Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elméleti kérdés, de mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elméleti kérdés, de mit tennél ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés, de kérlek ne trollkodd el, és normális, reális választ írj! Köszönöm előre is!



Egész életed egy célra tetted fel. Ezért áldoztad be a fiatal éveid, bulik, párkapcsolatok, nyaralások, hobbik helyett, csak a tanulás, hogy elérd a célod.

És ott állsz a küszöbén a célodnak...sőt, a célodon túli lépcső alján, hogy a csúcsra kerülj.

Ekkor viszont a céged vezetője behívat, és közli, hogy sosem érheted el a célod a mostani párod mellett. Sosem leszel parlamenti képviselő, ha a nejed egy műkörmös, akiről vannak fehérneműs fotók a neten. Vagy sosem leszel a cég igazgatótanácsának tagja, mert a srácod apja III/III ügynök volt. Vagy nem lehetsz a külügyi részleg regionális vezetője, mert a párod pár éve nyilatkozott az abortusz mellett. Vagy a párod volt drog ügyben elítélve, felfüggesztetten, 18 évesen. (Szóval a lényeg, hogy valóban pokolian komoly a tét.)

Szóval. Rúgd ki, és keress jobbat! Vagy...ennyi. Itt maradsz ahol vagy, nyugdíjig, vagy kilépsz, és más cégnél újra építkezel.


Mit lépsz?


2021. nov. 21. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%

Mivel a saját helyzetemben nincs ilyen és nincs óriási célom, ezért nehéz elképzelnem a helyzetet. Próbálnám megkeresni a kiskaput, pl. eljátszanám, hogy már nem vagyok az illető nővel, de azért ugyanúgy találkozgatnánk vagy együtt élnénk.


Ha meg tényleg választani kéne, akkor attól függne, hogy ez a célom mennyire alapozza meg az egész életem. Nőt mindig lehet másikat találni és nőre értelmes ember nem épít, mert alkalmatlanok rá. Szóval, ez alapján inkább hajlanék az anyagi és karrierbeli biztonságra. Azzal naponta is lehet akár más nőt szerezni.

2021. nov. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Baromság a kérdés, mert cégről van szó, egy olyan alkalmazott az meg nem közszereplő vagy politikus, és senkinek semmi köze a magánélethez.
2021. nov. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Ennél a gondolatmenetnél ott a bibi, hogy az ilyen ambíciózus emberek ezt mind tudják (az abortuszos példád viszont hülyeség) és ennek megfelelően választanak párt. Hogy mit csinálnak titokban, azt tudjuk, de azzal tisztában vannak már nagyon fiatalon hogy milyennek kell lennie a felvállalt, hivatalos családi életüknek.

Kennedy se vált volna el Marilyn miatt.

2021. nov. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek ilyen hülye céljaim, szóval nem kerülnék ilyen helyzetbe. Soha nem tagadnám meg azt, akit szeretek, azért, hogy idegen f.szfejeknek megfeleljek. Azt meg mindenki tudja, hogy vannak pozíciók, ahol ez elvárás. Hát, engem nem érdekelnek olyan pozíciók.🤷
2021. nov. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Jobban járnál, ha leírnád a valóságot! Ezek a példák amiket leírtál nagyon "ki vannak sarkítva", ezért nem életszerű (értem én, hogy elméleti kérdés). Így nem kapsz rá olyan választ ami tényleg a segítségedre lehet! Ha nem érintene a dolog, nem kérdezted volna meg!

Ahogy mondani szokták, minden sikeres ember mögött, áll valaki (társ)! Még ha az "illető nem is a kirakatba való"! Sokszor ő is kell, hogy eljuss oda ahol, most vagy (nélküle nem ment volna)! Ha az meg olyan munka, hogy miatta dobni kéne aki eddig segített neked, hát akkor ott mérlegelni kell a dolgokat! Mi a fontosabb? Szingliként a "fene nagy" karrier, vagy egy kevésbé csillogó meló, de egy igazi társsal akit szeretsz! Legyél maszek, az a biztos! :D

2021. nov. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én máshonnan közelíteném meg a dolgot, és nem trollkodásból mondom.


"Egész életed egy célra tetted fel."


Lehet, hogy ez a baj. Ha az életben nem érheted el a célodat, akkor tudni kell váltani. Sok életrajz szól erről. Csak nézd meg például Frei Tamást. Kiemelkedő karriere volt a médiában, ami idővel kiment alóla. Aztán könyveket írt, miközben szép lassan kiépítette a kávézó franchise-t. Tudott váltani, és még élvezi is. Nem éli meg törésnek, hogy a médiában már nem tudott tovább menni.


A cél érdekében beáldozzam a kapcsolatomat?! Elveszítsem azt, akit szeretek? Ha emiatt "kidobnám", akkor nem is szeretem őt eléggé, akkor nekem a kapcsolat sem ér annyit, mint a célom.

2021. nov. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagyok annyira önfejű, hogy azt mondjam, hogy nekem márpedig senki ne mondja meg, hogy éljek, mit tegyek, kivel legyek...

Egyébként én voltam már egy picit hasonló helyzetben és a vége az lett, hogy kellettem annyira, hogy valahogy eltűntek azok az elvárások, feltételek... ;)

Ha tényleg annyira jó vagyok abban, amit csinálok, akkor a feltételeket igazítsák hozzám, ne nekem kelljen a feltételekhez igazodni.

Amúgy is, manapság nincs olyan botrány (komoly bűncselekmények kivételével), amit ne lehetne jó kommunikációval kimagyarázni. Még jól is ki lehet belőle jönni... ;)

2021. nov. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az emberek 99%-a elképzelni sem tudja, hogy milyen a kényszer, azt fogja mondani, hogy "hát nekem osztán senki se mondja meg kit szeressek"


Közben van 3 milliárd ember a földön, aki szigorú kasztrendszerben él, és gondolkodás nélkül köt érdekházasságokat, illetve mond le az aktuális vágyairól az érvényesülés és státusz miatt. Nálunk is így jöttek létre a politikus dinasztiák, és az üzleti élet is tele van érdekházasságokkal, így van stabilizálva az, hogy ne híguljanak fel a vagyonok.


Tehát a sok ruppótlan fehér lovagot le kell szarni, úgyse fogják fel a szituációt, mert nagyon messze vannak tőle, hogy részei legyenek.

A helyes válasz szerintem ez:


Ha olyan társadalmi helyzetben vagy, ahol ez előfordulhat, akkor már eleve gondolkodás nélkül azt fogod mondani, hogy nem érdekel a szerelem, a státusz fontosabb. Ha nem így neveltek volna, nem ebben nőttél volna fel, akkor eleve a kérdés se merülne fel, és meg lenne az a luxusod, hogy azt hidd, hogy te speciális kis hópihe vagy :D

2021. nov. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Baló György, Morvai Krisztina páros után nem hiszem, hogy a valóságnak létezik olyan irányú vetülete amiben a kérdés valid lehet.


Elméleti válasz: nyilván ha valami cél elérésére teszem fel az egész életemet akkor ebben semmilyen kapcsolat nem fog megakadályozni. Magyarul repülne mint kókler tűzszerész az éles bevetésen.

2021. nov. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy mennyire komoly a kapcsolat. Mert lehet szeretni egy alakulgató kapcsolatot is, amiből még fogalmunk sincs mi lesz, de lehet az egy előre láthatóan komolynak induló, vagy már komoly kapcsolat.

Ha csak kapcsolatkáról van szó, akkor szerintem életem célját választanám.

Ha komoly kapcsolatról, akkor pedig a páromat, és úgy lennék vele, ha egy helyen el tudtam volna érni ilyen befolyásos állást, akkor máshol is fogok találni hasonló szintűt.


De ezt persze csak így beleképzelve mondom. Mert mikor az ember már ott van, élesben nem biztos, hogy akkor is úgy tenne.

2021. nov. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!