Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túlreagálom? Hibás vagyok?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túlreagálom? Hibás vagyok? Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Nyár óta együtt vagyok Párommal (Ő 27/N, én 32/F). A munkahelyem által ismertem meg, egymásba szerettünk.


Régen minden nap órákig beszéltünk, minden alkalommal Ő keresett engem. Sokszor félbehagytam a napi rutinomat, hogy ott legyek Neki és figyeljek Rá. A zenét önmagában nem szeretem, de Miatta elkezdtem egy kórusban énekelni, mert szereti a zenét. Amikor találkoztunk, puszilgatta a karomat, a vállamat, ölelgetett, ami kifejezetten jólesett nekem. Kéthetente hétvégén Nála alhattam, habár szexualitást nem akart, azt mondta, majd tavasszal belemegy, elfogadtam. Akárhányszor problémája volt, mindig meghallgattam, minden ígéretemet betartottam Neki, erőfeszítéseket tettem azért, hogy örömet okozzak Neki. Rengeteget utaztam Miatta, mert nagyon messze lakunk egymástól, és ahányszor hívott, mindig azonnal mentem. Sose korlátoztam, sose tiltottam se a hobbijától se a barátaitól. A születésnapjára azt a gyűrűt (is) adtam, amit kért tőlem. Kulturális programokra vittem, amiket szeret. A kedvéért több dalt is megtanultam. Mindig kifejezte, hogy mennyire hálás nekem és hogy milyen sokat törődöm Vele, és hogy köszöni, hogy vagyok Neki.


Voltak konfliktusaink is. Egyrészt nehezen viseli, hogy autista vagyok, mert régen megtámadta egy autista lány akihez kedves akart lenni. Másrészt mindig azt mondta, hogy megtiltja hogy feszült legyek - ideges voltam, amiért két munkával 150 ezret is alig keresek, míg egy volt osztálytársam egy munkával 300 nettót is hazavisz, aggódom, hogy nem tudok önálló lakhatást szerezni és fenntartani -, mert az lehúzza őt. Inkább hallgassak zenét, használjak párologtatót, stb. Pedig úgy tudtam, hogy ha bármi bajom van, azt a Párommal kell megosztanom, mert egy Pár vagyunk és egymás életének része. Igen, van mindkettőnknek saját magánélete is, de a kommunikáció nagyon fontos.


Legutoljára, amikor ott voltam a megbeszélt hétvégénken, az egyik barátnője (19/L) hirtelen spontán döntésbe hozta, ami azt okozta, hogy ott kell maradjak a szobájában órákra, mert elmondásuk szerint nem fértem volna el. Szó se volt arról, hogy hirtelen el kell mennie a saját énekkari próbájára, ami ráadásul el is maradt technikai okok miatt.


A fenti okok miatt szintén feszült lettem, elmondtam Páromnak, hogy nagyon fáj nekem, hogy megbeszéltük, hogy együtt leszünk, erre eltérítik Őt, még ha kórházba ment volna egy szerette miatt, azt mondanám rendben, megértem, én is mennék a helyében.


Azóta egy hónapja már heti öt percet se beszél velem, ha én hívom kinyomja, az üzenetemet látja, de nem ír vissza, vagy csak egyszavas válaszokat. Azt mondta nekem, hogy ne tiltsam el a barátnőjétől, holott én csak annyit kértem Tőle, hogy amikor a mi időnk van, akkor egymással foglalkozzunk. Az eset után a barátnője üzenetben rámtámadott, hogy milyen jogon korlátozom őket. Higgadtan megbeszéltem vele, hogy nem korlátozni akarom őket, hanem időt szeretnék tölteni a Párommal a megbeszélt időben. Párom erre azt mondta nekem, hogy ne szóljak be a barátnőjének, mert nagyon szereti őt.


A többi barátnőjének és a barátaimnak, a gyógypedagógusomnak a véleményét is kérdeztem, megmutattam a beszélgetést, mind azt mondták, hogy nekem van igazam, higgadt és korrekt voltam a beszélgetésben.


Azóta egy hónapja sorra lemondja az utolsó pillanatban a megbeszélt találkozásainkat, még a karácsonyit is. Megkérdeztem, hogy akkor mégis mikor találkozzunk, azt mondta nem tudja. Bezzeg amikor a barátnője kérdezi, neki azt mondta menjen bármikor. Ezen kívül érdekes módon elhagyta a tőlem kapott gyűrűjét - elmondása szerint fogalma sincs hogyan -, de a barátnője által kapott medálja most is megvan neki.


Párom azt mondja szeret engem, azt mondja sokat jelentek neki, ehhez képest a barátnőjével van kint profilképe, velem kapcsolatos tartalom nincs fent nála. Amikor beszélünk, mindig arról beszél, hogy barátnőjével ez meg az a terve, kettőnkről már nem is beszél, nincs is közös terve velem. És amikor elmondtam neki, hogy ez nagyon fáj nekem, hogy úgy érzem hogy nem szeret engem, azzal védekezik hogy ha nem szeretne nem hívna fel.


Többen mondták nekem, hogy "Ez annak a jele, hogy Párom már le akar rázni engem, csak nincs benne gerinc, hogy megmondja". Párom azt mondja, legyek megértőbb, hogy a barátaival is lenni akar. Megjegyzem egész hónap 80%-ában vele beszélt, folyton ott volt nála, én meg beszélni se tudtam rendesen vele, csak nagyjából heti 5 percet amit azért szakított meg, mert hívta a barátnője.


Különösen fáj a viselkedése, hogy karácsonyra elhidegülést kapok, holott az állapotomhoz képest annyi erőfeszítést tettem a kapcsolatunkba, és mindig hagytam élni. Fáj, hogy nem vagyok Neki fontos, fáj, hogy jobban szereti a barátnőjét, fáj, hogy már nem beszél velem annyit, fáj hogy egyedül maradok karácsonykor, fáj hogy amíg én mindig meghallgattam, odafigyeltem rá, addig ő meg se hallgatott. Fáj, hogy mindig a barátnőjéről beszél , meg vele tervez, velem meg már nem. És fáj, hogy az előre megbeszélt találkozóinkat együttléteinket sorra lemondta, hogy inkább a barátnőjével lehessen.


2021. dec. 22. 08:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
A párom az utolso akinek elmondom a problemamat! Mivel szeretem, ő az utolso akit terhelni akarok vele
2021. dec. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Még mindig úgy gondolod, hogy a párod?

Egyáltalán nem érdekled, nem akar veled lenni.

Lépj túl rajta, keress mást. A korrektség kedvéért egy sms-t azért küldj neki, több energiát nem érdemes ebbe fektetni.

2021. dec. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1-es, érdekes amit írsz. Én úgy gondolom amit a kérdező is ír,hogy a párommal kell megbeszélnem szinte mindent. A "szinte" alatt értem az egyebet, amit szülővel/testvérrel/baráttal beszélek meg.Nekem pl kifejezetten rosszul esik,hogy a párom hasonlóan gondolja mint az 1-es válaszoló,aminek következménye,hogy utólag szem,besülök döntésekkel amik esetleg - akár átvitt értelemben is-,de engem is érint.

Az,hogy szeretem a párom pont azzal jár,hogy bizalommal vagyok irányába,meghallgatom a véleményét, közös döntést hozunk,és ezt elvárom Tőle is.


Kérdező, az utolsó bekezdésből kiderül,hogy Számodra ez a kapcsolat nem örömet, szerelmet, jóérzést hoz, inkább aggódást, mellőzést, szorongást és bánatot.

Ahogy leírod számomra olyan mintha pótlék lennél a párodnak, amit igazán nem érdemelsz meg. Az is előfordulhat,hogy megismerkedik majd valakivel és ezt még csak nem is közli Veled, egyszerűen feledésbe merülsz Nála.


Én a helyedben ezt nem várnám meg. Mérgező kapcsolatban egészséges lelkülettel se maradjon senki, autistaként pedig érzékenyebb vagy.

Lépj ki ebből a kapcsolatból, Te zárd le, és próbálj ismerkedni, akár barátként, akár párként,olyannal, aki odafigyel Rád.


A kereseted valóban kevés, de egészségkárosodottként már az becsülendő,hogy dolgozol, ne hasonlítsd a lehetőségeidet egy egészséges emberéhez. Hasonló helyzetben vagyok (egyéb betegségem miatt),sajnos ezt el kell fogadnunk és így kell tervezni az életünket.

2021. dec. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos ez ilyen, az emberek összejönnek, minden szuper, majd elmúlik a rózsaszín köd és szétmennek. Ebből lehet tudni, hogy nem ő az igazi. Szerintem sem mer szakítani, az egész nagyon gyerekes, egy 27 éves nőnek már nem ezen a szinten kéne lennie.
2021. dec. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseriteni, de szerintem Ő már régóta nem a párod. Csak 27evesdn nincs benne annyi hogy ezt elmondja neked.


A helyedben nem is keresnem, és lezarnam.

Tudom hogy nehéz, de idővel menni fog és jobb lesz. S találsz olyat aki értékel téged.

2021. dec. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem párkapcsolat volt, kérdező. A csaj szórakozik veled. Engedd el inkább.
2021. dec. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el, nem lesz ebből már semmi. Kapcsolatban elvárható alapdolgok nem teljesülnek, ez már rég nem kapcsolat.
2021. dec. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Mar szakitottatok. Es hagyd ezt, hogy mindent Nagybetuvel irsz, ami Vele kapcsolatos, ezzel leszel tul sok es tul nyalas. Alapjaraton nem kellett volna elkezdeni korusba jarni meg zenet hallgatni, ha te nem szereted annyira a zenet. Nokent mond, hogy becsicskultal a baratnodnek.
2021. dec. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Teljes mertékben igazad van. Hagyd ezt a csajt nem éri meg. Neki nem vagy fontos tesz rád magasról. Már akkor sem szeretett mikor közölte veled hogy majd talán tavasszal szexeltek. Ez is mi már? Azon kívül hogy megvetetett veled dolgokat amire vágyott is azt mutatja hogy csak kihasznált. Írd meg neki hogy szakítassz vele és tiltsd le mindenhonnan a számát is még a barátnőjét is. Találsz te majd jobbat aki megbecsül.
2021. dec. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem volt neked gyanús hogy egy 27 éves felnőtt nem hajlandó szexelni veled?
2021. dec. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!