Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Más is észrevette hogy ott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is észrevette hogy ott ahol a feleség kezeli a pénzügyeket ott azért előbb utóbb azt (akaraton kívül is) a saját javára fordítja? Mit tennétek ez esetben?

Figyelt kérdés

Mikor összeházasodtunk 3 éve akkor megegyeztünk hogy ő kezeli a pénzügyeket, és mindkettőnknek van egyenlő költőpénze. A többi megtakarításra megy, amiből meg olyanokra költünk mint nyaralás, kocsi, stb. A probléma az hogy időközben a költőpénz kevesebb lett (kevesebb fizetés, több kiadás, stb). Persze az ő része is, de neki nincsenek drága hobbijai mint nekem, így jól elvan, sőt még olyan "extrákra" is marad, mint körmös, stb. A közös megtakarításból kezdetben volt hogy vehettem magamnak holmikat, de egy ideje már azonnal nemet mond rá (persze érthető hiszen az nem arra van). Csak az a bajom hogy engem egy nyaralás sokkal kevésbé villanyoz fel mint hogy mondjuk évekig drónozhatok hétvégenként. És persze ilyesmin sokat veszekszünk, de ugye a döntés végül az ő kezében van, és a hisztijeivel úgy intézi, hogy végül rábólintok amit mond, mert hát mégse akarom hogy ne menjünk nyaralni, stb.


Kicsit úgy érzem hogy az is gond hogy többet keresek mint ő, és ugyan megengedhetném magamnak a drága hobbikat, céges sörözéseket de közben meg nem tudom, mert egy számlán áll a pénzem és kitudja mikor abból egy durván túlárazott szállodába mehetek egyetlen hétre nyaralni..


De őszintén szólva nem a legjobb ötlet volt felhozni ezt neki mert amúgyis egy fájó pont hogy elvesztette az előző állását és jóval kevesebbet keres mostmár mint én. Így ez mindig veszekedésbe torkollik, úgyhogy ezt a vonalat már feladtam.


Tudom h nem a világ legnagyobb problémái ezek de azért bosszantó és elég rosszat tesz a házasságunknak. Járt már valaki hasonló cipőben?


2021. nov. 11. 19:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
23%
Mindentől függetlenül, jó nagy baromnak tartom, aki így alárendeli magát egy kapcsolatnak. Én nagyon szívesen adok a páromnak, amit és amikor csak tudok, de így nem bírnék élni. Ugyanolyan szánalmas, mint a közös Facebook fiók. A fizetésetek közös, az életetek közös, egymás fehérneműit nem akarjátok hordani esetleg, hogy összenőjetek? Borzasztó, mikor egy nő vagy egy férfi ilyen szinten lemegy kutyába és ezt nőként mondom.
2021. nov. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%
ti lesztek a Rém rendes család
2021. nov. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Noren1989 ***** válasza:
11%
Röviden: papucs lettél.
2021. nov. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
64%

legyen külön számla, közös is. megy közösbe lakbér/hitel, számlák, étel stb.

ami marad az külön

2021. nov. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
59%
Nem a saját javára fordítja, azt írtad a költőpénzéből gazdálkodik, neked is ezt kellene tenned. Spórolj belőle a hobbidra.
2021. nov. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%
Mivel kevesebb a közös bevételetek, nyilván valamiből le kell faragni. De lehetne úgy, hogy mind a ketten engedtek kicsit: megmondod, hogy legyen X forinttal több a költőpénzetek, amivel kevesebb a nyaralásos megtakarítás. De nem lemondtok a nyaralásról, hanem olcsóbb helyre mentek: 5* szálloda helyett mondjuk valami csinos apartmanba, vagy mentek szezonon kívül, amikor minden olcsóbb. Állj a sarkadra, mert neked is van beleszólásod a pénzügyeitekbe, ugyanakkor ne elvenni akard tőle, ami neki örömet okoz, hanem keressetek közös nevezőt, hogy mindenki megkapja, amire vágyik.
2021. nov. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
62%
Utazómajmon találtok jó utakat, jó áron, évek óta úgy járunk pihenni.
2021. nov. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
34%

A legnagyobb, életeket tönkretevő horrortörténeteket pont hogy a közös pénzt kezelő férfiakról hallottam, szóval kétlem, hogy ez a női nem valami kígyósága lenne. De ja, a költőpénzből költekező nők gondolom léteznek, bár pont erre való a költőpénz, nem?


Amúgy viszont jobb külön kasszán lenni. Akkor is, ha 1 éve éltek együtt, akkor is, ha 10 éve, és akkor is, ha 50 éve. Bárki félreismerheti a párját, és ha ez a pénzügyeknél jön elő, az jó időre kisemmizheti az embert.

2021. nov. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
58%
Azért én meghallgatnám a másik felet is. Így fair.
2021. nov. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
43%

Más is észrevette? Nem.

Te vagy szerencsétlen.

2021. nov. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!