ez az egész az exével és állítása szerint én vagyok az, aki végre tudta überelni az exet, és végre azt érzi, már nem oda vágyódik vissza, hanem talált valakit (engem), akivel sokkal jobb minden téren a kapcsolat (érzelmek, szex, stb).


Viszont tegnap valamit mutatott a telefonján instán, és amikor a keresőbe irt be vmit, láttam, hogy a keresési előzményekben legelső helyen van ez a bizonyos ex, tehát még nézegeti őt.

Tettem egy megjegyzést erre (“látom, meg mindig nézegeted XY instáját”). Ezután elkezdett össze-vissza magyarázkodni, hogy csak kitett egy sztorit az exe es onnan jutott eszébe stb. Én ezek után hagytam is volna már a témát, de utána rajta éreztem, hogy 1-2 órán keresztül feszült maradt, mert többször felhozta a témát, hogy ne értsem félre tényleg, mert így meg úgy (én már rég elengedtem volna a dolgot, nem is beszéltem róla már utána, de így utólag furcsa, hogy ő ennyire feszült lett es nem bírt leszakadni a témáról).


Elgondolkodtam rajta így utólag, hogy vajon jelent még neki ez a lány valamit? Állítása szerint haragot érez iránta azóta is, mert a lány sokszor játszott vele, kihasználta. En viszont ugy gondolom, hogy aki MÁR közömbös, az iránt nem érzek haragot (legalábbis én így működöm). De ezt már neki nem mondtam.



2021. nov. 7. 08:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és sajnos rossz tulajdonságom, hogy apróságokon is néha tudok agyalni, túl sokat, lehet ez is olyan szitu. Nem akarom a barátomat ezzel terhelni meg idegesíteni, de valahol belül azért zavar ez.
2021. nov. 7. 08:24
 2/9 Noren1989 ***** válasza:
100%

Leginkàbb azt jelenti, hogy még foglalkoztatja a làny.


Amúgy akit gyűlölök, nem nagyon szokàsom nézegetni...

2021. nov. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Noren1989 ***** válasza:
76%
Jaigen, a màsodik bekezdés meg egyenesen illúzióromboló...
2021. nov. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Mire gondolsz?
2021. nov. 7. 08:29
 5/9 Noren1989 ***** válasza:
100%
A hasonlítgatàsra. Mintha egy új telefonról beszélnénk Babóca, nem emberi kapcsolatokról.
2021. nov. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Egyertelmu hogy meg fantazial az exerol, akar szex kozben akar maskor. Biztos o jelent tobbet az eleteben es nem te mert meg nem tette tul magat rajta. Ha az ex egy nap irna neki es dontenie kene hogy te vagy o akkor szerintem sok vizet nem zavarnal. Gondolom ezeket meg nem latod mert szerelmes vagy, erdemes volna elgondolkodnod hogy mennyire tervezel vele jovot, esetleg a baratnoiddel ismerosokkel megbeszelni, aki objektiven latja hogy vannak-e arra utalo jelek hogy teged csak ugrodeszkanak akar hasznalni, vagy jobb mint semmi alapon veled lenni
2021. nov. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is volt első szerelmem, 4 éves kapcsolat, dobott, majd még 2 évig húzta az agyam az új pasija mellett. Megviselt eléggé. Pár évig egyedül is voltam utána. Majd összejöttem egy másik lánnyal, 1 évig voltunk együtt, de eléggé toxikis kapcsolat volt, a végén örültem, hogy meg tudtam szabadulni tőle, de rendesen megviselt lelkileg az is. Ezután úgy alakult, hogy pár hónap után megismertem most már menyasszonyomat, na vele tényleg megtapasztaltam milyen az igazi boldogság - minden téren - és ha valaki tényleg hozzád illővel vagy. És vele rengeteget beszélgetünk, látta, hogy vannak sebeim a múltból, elmeséltem mi történt velem, hogy éreztem, hogy érzek most. Nagyszerű volt, és felszabadító, őszintén elmondhattam mindent, és vele együtt sikeült teljesen elengednem a haragot, fájdalmat, lelki megpróbaltatások terhét. Érzem, hogy ő egy igazi támogató társ, és bármi merüljön fel a jövőben is, biztos meg tudjuk oldani.

Szóval nekem pl. nem jelentett semmit úgy már egyik exem sem, csak bizony hosszú folyamat lehet amíg a negatív érzelmek is közömbössé dolgozódnak fel. És szerintem ebben nagyon jó, ha segít az ember párja.

Nem ismerem a ti kapcsolatotok jellegét, csal leírtam a saját tapasztalatom, hátha segít megérteni az ilyen dolgok működését.

2021. nov. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

1.: ha bármilyen érzelem is van még irányába (írtad hogy harag) akkor még érez iránta valamit.


2.: azért magyarazkkdltt meg utána mert megszolalt a lelkiismerete magyarul van vaj a füle mögött...

2021. nov. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

Hát én akkor viszont hoznék egy ellenpéldát.

9 hónapig voltam együtt az exemmel aki iránt maximum megvetést érzek már. Azért szakítottunk mert a kapcsolat közben elhunyt édesapám és semmilyen szintű támogatást nem nyújtott, sőt, érzelmileg zsarolt, hogy miért nem szexelek stb. Nem volt képes megérteni,hogy gyászolok.


Utána 1 évig voltam szingli amikor összejöttem a jelenlegi párommal. Vele 3 éve vagyunk együtt, már közös lakásban. Sokkal de sokkal boldogabb ember vagyok mellette.


Ettől függetlenül néhány havonta rászoktam nézni az exem profiljára, nem azért, mert hiányozna vagy szeretném, hanem mert valahol jól esik látni, hogy egyre rondább, folyamatosan hízik és a szakításunk óta eltelt 4 év alatt sehova nem haladt. Igen, ez nekem jó érzés. Ő egy rossz ember volt, viccet félretéve.


Szóval ha nekem pl. párom meglátná, hogy rákerestem, egyrészt van annyira értelmes, hogy megkérdeznő először, hogy ennek mi az oka, én meg szépen elmesélném, hogy néha eszembejut és jó látni, hogy lefelé ível az életben, mert akkor, a gyászolásom alatt akkora törést okozott bennem, ami igenis visszajár neki az élettől most.


23L

2021. nov. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!