Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok így, külső...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki : kérdése:

Mit gondoltok így, külső szemlélők? Igazam van, vagy el kéne gondolkozzak?

Figyelt kérdés

Szóval a barátommal 5 éve vagyunk együtt, most kezdtük az "életet". Végeztünk, dolgozunk, de eddig is együtt laktunk.

Hát, nem teljesen olyan ez, mint vártam. Ennyi idő után én szeretnék már esküvőn, gyereken gondolkodni. De ő azt mondja, hogy 28-29 évesen akar ilyesmit (most vagyunk 25 évesek).

Nekem ez túl sok...Nem értem, mire várunk legalábbis az esküvő kapcsán, van pénzünk rá (nekem mondjuk a papír is elég lenne, nekem a tény a fontos, hogy összeházasodunk), régóta együtt vagyunk, elvégeztük a sulit, van munkánk.... Ezen egy ideje veszekedtünk már, azt mondja, értsem meg, hogy ő nem áll még készen.

Na de szerintem ez sántít, mert 5 éve együtt vagyunk és nem áll készen? És neki is elvileg fontos, nem a "darab papír" elvet képviseli. Kompromisszumokat próbál kötögetni velem, hogy oké, akkor max 27 éves korunkban, vagy oké akkor inkább előbb a gyerek csak a házasság nem.

Én meg sajna belefáradtam az örökös elutasításba. Napok óta nem is beszélünk, én próbálnám túltenni magam rajta, de nagyon fáj, hogy ez így van. Igaza van és tényleg 28-29 évesen is jó ez? Én nagyon nem akartam 30 körül házasodni, hanem előbb. Gyereket sem akarok 30 felett már.



#pakcsolat
2021. nov. 30. 20:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, mit gondolnak a kívülállók: te valamit szeretnél, ő meg mást és nincs konszenzus. Én a magam részéről megkérdezném, hogy mi kellene ahhoz, hogy úgy érezze, készen áll... (pláne, hogy gyereket már vállalna).
2021. nov. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Minek akarsz rögtön gyereket? Most kezdtek csak az életet. Utazzatok, éljetek együtt, fedezzétek fel a világot. Én alig várom, hogy befejezzem az egyetemet és végre ne legyen folyamatos felelősség a vállamon. Eszembe nem jutna rögtön életre szóló nyűgöt a nyakamba venni.
2021. nov. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

" Én alig várom, hogy befejezzem az egyetemet és végre ne legyen folyamatos felelősség a vállamon."


:D Ennél már csak több felelősség lesz a válladon.

2021. nov. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Hm, mi 25 évesen hàzasodtunk, és akkor még nem akartunk gyereket. A házasság viszont mindkettőnknek egy nagyon romantikus, vágyott gondolat volt. Szerettük volna összekötni az életünket, kimondani és írásba adni, hogy együtt akarjuk leélni. Az összetartozás hivatalossá tétele volt a fontos, nem a "nagy nap", a ruha meg a körítés, nem is volt nagy esküvőnk.

A férjem 26 éves korától már benne lett volna a gyerekvállalásban, én féltem tőle. De nem a felelősségtől, vagy az ezzel járó elköteleződéstől és "lemondásoktól", hanem a kockázatoktól (terhesség, szülés, egészséges lesz-e a baba), és nem is éreztem valami sürgető vágyat a gyerek után, sosem voltam akkora baba- vagy gyerekrajongó. Végül 28 éves korunkban szántam rá magam, akkor kezdtünk próbálkozni, de betöltöttem a 30-at, mire megszületett az első. Így sikerült.


Lényeg a lényeg, szerintem messze az esküvő/házasság a kevésbé ijesztő lépés. Fura, hogy a barátod még a gyerekvállalásnál is jobban ódzkodik tőle. Pedig ahhoz képest semmi, nulla kötelezettség, és visszacsinálható. Nem értem, mi váltja ki az ilyen erős ellenérzését. Sajnos csak az jut eszembe, hogy langyos víznek érzi ezt a kapcsolatot, és nem biztos benne, hogy formailag véglegessé akarja tenni.


De lehet hogy ő teljesen másképp működik mint én, és mások a motivációi. Próbáld kihúzni belőle. Sajnos amíg nem képes megfogalmazni, addig nem várható el hogy megértsd, és nem csoda, ha elbizonytalanodsz.

2021. nov. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Fent azt írtad, hogy most kezdtétek még csak az életet, gondolom eddig egyetemre jártatok, hogy éltetek ezelőtt együtt, ha csak most kezdtétek az életet? Szülőknél? Van saját lakásotok vagy albérlet? Mennyi a fizetésetek? Vagy ez a van pénzünk mit takar? Szülői támogatás? Azért ezek elég fontosak a kérdés szempontjából. Az is lehetséges, hogy a saját pénzéből szeretne esküvőt, nem máséból. Milyen terveitek vannak a jövőre nézve? Ez a munka, amiben most vagytok hosszútávra terveztek, vagy szeretnétek még tanulni? Ez egy olyan munkahely, ahol van előrelépési lehetőség?
2021. nov. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen fiatalon gyereket ebbe a bizonytalan, szar világba? Merész lennél.
2021. nov. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem akar elvenni. Vagy abban bizonytalan, hogy te vagy a nagy Ő, és még szeretné kiélni magát, keresgélne, vagy egyáltalán nem akar nősülni.

Az gáz, hogy gyereket ennek ellenére is bevállalna. Az szerinte nem akkora kötöttség, számára kisebb kockázat. Végül is...ha meggondolja magát, most elég, ha elköszön. Fizet valami jelképeset, aztán úgy él, mintha nem is lenne gyereke.

2021. nov. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%
Minek akarsz házasodni? Így nem vagytok már egy pár?
2021. dec. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%

Kicsit nekem is furcsa. Aki 5 év után nem áll készen, az mikor fog? Mi az, amiről 5 év alatt nem tud meggyőződni az ember, de mondjuk 8-10 év után igen?

De az is furcsa, hogy folyamatosan konfliktus téma, de nem volt képes kinyögni, hogy mi miatt nem áll készen. A kérdéstől függetlenül: elég jó a kommunikáció ebben a párkapcsolatban?

Ilyesmit tudok elképzelni, hogy egyszerűen még szeretne veled néhány "gondtalanabb" évet dolgozó fiatal felnőttként. Valakinek pedig az a véleménye, hogy házasság után már rövidesen biztos jön a gyerek is (nyilván a feleken múlik, de valaki tényleg így érez).

Ezt a "vagy házasság, vagy gyerek" koncepciót nem tudom hová tenni.

Szerintem egyébként a te elképzeléseid is teljesen jogosak a gyerekvállalásról, házasságról, nem érzem őket elrugaszkodottnak (csak hát össze kell őket hangolni a másik elképzeléseivel).

2021. dec. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként szerintem nem elrugaszkodottak az elképzeléseid a házasságról, gyerekvállalásról (itt elég sokan a saját frusztrációikat vetítik ki, amikor megpróbálnak lebeszélni róla). Csak hát elkerülhetetlenül össze kell hangolni őket a másik elképzeléseivel.
2021. dec. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!