Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek ha a párom miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha a párom miatt minden karácsonyunk szomorúan telik?

Figyelt kérdés

Párom 27 éves, 5 éve vagyunk egy pár és 3 éve lakunk együtt. Sajnos a közös karácsonyaink nagyon negatívak. Párom semmit se szeret ami a karácsonyhoz kötődik. Mindenre vállat vonogat és nem érdekli semmi. Az ünnep úgy szokott eltelni hogy én szoktam menni a szüleimhez ő meg otthon gubbaszt és tévét néz, tavaly én is vele gubbasztottam és bámultuk a tévét. Ha főzök vagy sütök egyáltalán nem érdekli. Megdícsér és ezzel le vagyok tudva.

10éves korában meghalt az anyukája azóta apukája nevelte de sose állítottak ők fát se semmit. Ezért nem szereti ezt az ünnepet. Lehet kicsit túlbuzgó vagyok de esküszöm semmit nem erőltettek rá. Szeret engem, a szüleimhez is szeret járni de karácsonykor ki se mozdul. Az idei karácsonyunk is azzal teljen hogy nézzük a tévét?


2021. dec. 21. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem ártana szakember segítségét kérnie.
2021. dec. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem lép ki a komfortzónájából, addig nem lesz megoldás. Neki kell az első lépéseket megtenni. De apránként haladjatok, ne egyszerre akarj vele mindent megkedveltetni, mert az a visszájára fogja fordítani a történetet és hibáztatni fog téged, hogy miért erőlteted, ráadásul még jobban meg fogja utálni mostmár két okból az ünnepet.
2021. dec. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem is megtépázott a gyerekkorom, múlt évben, amikor összejöttem a barátnőmmel én sem akartam karácsonyozni, bár neki nem tiltottam, mondtam legyen akár fa is, minden, csak nekem ez nagyon nem kellene.


Ő nem zavartatta magát. Állított fát (hazahozni azért segítettem :D), főzött ünnepi ebédet, átjött a családja, mindenki jól érezte magát, igazán ünnepi hangulat volt. Bennem ez elültetett egy magot, ami 1 év alatt szépen kikelt és most már én is örülök a karácsonynak, állítunk fát közösen, segítek neki készülődni az ünnepi ebédhez, rokonok látogatásához stb.

És -részletekbe nem bocsátkozva- el tudom képzelni, hogy az én gyerekkorom kicsit keményebb volt, mint a barátodé.


Mire akarok kilyukadni? -> Lehet, hogy a barátodnak csak kéne egy erős, pozitív élmény a karácsonnyal kapcsolatban és talán megérne benne is a gondolat, hogy ez lehet szép és jó.


Jelenleg csak a régi, negatív beidegződéseit éli át újra és újra, főleg, ha otthon hagyod tévézni egyedül. Legyen nálatok is karácsony, de ne erőltesd rá, csak tapasztaljon valamit ő is az ünnepből. Ez elindíthat valamit.


Hozzáteszem nekem is kellett azért 1 év a "kiolvadáshoz", szóval ez nem garancia a sikerre, de így talán változik a barátod véleménye a karácsonyról.

2021. dec. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Egyenlőre a karácsonyozás hanyagolása nem számít pszichés zavarnak.


Kérdező: Ha szereted, akkor elfogadod.

2021. dec. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Szakitani kell, o sose fog magatol megvaltozni
2021. dec. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
De miért is kell valakinek kötelezően jól éreznie magát, meg az épp aktuális csaja családjához menni, csak azért, mert éppen karácsony, hanuka, húsvét, ... napja van?
2021. dec. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Nekem normalis családi hátterem van, minden évben plafonig érő fánk volt meg stb


Mégis utálom a karácsonyt es depresszívé tesz. Azon vagyok hogyan usszam meg azt hogy ne kelljen a párom családjához mennem kötelező pofavizitre, es ne kenyszerbol legyek a családommal MERT karácsony van.

A hátam közepére sem kívánom


Jelenleg kozoltem a munkahelyen hogy en ejjel nappal dolgozni akarok most. Megengedték.

2021. dec. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha így marad, akkor csak erősödni fog benne, hogy nem szereti a karácsonyt. A gyerekkori emlékhez jön, hogy a kapcsolatában a barátnője ment, ő meg egyedül volt otthon.

Próbálj meg vele beszélni, ő mit szeretne csinálni. De mond meg neki, hogy valami közös pontot próbáljatok találni. Mindkettőtöknek engednie kellene. És akkor talán kialakulna egy közös karácsonyotok, karácsonyi szokásotok. A Ti karácsonyotok.

2021. dec. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is beszélj meg vele valami közös hagyományteremtő programot. Szerintem a szülők mondjuk max. 2 órás látogatása is beleférhet (vagy másnap), de mehettek színházba, moziba, korcsolyázni, étterembe vagy csak sétálni vagy csatlakozhattok valami önkéntesekhez akár. És lehet benne tévénézés is. De találjatok valami kompromisszumot, mindenképp együtt.
2021. dec. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%
Érdemes valóban szakember segítségét kérni, bár nem lesz egyszerű, mert annyira merev. Megpróbálhatod te is, hogy beszéljen magáról, az anyjáról, akit addig ismert, ameddig ismert, az apjával való karikról, mi lett volna jó, ha történt volna ekkor, milyen karikról álmodik, milyet szeretne, milyen lenne az ideális, stb.
2021. dec. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!