Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jól érzem, hogy jobb lenne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól érzem, hogy jobb lenne ezek után szakítani?

Figyelt kérdés

A párommal 3 éve vagyunk együtt és az eleje óta folyamatosan féltékenykedik. Először csak a rám "szemet vető" pasikat szidta, dúlt-fúlt, de kb. idén október környékén eljutott oda, hogy brutálisakat veszekedtünk, állandóan kérdőre vont, gyanusítgatott és veszekedéskor undorító dolgokat vágott a fejemhez: ribi vagyok, pitsásan öltözöm, lejáratom, nem lehet engem komolyan venni, szégyent hozok rá, nem tudok fejben felnőni, megmérgezte az agyam a feminizmus, meg hasonlók. Ezekért mindig bocsánatot kér és esküdözik mint valami cigányasszony, hogy ő nem gondolta komolyan.

Valamiért most így Karácsony előtt még feszültebb és még jobban kijöttek ezek, már szakítani akartam, de térden csúszva könyörgött, és felvetette, hogy menjünk el terápiára.

Erre tegnap került sor, és a terapeuta, miután elmondtunk neki mindketten mindent, ilyen cukiskodó hangsúllyal, ahogy gyerekekkel szokás beszélni, elmondta, hogy nagyoooon-nagyoooooooon csúnyán viselkedünk, egyik kutya, másik eb, nem tudunk kommunikálni, és mennyire fáj ezt neki látni, hogy két ember így viselkedik, akik szeretik egymást, szóval most széééépen tanulunk, okés (?). Én megköszönem, és felálltam, masíroztam is volna ki az ajtón, mire a párom bevágott elém és becsukta előttem az ajtót, hogy nem menekülhetek el, nem lehetek ilyen felelőtlen, gyerekes, erre a "terapeuta" még okoskodott is a háttérből, hogy nem baj, hogy ez történik, ennek ki kell jönnie, látszik, hogy eszkalálódtak bennem a dolgok, ami jó jel. Rájuk ordítottam, hogy azonnal engedjenek ki, így szabadultam nagy nehezen.

Később kiderült, hogy akihez mentünk, nem terapeuta volt, hanem innen, gyakoriról valami önjelölt segítő (mellesleg úgy nézett ki, mint valami elcseszett hobo, Jézus Krisztus és a fiatal Charles Manson keveréke, teljesen gyanús volt az egész már az elején), akit a párom kerített, szerencsére ingyen volt, de ettől még csúnyán átverve érzem magam.


Szemétség lenne most azonnal, az ünnepekre is fittyet hányva szakítani? A párom érzi, hogy ez jár a fejemben, mert össze-vissza zsarol, hogy kifizetteti velem az ajándékom (ami százezres nagyságrend), meg rossz híremet fogja kelteni. Mert nem sétálhatok csak így ki, felelősséget kell vállalnom. Meg olyanokat mond, hogy csak akkor enged el, ha átnézheti a gépem, telefonom, mert tudnia kell a szakítás valós okát, mert ha megcsaltam, akkor ugyanolyan emelt fővel viseljem el a reakcióját, mint amilyen emelt fővel vettem a számba mások farkát.

Csak azt nem értem, hogy miért, és miért nem NEKI kell felelősséget vállalni, konkrétan 0, zéró önkritikája van, mert az, hogy térden csúszva könyörög, és mondogatja, hogy mit nem gondolt komolyan, nem önkritika, mivel másnap ugyanúgy folytat mindent.



2021. dec. 21. 13:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben egy órát sem várnék a távozással, nem hogy az ünnepeket végigcsinálni ezzel a szánalmas kis majommal..
2021. dec. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, sajnálom ezt a helyzetet, biztos kellemetlen, de olyan jó volt a Jézusos

Charles Mansonos duma, hogy még mindig röhögök, és a sztori is vicces, hogy innen összeszedett önjelölt terapeuta. :D

2021. dec. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj!
2021. dec. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd nála a karácsonyi ajándékot és menekülj. Érzelmi zsarolással nem lehet bent tartani sokáig senkit egy kapcsolatban, ha van egy kis esze az illetőnek. A farkas beszólása után még szájon is vágnám kb.
2021. dec. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Érthetetlen, hogy miért nem egyértelmű számodra a szakítás. A párodnak valószínűleg elég komoly mentális problémái vannak.
2021. dec. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy készülj a legrosszabbra, mert az ilyen férgektől nagyon nehéz megszabadulni. Tapasztalat.
2021. dec. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy várj Jobban jársz ha karácsonyra már szabad vagy
2021. dec. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"Jól érzem, hogy jobb lenne ezek után szakítani?"


Igen, jól, és ezt már a második mondatod felénél járva meg lehetett állapítani.


Tudom, hogy az időt nem lehet visszaforgatni, de gondolom, három év alatt már voltak bőven figyelmeztető jelek.

2021. dec. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Persze, évek óta féltékenykedett, csak idén októberig rám egyetlen rossz szót sem szólt, folyton a pasikra idegeskedett, ezt pedig próbáltam kezelni. Aztán egyszer csak elkezdett engem is támadni, fogalmam sincs, miért több, mint 2 év után jutott csak el idáig.
2021. dec. 21. 15:45
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
#9 Teljesen mindegy, hogy rád szólt-e egyetlen rossz szót vagy sem eleinte. A beteges féltékenykedő időzített bomba. Ezt én max. 1-2 hónapig viseltem volna el, aztán rózsaszín köd ide, rózsaszín köd oda, mehet, amerre lát.
2021. dec. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!