Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Anya-lánya függöség felnött...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anya-lánya függöség felnött embernél?

Figyelt kérdés

Feleségem felnött 30 éves nö. Régebben nem függött az anyján, csak mostanában. Elötte naponta beszéltek meg 1 hónapban egyszer elmentünk hozzájuk meg néha ök hozzánk. 2 éves a gyerekünk, de a feleségem gyerekké változott. Minden hónapban 1 hétre elmegy ottaludni az anyjáéknál. Olyankor gyerekké válik teljesen, az anyja gondoskodik a gyerekünkröl, ö meg mindenféle dolgot csinál mint elötte. Nyáron konkrétan bejelentette, hogy ö, a szülei és a 10 éves huga elmennek nyaralni együtt és én oldjam meg a gyereket addig. Voltak képek-videók, mint amikor a felnött szülök elviszik az általános iskolás gyerekeiket nyaralni kb.

Nem láttam még ilyet, ha más mondaná el se hinném! Nagyon durva! Amikor hazajön, kell 1-2 nap mire újra felnött lesz! Az anyjánál mindent megkap, úgy van kiszolgálva mint egy gyerek. Az anyja keni neki a kenyeret, megkérdezi mit fözzön neki, kérdezi hogy elmenjenek-e fagyizni (komolyan megtörtént!).

Milyen betegség ez és hogyan lehet kinyitni a feleségem szemét? Ö nem látja a problémát. Pedig sokat segítek itthon, de neki ez nem elég. Neki az kell, hogy valaki reggelit készítsen neki, majd wellnessezzen a fürdöszobában, utána youtubeot nézzen, a városba sétálgasson a boltok között, stb. Mint amit elmondásai alapján gyerekként csinált az anyjával (aki mindig is munkanélküli volt - gazdag a férje/az apósom). Közben meg míg nem volt anyasági pótlékokon, addig egy multinál volt diplomás középvezetö! Ez a nagyon durva benne, el se tudom képzelni mi lesz ha oviba megy a gyerekünk.


2021. nov. 16. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem el akar hagyni a feleséged.Az egyik rokonom szinte ugyanígy járt.Egyre többet hívta magukhoz az anyját, a rokonom elviselte.Majd egy napon arra ment haza, hogy a felesége válni akart.
2021. nov. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A sarkadra állsz és megmondod neki, hogy te vagy a családja és hagyja abba a gyerek életét. Erre, ha válni akar, akkor meg fogja mondani.
2021. nov. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Eleve bukta egy ilyen problémát itt közzétenni.
2021. nov. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki, válni akar, de úgy akarja beállítani, hogy az a te hibád legyen, mivel:

A; te nem tudod megadni neki amit szeretne, vagy

B; te nem tudod elviselni, hogy """néha""" foglalkozik az anyjával is.


(És akkor csodálkoznak az emberek, hogy nem keresek magamnak nőt.)

2021. nov. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy hasonlóan viselkedő ismerősöm. Ő a gyerekét passzolja le folyamatosan a nagyszülőknek, pedig szereti a gyereket (elvileg).

Egy a lényeg, hogy neki ne kelljen felelősséget vállalni. Szeretné újra megélni a "lánykori énjét". Nincs felelősség, nincsenek feladatok, csak a pihenés, mert a nagyszülők vigyáznak a gyerekre, viszik különórákra, ő meg addig pihen, vásárolgat szóval elvan.

Mintha nem akarna tudomást venni, arról, hogy már van egy gyereke akiért ő a felelős, neki kell felnőttként viselkedni. Azt nem tudom, mi lesz az ilyen emberrel, ha meghalnak a szülei, és mi lesz a gyerekkel?!

Szerintem ezt nem szabad elbagatellizálni, mert lehet erre legyinteni is, hogy csak pihenni szeretne, de egyszer csak azt veszi észre, hogy széthullott a családja!

2021. nov. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5 Manapság ez nagyon gyakori sajnos, férfiaknál és nőknél egyaránt.Ismerek sok párt, akik az aktív korú nagyszülőt mocskolják, hogy miért nem altatja magánál az unokát hetente több alkalommal, miért nem viszi el egész hétvégére, hogy tudjanak szórakozni.Az a vicc benne, hogy sok ilyen pár közül az egyik háztartásbeli, tehát dolgoznia sem kell, visszamenni sem kell dolgozni.De a dolgozó nagyszülő felé van elvárás, és még megsértődnek rá.
2021. nov. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Huh,ez elég durva... :-( Annak a lélektani okát kellene kideríteni,

miért csinálja ezt, mert ez tényleg nem normális, egy olyan nőnél akinek

gyerek van már.Kérdés hogy ehhez elég vagy te,vagy szakember kellene hozzá.

2021. nov. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

5-6-os, nekem is van ilyen ismerősöm, a szülőknek köszönhetnek

mindent, anyagilag ők indították el őket, iskoláztatták őket,

és még így is kevés nekik amit nyújtanak,mert az unokákat nem

nevelik sajátjukként,meg olyan bajaik vannak,hogy a mama

jégkockát tesz a teába,hogy gyorsabban lehűljön..

Lövésük sincs milyen mázlisták, de majd ha meghalnak

a szülők,rájönnek.Szomszédban lakik egy nagytudású,3 gyerekes

házaspár.A szemközti házban lakik a nő anyja.

Mind a három gyereket ő nevelte fel, nála kajálnak,

még hétvégén is.A mama már 80körüli lehet, bottal jár,

a három lány,meg mind főiskolás,gimis. Még a palacsintatésztát

is kikeverve hozzák át kisütni hozzájuk! :-DD Csoda hogy

ki bírják sütni,nem az öregasszonnyal csináltatják.

Sógornőm meg 47 éves, de még nem főzött életében egy vasárnapi

ebédet a családjának, mert anyuci főz minden hétvégén nekik.

2021. nov. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8 Nem is az baj, ha gyereket elviszi az anyuka a nagyszülőhöz, hogy néha vigyázzon rá! Ez teljesen természetes!

De amikor egy nő (pl. ez az ismerős is) vissza karja kapni "lánykori önmagát", és már többet van a gyereke a nagyszülőknél mint a saját anyjánál, az azért durva! Pedig a csaj 4 órában dolgozik! A nagyszülőkkel meg érzékeltetve van, ha nem csinálják, akkor ne is akarják látni az unokát. Azok meg rettegnek, hogy nem láthatják, ezért viszik edzésre, különórákra, vacsoráztatják stb., magyarul ők nevelik! Szóval, ha valaki nem akar a felnőtt életéért felelősséget vállalni, újra "gyerek akar lenni", akkor ott nem árt egy jó pszichológus. Vagy nem kell házasságot kötni, gyereket vállalni, és akkor lehet szabadon élni, úgy ahogy a kérdező felesége is szeretné.

#5 vagyok

2021. nov. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9 Ez így van, szerintem a #8-as is ilyesmikre (is) gondolt.Én például erről írtam, a #6-os.
2021. nov. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!