Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kéne tennem? Hisztis...

Mit kéne tennem? Hisztis kamasznak érzem magam, de szerintem nem csak túlreagálom.

Figyelt kérdés

Egészen kicsi koromban elváltak a szüleim és azóta volt időm hozzászokni, de az utóbbi 1 évben megváltozott a véleményem a dolgokról. Elég engedékenyek velem és igyekszem nem kihasználni, de már unom, hogy nem olyan a kapcsolatunk, mint kéne lennie.

Az iskolámban vannak gondjaim, amiket nem merek nekik teljes mértékben elmondani és ez eléggé felzaklat. Ők pedig nem is nagyon veszik észre, hogy baj lenne. Az egyikkel nemrég több, mint két hétig nem beszéltem, a másik közelgő házasságaról pedig a nagymamamtól tudok.

Lassan felnőtt leszek, de mindenről későn szerzek tudomást, általában nem a szülőmtől és meg sem kérdezik mi a véleményem az életemet érintő változásokról. Próbálok közömbös és elfogadó lenni, viszont egyre kevésbé megy.

Bocsánat, ha hosszú és unalmas kamasz probléma, de a suli pszichológussal is beszélgettem, de az sem sokat segített.

Nem merek velük beszélni és elég fontos dolgot is közölnöm kéne pedig az egyikkel, amibe a másik kényszerített bele és szerintem ezt egymásnak kéne elmondaniuk, de úgysem fogják megbeszélni és nagyon frusztrál az egész.

Egy elkeseredett 17 éves lány


2015. júl. 29. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
"Elég engedékenyek velem és igyekszem nem kihasználni" használd ki ekkora szerencse ritkán esik meg az emberrel.
2015. júl. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem rinyalnék, csak ha beszélek velük általában alig figyelnek vagy nincs idejük. Igen engedékenyek, csak mikor 3-4 napra egyedül hagynak otthon nekem kicsit zavaró, föleg suliidőben és nem "párjával" akarom megbeszélni a gondjaim, akivel alig találkoztam még, de nemrég össze kellett költöznünk és már esküvö. Nem csak nekem lehet odamenni és beszélni.
2015. júl. 29. 23:52
 3/6 anonim válasza:
Sajnálom, hogy ez történik veled, de a szüleiddel nem tudom mit tudnál kezdeni. Talán, ha találnál egy barátot, akivel megbeszélhetnéd a dolgaid, segíthetne. Sajnos okosabbat nem tudok mondani.
2015. júl. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy sok barátomnak mesélek arról mi van otthon, de legtöbben csak irigyelnek, hogy milyen jó nekem, hogy csomó mindent megtehetek. Én meg irigylem öket, mikor együtt mennek a családdal mindenhova vagy ilyesmi.
2015. júl. 30. 00:30
 5/6 anonim válasza:
Szerintem a legrövidebb az egyenes út... Ülj le velük és beszéld meg, ha bánt valami mondd el nekik, ha örülnél egy kis törődésnek, mondd el nekik, hidd el sokkal jobb lesz megbeszélni velük, mint most, hogy folyamatosan görcsbe van a hasad. €n remélem, hogy tisztázódik otthon minden:) 15/L
2015. aug. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Úgy ahogy az előző írja; állj oda keményen eléjük, és mondd, hogy nem később, hanem most akarsz adott dologról beszélni ;)
2015. szept. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!