Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mostanában úgy érzem párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mostanában úgy érzem párom nem figyel rám eléggé. Hogyan tudnám ezt tudtára adni?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyunk együtt, nem olyan régen még szinte minden rendben volt, pár néhai apróságtól eltekintve, de azt meg tudtuk oldani mindig.

Mostanában viszont úgy hoz döntéseket, hogy engem meg sem kérdez. Soha nem tiltottam el semmitől, soha nem gátoltam meg abban amit akar, amíg nem ellentétes az elveimmel. Soha nem tartottam vissza. Annyi volt a fontos, hogy mindig kérdezzen meg engem, és én úgysem fogom gátolni. Mostanában viszont egyáltalán nem kérdez meg semmiről, csak bejelent dolgokat. Úgy érzem nem tervez velem, de csak velem nem. Könyörögni kell hogy menjünk valamerre, és az intimitás sem az igazi, valamint meglehetősen bunkó velem sokszor annak ellenére is, hogy én a kedvében járok. Emiatt nem érzem magam megfelelőnek sem, pedig sportos alkat vagyok. Meg szeretném vele beszélni, viszont tartok attól hogy ő menekül majd előle, hiszen az ilyen beszélgetések sosem voltak az erősségei. Szerintetek hogyan érdemes?


23F



2021. dec. 11. 12:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
pfú, szörnyű lehet veled együtt lenni. Mindenért engedélyt kell kérni tőled... A többi már ennek az uralkodó hozzáállásodnak a hozománya. Hiába mondod ,hgy nem korlátoztad semmiben, önmagában az elfogadhatatlan, hogy elvárod kérjen tőled engedélyt
2021. dec. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Pedig az a megoldás hogy leültök és beszéltek róla.
2021. dec. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1#

Szerencsére nem vagy ebben a helyzetben.

Szerintem egy normális párkapcsolat alapja hogy a másik véleményét szem előtt tartjuk. Én kérdés, és kérés nélkül megkérdezem minden komolyabb döntésről a másik fél véleményét, még akkor is ha tudom hogy nem korlátozza. Mert fontosnak tartom hogy ne érezze úgy, hogy nem számít a véleménye. Szomorú hogy ezt el kell magyarázni, de így talán érted.:)

2021. dec. 11. 12:51
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Valószínűleg konnyebben tudnank velemenyt formalni, ha tidnank milyen dolgait csinalja csak ugy, az engedelyed nelkul:)
2021. dec. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Meg kell beszélned vele.


A kapcsolatunk elején én annyira hozzá voltam szokva, hogy csak magamért felelek, hogy sorra hoztam meg egyedül döntéseket, amíg a most már férjem fel nem hívta rá a figyelmem, hogy jól esne neki, ha őt is megkérdezném. Általában ugyanúgy vélekedünk, de így érzi azt, hogy igen, ő is jelen van. Párszor még beleszaladtam, de azóta tudatosan figyelek erre. Beszélj a pároddal.

2021. dec. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Erről van itt szó. Nem engedélyről, mert sosem tiltottam meg semmit. Hanem a véleménykérésről mint gesztusról. Számomra ez egy rendkívül fontos dolog, de nem csak az hogy megkapjam, hanem hogy viszonozzam is.

2021. dec. 11. 13:30
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Milyen döntésekről van szó?

Hogy mit egyen ebédre? Hogy hétvégén elutazzon-e rokonokhoz? Hogy vegyen-e egy autót?

2021. dec. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%
Mivel te vagy a férfi, így te csak hülye lehetsz itt.
2021. dec. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#7


Nem. Az ilyen döntésekről nem kell hogy a véleményemet kérdezze, mert ezek egy normális ember számára nem súlyos dolgok. Konkrétumot nem igazán szeretnék írni, de olyan döntések, amik megboríthatják, vagy megnehezíthetik a közösen megbeszélt, vagy szóba hozott tervezetet egy adott dologról. Nem hétköznapi, nem olyan döntések amik a mindennapok részét képezik.

2021. dec. 11. 14:40
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én sem szoktam előre megbeszélni a férjemmel mindent. Mivel nem írsz konkrétumot, így elég nehéz, de ha pl. megbeszéljük a barátnőimmel, hogy elmegyünk valahova, akkor nem hívpm fel, hogy beleegyezik-e. Mikor haza érek, közlöm vele, hogy az adott nap lelépek, és ennyi. Nyilván azt, ha mondjuk fel akarok mondani, megbeszélem előtte.

Mindenesetre nem értem a problémát, beszéld meg vele, és ennyi. Máshogy nem lehet. Ha menekül a megbeszélés elől, az azért van, mert túlzottan uralkodsz felette, és tart tőled.

2021. dec. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!