Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folyamatosan beteg a párom?

Figyelt kérdés

Párom 22 éves, viszonylag egészségesen eszik, minden nap 1-2 órát sportol, vitaminokat szed. Ennek ellenére konkrétan 2 hetente lebetegszik 3-7 napra. Fejfájás, torokfájás, köhögés, gyengeség a tünetek általában, "furán érzi magát"... Ilyenkor nem is szoktunk találkozni, rossz a közérzete. Már többször beszéltünk róla, hogy mi okozhatja ezt, és igazából meg is találtuk az okát: keveset pihen és keveset alszik. (Orvosnál is volt, aki csak vitaminokat ajánlott neki..). Napi 6-7 órát dolgozik egyetem mellett, plusz versenyszerűen sportol, minden nap gyógytornázik. Nagyon kevés ideje jut egy nap a tényleges pihenésre, és általában beleesik abba a hibába, hogy emiatt sokáig fent marad, sorozatozik/online játszik hajnalig.


Én egyre idegesebb vagyok a helyzet miatt. Tudom, önzőség, de ez van. Jogosan "haragszom" rá, amiért nem csökkent a terhein, vagy legalább fekszik időben..? Százszor megbeszéltük már, hogy legalább az éjfélt lője be elalváshoz. De nem tud erőt venni magán, csak ha én ott alszom nála (külön élünk, heti ált. 2 alkalommal alszom nála, 1-2 alkalommal ő nálam. De amikor átmegyek hozzá, akkor is nekem kell figyelnem a lefekvés idejére, hogy ne csússzon el minden és noszogatnom kell a fürdéssel/evéssel/fogmosással. Nem az anyja vagyok basszus, ez rohadtul idegesít.)

Én úgy látom ez így nem fenntartható, az elmúlt 6-7 hónapban (mióta dolgozik) tényleg 2-3 hetente lebetegedett, nyáron is. Hogyan tudnám rávenni, hogy helyezze előtérbe az egészségét? Hogyan tudnék segíteni neki? Szeretnék megoldást találni, mert jelenleg annyira idegesít a helyzet, hogy őt hibáztatom és haragszom rá, ami tudom, hogy nem jó megoldás.


2021. dec. 15. 23:56
1 2
 1/17 Savlekotő ***** válasza:
26%
Felnőtt eldönti mikor alszik,meg mit kell noszogatni ,tudod kinek kéne aki fogat is úgy mos hogy noszogatja valaki,ez idegesítő lehet.. Lehet túl anyáskodó lettél és zavarod így megoldja azzal h beteg,miközben lehet kutya baja.
2021. dec. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Azért noszogatom, mert szenved az ágyban, hogy "aaa le kéne mászni a galériáról fogat mosni... de olyan jó meleg az áááágy...." és képes ezt akár 20-30 percen keresztül csinálni. Ha ilyenkor én nem kelek fel, hogy "oké, akkor induljunk fogat mosni az isten szerelmére", akkor addig ő sem, és ez hosszú távon elég idegesítő.

És nem, nem vagyok anyáskodó, csak idegesít ez a fajta tehetetlensége:D Nem kitalálja, hogy beteg. A párom az, aki egyébként jobban igényli a találkozókat és őt is lehozza az, ha a betegség miatt esetleg le kell mondani egy randit.

2021. dec. 16. 00:20
 3/17 Savlekotő ***** válasza:
15%
Mész vele fogat mosni, egy 22 évessel, nem az anyja vagy.. Minden percet te osztod be mikor kel fekszik,mit ehet mikor mosson fogat,kakilhat nélküled csóró? Én úgy vágnálak ki mint macskát egészségügyi sétára..
2021. dec. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szokj le arról, hogy noszogatod. Teljesen alá tudja ásni a párkapcsolatot, ha az egyik fél úgy viselkedik, mintha a másik a gyereke lenne (úgy meg pláne, hogy mindezt észre sem veszi magáról). Érthető, hogy zavarnak ezek a szokásai, de felnőtt ember felett akkor sem állhatsz ostorral. Vagy magától elmegy időben aludni, vagy ez van.

Ha idegesít a dolog, hozd szóba sima beszélgetés formájában, és hangsúlyozd, hogy ez neked így nagyon nem jó, mert a rossz állapota miatt kevesled az együtt tölthető minőségi időt, ráadásul tudod, hogy őt is zavarja az állapota. Ha fontos neki a párkapcsolat, akkor valószínűleg foglalkozni fog a dologgal, megpróbálja magát összébb kapni. Ha meg úgy gondolja, hogy jól van ez így, akkor így jártál.

2021. dec. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Volt covidos?
2021. dec. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
10%
Be van oltva?
2021. dec. 16. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy komolyra véve a szót.


Amit leírtál, hogy miket csinál... persze, hogy baja van.


Egy napja:

-1 órát sportol.

-6 órát dolgozik.

-Egyetemre jár: (30 kredit, az kb 15 órányi jelenléti óra, plusz az órákra való tanulás és gyakorlás hetente)

Akkor az napi 2 óra kötelezően, amikor jelen kell lenni. És akkor még tanulni kéne külön órákat.


Eddig 9 óra.


Akkor a versenyszerű sport.

Én ilyet nem csináltam sose, de barátnőm igen. Amikor versenyszerűen sportolt, akkor heti 15 edzése volt. ... ? Akkor az napi kettő, plusz egynapon három.

Vegyük napi kettővel csak, mert mindenhol lefelé kerekítettem direkt.

Szóval akkor egy edzés az (minimum másfél óra, hanem inkább 2-3...)

Akkor az napi 3 óra edzés még mellé.


12 óránál tartunk.

Napi háromszor eszik, én lassú evő vagyok, de tegyük fel más reggel-ebéd-vacsorát 3*20 perc alatt lenyomja. Akkor az 1 óra.


Utazik munkahelyre oda-vissza. (2*30 perc mondjuk busszal-kocsival)

1 óra.

Edzésekre utazni meg ilyesmiket ki is hagytam.


6 óra alvás

Ilyen energia befektetés mellett 6 órát alszik az bazi kevés. de mindegy.

18 óra eddig.

Online játszik. Sorozatot néz.

Online játszani általában más emberekkel szokás és 1 óra játék idő szinte a minimum, ha nem inkább 2-4 óra. Sorozat nézés az megint kb 1 óra, ha CSAK egy részt nézel.

Akkor játék és sorozat 2 óra. DE tuti, hogy ez több, akár duplája is lehet a valóságban, csak direkt kicsi számokkal számolok.

20 óra eddig.


és akkor még nem találkozott Veled.

tehát tegyük fel, hogy 4 órát egy nap együtt töltötök.



És még miket nem csinál?

Nem takarított, nem fürdött,zuhanyzott, nem ment el napi 5-ször hugyozni, nem főzött magára, nem vásárolt be, nem nézte az emailjeit, nem írt senkinek üzenetet. NEM tanult az egyetemére, ami amúgy biztos, hogy kell és az is több óra. Nem találkozott barátaival.


hogy tudna egy ember ennyi mindent egyszerre csinálni. Én egyetemistaként még a szüleimmel lakom és szerencsémre csak az egyetemmel és a kapcsolatommal kell foglalkozzak, de az egyetem így is néha úgy eláraszt, hogy alig van másra időm.


Értem, hogy meg lehet csinálni a dolgot, de a versenyszerű sport az annyi időt és energiát elvesz szerintem, hogy esélytelen, hogy mellette dolgozzon és egyetemre járjon. JA és még arra is van ideje, hogy sorozatozzon és online játszon? (az online játékba meg tényleg belelátok, mert sokat lol-oztam, cs-ztem stb. Gyerekkorom óta. Most egyetem mellett rohadtul nem érek rá erre.)


Mivel sokat játszottam én is régebben, ezért inkább azt tudom elképzelni, hogy ez a lebetegedés csak egy kifogás. Azt mondja, hogy jaj most gyenge és nem tudtok találkozni. És valójában otthon ül és játszik. Kb egy hét alatt úgy feltöltődik ezzel. Olyankor nem kell Rád időt szakítania. Aztán akkor 2-3 hétig el van azzal, hogy csak kevesebbet játszik, mert többet találkoztok. Aztán megint egy hétig többet játszik.


De én azt gondolom, hogy ennyi mindent nem tud csinálni az ember, mint amiket leírtál.

2021. dec. 16. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
97%

Beszélgetés kezdete: "Nézd, nagyon sajnálom, úgy érzem, hogy ez így nem jó nekem, a párkapcsolat jó működése érdekében azt szeretném kérni, hogy azonos, fix időpontban legyen a lefekvés-felkelés. Neked is sokkal jobb lesz ha kiegyensúlyozott vagy."

Bár ez úgy hangzik mintha a másiknak bármi "elő lenne írva" de ha ez a párkapcsolatban zavaró, akkor zavaró.

Gondolom a munkára meg még ki tudja mire van hatással az örökös kialvatlanság.

2021. dec. 16. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan tud valaki versenyszerűen sporotlni, ha 2 hetente lebetegszik? Az 2 hetente 2 hét pihenőidő, mert betegség miatt nem tud edzeni, avagy nem hatékony az edzés, így a sportban amit űz se tud kiemelkedő lenni.


Szerintem nem haragszol rá jogosan, rossz ötlet azért összejönni valakivel, hogy majd megváltoztatod. Mondd el ami zavar, ezt követően hagyd, hogy döntsön. Döntésétől függően pedig vele maradsz, vagy nem.

2021. dec. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen nem létezik. Vagy hipochonder vagy csak hazudik.
2021. dec. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!