Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem olyan csúnyán adja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem olyan csúnyán adja elő magát, akaratlanul is mindig megbánt. Lenn elmesélek pár példát. Mi a véleményetek, vagy mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés

- Nyaraláson kitalálta (magától) hogy vesz nekem akándékot. Kérdezte mit szeretnék, táskát mondtam. Bementünk egy mindkettőnknek szimpatikus üzletbe, és pofára estünk, mert sokkal drágább volt, mint amilyenre saccoltuk. Mikor a férjem megkérdezte egy táska árát, ami nekem megtetszett, mondta az eladó, 3000 euró. Ez nem a mi pénztrácánknak való. Szerintem ahogy a férjemnek viselkedni kellett volna ez után, az úgy néz ki, hogy megköszöni az eladó segítségét, elegánsan távozunk a boltból, és kiérve biztosít afelől, hogy sajnos ezt kicsit rosszul tippeltük meg, de máris bemegyünk máshova, és egy még jobbat, csak olcsóbbat keresünk. Nem ez lenne az intelligens eljárás? Ehelyett mit csinált a férjem? Meghallotta a 3000 eurót, felhördült, totál nyilvánvalóvá téve mindenki előtt, hogy nem a mi pénztárcánknak megfelelő üzletben keresgélünk, aztán valahogy úgy fogalmazott, hogy ennyit még akkor se költene nekem szánt ajándék táskára, ha lenne rá pénze. Totál úgy állította be, hogy én nem érek annyit. Nem a táska nem ér 3000 eurót, az egy érthető álláspont. Hanem én nem vagyok méltó 3000 eurós ajandékra. Olyna csúnyán forgatja a szavakat, olyan sértően fogalmaz. Hála égnek ez külföldön volt, senki se értett magyarul, különben ezt is értették volna. Szerintem normális férfi azt mondja a feleségének, nem hogy 3000, de 10 ezer eurós ajándékot érdemelsz, csak sajnos nem telik rá, de keresünk másikat, megengedhetőt, ami ugyanennyire tetszik nekem. Nem?


- Egyszer egy céges vacsorára mentünk, és egy nagyon elegáns helyen tartották. Csupa házaspár volt jelen, és mivel szokatlanul elegáns, patinás helyszín volt, minden férfinek kijött a lovagias oldala. Ilyeneket képzeljetek el, mint hogy a nőt ültették le előbb, és csak utána ültek le a férjeik, neg hazamenetelkor fölsegítették a kabátot mielőtt fölvették a sajátjukat, stb. Sokan még kinn is láttam, a kocsiajtót nyitották a nőnek. Az én férjemből semmilyen lovgias, udvarias oldalt nem csalogatott ki se a patinás, elegáns helyezín és esemény, se a többi férfi viselkedése. Ezt még meg is emészteném, hisz megoldom egyedül a kocsiajtó nyitást, kabátfelvevést, asztalhoz ülést (bár néhanapján jól esne, de mondom, elvagyok enélkül attól még). De az én férjem inkább fennhangon hangoztatni kezdte, hogy ő aztán nem fogja itt mórikálni magát, nem fog modoroskodni, mert máskor se teszi, meg hogy velem nem szükséges így viselkedni. Megint mi van? Mintha én nem volnék méltó az ilyesfajta bánásmódra. Rémesen kínos volt, sok jelenlévő megrökönyödött. Volt egy férfi aki tüntetőleg ezután udvarias volt nekem, pl. mindig kérdezte töltsön-e, stb. Próbált jelezni a férjemnek, de nem vette a lapot, pedig mondta is ez a kolléga, hogy minden nőnek jár a tisztelet, de így se vette a lapot, hogy ez neki szól.



Tulajdonképpen még meselhetnék ezt-azt, de szerintem ez a kettő emlék bőven elég volt. Mindig ez van. Apróságokban is, meg nagyobb, mások előtt történő eseményeken is.



- Egyet még muszáj elmesélnem, mikor éttermet választottunk a szülinapom ünneplésére a barátaink jelenlétében. A férjem fennhangon leszavazta a drágább éttermeket, mivel "csak" a szülinapomr van szó. Jó lesz valami sokkal olcsóbb is,valami sima kifőzde, ahol legalább lehet enni egy jót. Némelyik barátunk nevetett, más egy kicsit forgatta a szemét. Nagyon rosszul esett ez az egész.


2021. nov. 18. 15:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
95%
Hú, anyám... nőként is fogtam a fejem. Én szégyellem magam, de tényleg. A te szempontjaid a jóra és az ő viselkedése, zseniális párosítás!
2021. nov. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%
Tehetsz , és mondhatsz bármit, ez már nem fog változni. hát ez ilyen szép kis házasság lesz.
2021. nov. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
94%
Én nem mennék el vele ilyen helyekre. Ha rákérdez miért akkor megmondanám neki hogy a pofátlan viselkedése miatt.
2021. nov. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
85%

A férjedre mondják, hogy nem volt gyerekszobája...


Én házisárkány típus vagyok, tuti besértődnék rajta és hetekig emlegetném, hogy mennyire rosszul esett, hogy így reagálta le, hátha használ és magábaszáll.


Ha nem, akkor kénytelen leszel megszokni vagy megszökni.

2021. nov. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
15%

Akkor egy kicsit képviselem a másik oldalat, ugyanis bár elég makacs embernek tűnik a férjed, én is mindkét helyzetben többé-kevésbé hasonlóan reagáltam volna.

Az első sztorihoz: Vannak pofátlanul túlárazott boltok, az emberrel pedig előfordul, hogy csalódottságában felbosszantja magát. Azzal kapcsolatban, hogy azt mondta, ennyit akkor sem költene rá, ha lenne pénze: megint csak egyet értek vele, vannak olyan pofátlan módon túlárazott termékek, amit még milliomosok közül is csak a hülyék vesznek meg, és borzasztóan kellemetlenül érezném magam, ha a párom egy ilyen ajándékot venne nekem. És tegyük hozzá, alapból nem lennék olyan nővel, aki a neki vett ajándéktárgyak értékében méri a kapcsolat minőségét.

A második sztorihoz: a lovagkor véget ért, manapság a nők tanulnak, dolgoznak, az élet minden területén helyt állnak, a férfiak pedig egyre kevésbé a gyámolítandó gyönge virágszálat, egyre inkább a partnert, az erős és életrevaló párjukat keresik a nőkben. Innentől kezdve az egész patinás parti egy modoros színjáték. Megértem, hogy valakinek nagyon jól esik, mástól viszont rémesen idegen az egész. Valószínűleg valamennyire megerőltettem volna magam a feleségem kedvéért, de van egy határ, ami felett a nyálas összejöveteleket hányáscsillapítóval sem lehet elviselni-.

2021. nov. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Summa summárum, vagy valahogy alkalmazkodtok egymáshoz (nem lesz az igazi, elég más világnak tűntök), vagy beismeritek, hogy az életszemléletetek nem igazán passzol.
2021. nov. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
83%

Szekunder szégyenem lett, ahogyan ezt olvastam. Bocsánat, de a férjed egy jó nagy paraszt. Egyértelműen nem tud viselkedni, nem ismeri az illemet, és nem is hajlandó megerőltetni magát egy kicsit sem. Nem képes uralkodni az indulatain, valószínűleg frusztrált is. Az 5-ös hasonlóan finom úriember, egy igazi főnyeremény lehet ő is.


Nekem nem kéne ilyen férfi, mert égőnek érezném, plusz ki is ábrándulnék belőle. Ha neked ennek ellenére is kell, hát akkor sok sikert a továbbiakban, én nem mennék vele emberek közé.

2021. nov. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
24%

"Az 5-ös hasonlóan finom úriember, egy igazi főnyeremény lehet ő is."

Nyilván nem olyan habitusú nővel vagyok együtt, mint a kérdező. Amúgy pedig vállalom, hogy a családom tele volt/van kemény nőkkel, akik szemében az egész eddigi kérdés merő hiszti és kényeskedés.

2021. nov. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 BeefEater ***** válasza:
69%
Ténlyleg nem tud a férjed ilyen helyen viselkedni. Én is ismerek olyanokat, akik nem szeretik az ilyen helyeket mint amit leírtál. Kétlem, hogy a férjed megváltozna, ha ilyen helyekre vágysz akkor menj el a barátnőiddel. Valószínűleg ő is pont annyira élvezi a helyet mint te az ő viselkedését, ebből pedig semmi jó nem sül ki.
2021. nov. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
85%
te is tudod hiába írod ki magadból ezek a dolgok nem fognak változni ...
2021. nov. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!