Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, ha a párom nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha a párom nem szereti, hogy a családommal sokat beszélek telefonon?

Figyelt kérdés
Ő neki már meghaltak a szülei, egy tesója van, vele havonta, vagy negyed évente beszél. Én valamelyik szülőmmel heti 4-5x biztosan beszélek telefonon, de a nagymamámmal is. Szeretem a családomat, de egyikük sem teljesen normális, ezzel párom is, én is tisztában vagyunk. Párom amúgy nagy tisztelettel viselkedik velük, de néha a családom nagyon fárasztó, ezt elismerem. Sokszor engem is lefárasztanak, de én nem vagyok haragtartó, tudom hogy ők ilyenek, ha kell kiosztom őket, kiosztjuk egymást, mi ilyen hangos családi életet élünk. Páromat az édesanyja nevelelte, apa nélkül nőtt fel, nem szokott az ilyen családi vircsafthoz, ő nem hallhatta a szüleit veszekedni, mert csak anyja volt. Úgy látom elég jól tolerálja a családom, meg valamennyire kedveli is őket, érthetetlen módon. A fő bajom az, hogy nem tudok úgy beszélni a családommal, hogy párom ne szóljon valamit bele, sokszor párhuzamosan beszél azzal aki a vonal másik felén van, és nem hallom hogy mit mondanak nekem a telefonban. Ilyenkor megkérdezem, hogy tessék? Ez a vonalban lévő embernek szól, és ilyenkor párom is megismétli, meg akivel beszélek, az is, és ritka bosszantó. Szóval párom mindig kijavít, ha valamit rosszul mondok, vagy eszébe jut valami, hogy kérdezzem meg tőlük, és közbeszól, ilyesmik. Kértem páromat, hogy ne csinálja ezt, mert amúgy is kész kabaré a családom, és ne kontrázzon rá. De most az történt, hogy egy fárasztó kis félreértés történt köztem és Anyám közt a telefonba, és párom hangosan megszólalt, hogy ezt milyen fárasztó hallgatni is (jó, beismerem hogy tényleg az lehetett), én meg beszóltam neki, hogy ne szólogasson be, miközben telefonálok, erre neki állt feljebb, hogy ő már igenis igyekszik tartani magát ehhez, csak ezt az egy beszólást ejtette el, és már ennyit sem lehet, és most meg van sértve. De engem meg az bánt, hogy a családomra olyan megjegyzéseket tesz, hogy fárasztóak, hiába tudom, hogy azok. Mondtam neki, néha úgy érzem magam, mintha két tűz között lennék, azt hittem ezzel megértette a gondomat, de már akkor sejtettem, hogy ebből egy párkapcsolati probléma fog szép lassan kibontakozni. Gondoltam idegen emberek véleményét kérem ki, hogy elfogulatlan válaszokat kaphassak. Mi lenne a megoldás? Egy szoba az egész lakás, nincs nagyon lehetőség kimenni telefonálni, de már arra gondoltam, kimegyek a hideg folyosóra legközelebb. De ott meg felfázik majd a lábam, mert egy kabátot simán felkapok, de ennyi, szóval nem tudom mi a megoldás, lehet túl sokat beszélek a családommal, de szeretem őket, nem akarom lejjebb építeni a kapcsolatot velük, már öregednek, csak bánnám azt az időt, amit nem töltöttem velük. Látogatások amúgy ritkán vannak, szóval abból nincs gáz, az nem terhes, csak ez a telefon dolog. De a telefonálgatás néha engem is fáraszt, sokszor épp főzés közben hívnak, vagy például nagyon gyakran fordul elő, hogy leteszem velük a telefont, és abban a pillanatban visszahívnak, mert valamit elfelejtettek, ez tényleg engem is nagyon idegesít, szóaval tényleg úgy érzem 2 tűz között kezdek lenni lassan.

2021. dec. 22. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Ezt leírni egy ekkora regényben... arra még nem gondoltál, hogy ne a pároddal egy helyiségben telefonálj??
2021. dec. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

Nálam hasonló volt, szakítás lett a vége. Nem csak ez volt az oka, de ez is belejátszott.

Az nem opció, hogy amikor telefonálsz, akkor átmész egy másik szobába és magadra csukod az ajtót? Vagy ha nincsen másik szoba, akkor a konyhába.

2021. dec. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi időt szoktatok telefonálni? Mert azért heti 4-5 ami biztos van hogy néha több és azon belül is elhúzódik ilyen egy órás telefonálgatásba azért engem is kikészítene. Jól gondolom hogy akkor ti már külön laktok? Értem én hogy szereted a családod de nem gondolod hogy ideje lenne leválni róluk? Ha ezt a szintet nem vagy hajlandó csökkenteni az állandó vita forrás lesz minden kapcsolatodban.
2021. dec. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Az a megoldás, hogy vagy leválsz róluk kicsit és kevesebbet beszéltek, vagy másik helyiségben. Igen, akár a hideg folyosón. Én is nehezen viselném, ha heti 4-5 alkalommal kellene a párom fél-egyórás beszélgetéseit hallgatnom. De kicsit le kéne válni, nem kell állandóan felvenni a telefont. Pl. főzés közben, amikor nem alkalmas és tényleg idegesít. Gondolom, nem élet-halálkérdés. Meg kell húzni a határokat felnőtt emberként.
2021. dec. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló a szitu, csak nekünk fordítva, és inkább a szülők vannak ránőve párom fejére. Mindig kötelező jelleggel kell neki menni segítenie, akkor is, ha éjszakás volt 0 alvással, és nem kérik, hanem kijelentik, hogy akkor birkavágás lesz és jössz. Nagyon sokat veszekedtünk emiatt, mert minden hétvégére elrángatják, hol füvet kell nyírni, hol takarítani, hol valamilyen állatot kell levágni.. És egy csomó programunkat elcseszte már ez az egész, hogy a szüleit nem érdekli, hogy neki van-e saját élete vagy nincs, menni kell, amikor ők úgy gondolják. Párom meg persze nem akar nemet mondani, mert akkor kb. kitagadják.

Nekünk hála az égnek ez meg fog szűnni hamarosan, mert kiköltözünk külföldre, de a te eseted már kicsit nehezebb. Ez az egyszobás lakás átka. Én is éltem ilyen lakásban egyik exemmel. Kell nektek egy kétszobás kis kuckó, hogy el tudjatok vonulni, mert így egymás agyára fogtok menni.

2021. dec. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!