Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehet egy 50 éves férfi,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehet egy 50 éves férfi, aki mindent megtett a házaságért, de nem sikerült, van két kiskorú gyermekük, egy 24 órás ápolásra szoruló apja, ezért nincs munkahelye, ha elválnak, miként élje túl?

Figyelt kérdés

Van egy albérletbe kiadott 1,5 szobás kis lakásom, oda tudnék költözni. Apámat is vinnem kellene, akit ápolnom kell. Gyerektatást nem tudnék fizetni, de tulajdonképp megélni sem tudnánk apámmal. Kicsi a nyugdíja, kevés az ápolási. Nem lehet magára hagyni, így részmunkát sem tudnék vállalni, talán otthonról végezhető munkát, ha találnék. (de az sincs jelenleg)

El nem tudom képzelni, miként lehet mindezt túlélni, miként kezdhetnék új életet! :-(



2021. dec. 27. 02:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Apukádnak kellene otthont vagy ápolót találni. Azt lehetett volna az albérletből állni meg a nyugdíjából, neked meg melózni. Az nem megoldás, hogy rá hivatkozva nem dolgozol, amikor gyerekeid vannak. Gyanítom, erre ment rá a házasságod is...? Ha nem bántalmazod az asszonyt vagy iszol, csalod... ilyesmik, nem hiszem, hogy kirak egyik napról a másikra. Ha a gyerekei apja vagy, s mégis így döntött, valamitől ő is nagyon kétségbe eshetett... Beszéljétek meg, legyen valami határidő és szedd össze magad. Ha lesz apukádnak hely, neked meg kb. bármi munka, akkor meg kezdetnek bérelhetsz szobát. Ha meg persze közös a tulajdon, nem rakhat ki.
2021. dec. 27. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszi, de

Idősek otthonába évek alatt lehet bejutni, ráadásul a legolcsóbb is annyiba kerül, mint az átlag magyar havi kereset. Tehát, ez nem játszik! (Ráadásul, jobban szeretem, szeretjük, minthogy bedugjuk valahová.) Ápolót fizetni, amíg én munkahelyen dolgozom, pont elvinné a megkeresett pénzt. (ez akkor működne, ha talán orvos lennék)

Ahogy említettem, a kiadásból félhavi kereset bevétel van. Alkalmi munkaim voltak, de egy ideje nincsenek. De, ha oda kell költözni, akkor ez a bevétel nem lesz.

A lakás, amiben lakunk nejemé! Így kitehet! :-(

A házasságot én próbáltam menteni, de nejem évek óta letojja.


Megjegyezném, nem vagyok lusta ember, nemrég még 8-16 órákat melóztam éjjel nappal. De nincs diplomám, nem vagyok milliomos, nincs félretett pénzem. Nem tudnék annyit keresni, hogy ápolót, idősotthon fizessek. (nem, nemelég az idős ember átlagos nyugdíja az otthonra, mint ahogy sokan képzelik)

Arról nem is beszélve, ismerkedésről már nem is álmodom, hiszen, kinek kellene egy pasi az apjával 1,5 szobás lakásban élve.


Nem bántalmaztam senkit, nem alkoholizálok, és nem csalom a nejem!

2021. dec. 27. 03:09
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

És a feleséged nem azóta nem érdekli a házasság mióta nem dolgozol?

Lehet így nem tud rád férfiként nézni?

2021. dec. 27. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

És közös félretett pénzetek sincs??

Az hogy lehet két gyerekkel, saját ingatlannal, 2 keresőkèpes felnőttel?

Édesapád mindig veletek élt?

Nincs saját háza vagy lakása, amit el lehetne adni?

Neki sem volt soha megtakarítása?

Többiektől kérdezem:ez a magyar valóság, tényleg így élnek emberek?

2021. dec. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Családsegítőbe menj be, ott kérj segítséget.
2021. dec. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Két kisgyerekért felelősen nem maradhatsz egész napra otthon akár - mert adja Isten, hogy apukád sokáig éljen - évtizedekig. A feleségedre sem rakhatod, hogy két kiskorú mellett két nagykorút is eltartson, így nem csoda, ha nem javul a házasságod (pláne nem, ha azon agyalsz most is, hogy kinek kellesz majd így és hogy lehet új életed...? Elárulom, gyerekkel sehogy, nincs tiszta lap, csak lassan megszokod, megtanulsz "eltörve" is élni.) Ha a feleséged sem dolgozna ugyanezért, mit javasolnál neki?

Az is jó kérdés, hogy eddig hol lakott apukád és ha eddig dolgoztál, plusz saját ingatlanban laktok, plusz egyet kiadtok, miért nem tudtatok félrerakni.

A kiadás+apukád nyugdíja együtt már csak fedezne egy idősek otthonát vagy egy (nem szakápoló) segítséget. Nem tudom, eddig hol érdeklődtél, de jó ötlet a családsegítő, a háziorvos, helyi gyülekezetek diakóniája. Kezdj el kilincselni. Te pedig dolgozhatsz és abból a pénzből, amit munkával keresel megoldhatod a lakhatásod, ahogy hát sokan mások (és fizethetsz gyerektartást is), ha szétmentek. És látogathatod sokszor apukádat. És ez nem hálátlan gonoszság, mert neked a gyerekeid érdekeit kell nézned elsősorban, az pedig nem az, hogy feláldozod magad és a házasságod is, normálisan ezt egy szülő sem várja a gyerekétől. Ez rossz irány, nem jó áldozat.

Nálunk is volt ilyen helyzet már sok éve, egy-két évig "csak" munka előtt és után kellett átjárni minden nap, de még voltak a házban barátok, aztán egyszer már nyitva maradt a gáz és már rendszeresen lehetett pisit/kakit takarítani..., és bizony akkor az volt a "szabadság", ha néha sikerült egy-két hétre beutaltatni bármivel a kórházba "szervízre". Aztán ismerős ismerősén keresztül sikerült valami jótét lélek erdélyi asszonyt felfogadni (ottlakás+fizetés), a következő lépcső pedig az idősek otthona volt. Igen, hosszú a várólista és drága, de ahogy sok rokonnak, ismerősnek is, végül csak sikerült megcsípni jóval előbb, mint reméltük. Nem szabadulni akar az ember hálátlanul, de muszáj dolgozni, hogy legyen a családjának ennivalója és demenciával ésszerűen egyszerűen veszélyes és ijesztő lett volna gyerekek mellé és nem is fért volna hova (viszont a gyerekek is jöttek látogatni, ameddig lehetett). És nagyon más, amíg értelmileg ép még egy idős és "csak" segítségre szorul, de egyébként jól kijöttök és együtt is lehet akár lakni (mert ezt több déd- és nagyszülővel és különböző fogatókönyvekkel végigcsinálták a családban) és más, amikor már emelgetni kell mosdatáshoz miközben a gyerekeid végignézik és totál zavarodott a beszéde (mert most eszembe jutott, amikor egyik nagyszülőm rendszeresen valami háborúba képzelte magát és minket akar lelőni - persze már csak feküdt, így nem volt veszélyes, de akkor ijesztő volt gyerekként) és nincs semmi egyszerű közös program se, mert nem lehet egyedül hagyni.

Tudom, hogy nagyon nehéz és nagyon sajnálom, de most nem csak saját magadat ejtetted ezzel a döntéssel csapdába, hanem a családodat is, és látod, hogy ez állandó feszültséget generál otthon és váláshoz is vezet(ett). Szóval apukádhoz mindenképp segítséget kell keresned és magadnak munkát, mert ez az áldozat hiába nagyon nemes az egyik irányba, ha ezzel a rád bízott többieket is feláldozod. Ha meg még te is új életet szeretnél ehelyett, akkor nem csoda, hogy a feleséged is.

2021. dec. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, kicsit más, de mégis hasonló helyzetben vagyok én is... Szintén tanácstalanul.A teljesen kiszolgáltatott,beteg testvéremet ápolom. Családalapítás előtt állnék, de kilátás sincs rá... Az idegeim rámennek. Szeretetéhes nagyon, én is szeretem őt, nem akarom alapból "lepasszolni", de már nem bírom... Felmerült az a lehetőség, hogy úgy kezdjünk közös életet a párommal, hogy a testvérem velünk él, és közben gondozom. De annyira elvon engem a normális élettől az ő gondozása, hogy képtelen lennék teljes életet élni így. Ahogy írtad, én sem tudok mellette dolgozni... Próbáltam online munkát, de nem bírtam idegileg, a munkára is koncentrálni és rá is... Nem tudok tanulással sem foglalkozni sajnos, de még kikapcsolódni sem. Pedig ahhoz igazán nem kell koncentrálni.

Otthonba adni hasonló a helyzet, mint nálad, várólista, olyan pénzösszegek, amiket képtelenség összekaparni... Epilepsziás is, amiatt még inkább nehéz neki helyet találni, ahol erre "is" figyelnek.

2021. dec. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem is értem, mit is akartam evvel a kérdéssel. Hiszen választ, érdemi tanácsot úgysem kapok. Mindenki okos, ha másról van szó! éjszaka írtam ki rossz pillanatomban.

7-es köszönöm a hozzászólásod! Úgy látom, a hasonló probléma miatt kölcsönösen megértjük egymás gondjait.

Többieknek is köszi! Még, ha kritikával is illettek!

2021. dec. 27. 13:55
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, megértem, hogy ragaszkodsz édesapádhoz, de ha nem adod otthonba, akkor mindkettőtök lakhatását veszélyezteted. Mint ahogy írtad is, ha dolgozol, akkor ápolót kell fogadni, ami viszi a fizetést. Ha nem dolgozol, akkor nincs bevétel. Tehát megélni így sincs úgy sincs miből.

Egy otthonba méltányossági alapon lehet kérelmezni, hogy előre vegyék.

Édesanyám is otthonban él, és a saját nyugdíja elég rá. Nem fix. összeg a bentlakás díja, hanem a nyugdíj x százaléka.

Ráadásul egy otthonból akkor hozod ki a hozzátartozódat amikor akarod. Azt is csinálhatod, hogy hétköznap dolgozol, mikor idődbe belefér munka után meglátogatod, hétvégére meg kiviszed magadhoz. Akár már péntek délutántól egész vasárnap estig.

Nagyon szép és becsülendő, hogy ennyire ragaszkodsz hozzá, és eszedben sincs "eldobni", de ne tedd tönkre magad, az életed, az életeteket.

Magadat, ráadásul nem csak idegileg, mentálisan, de akár tényleg még a megélhetésetek, lakhatásotok is rámehet erre a gondoskodó szerető természetedre.

2021. dec. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem akartam részletekbe belemenni, de íme:

Legutóbbi munkahelyemen nettó keresetem kb. 170.000.- volt.

Idősotthonok árai (hiszen amikor magunkhoz vettük, felmerült az elhelyezése)

Vannak, ahol egyszeri díj + havidíj van, máshol csak havi díj (nem állandó elhelyezés estén), de az jóval magasabb összeg. Az idős nyugdíjának legfeljebb 80 százalékát lehet erre levonni, a többit a családtagoknak kell állnia. (Apám nyugdíja özvegyivel együtt 130.000.-, 80 százaléka 104.000.-) A legtöbb helyen plusz költségként jönnek rá a gyógyszerek, pelenka, speciális ápolószerek, hajvágás, hajmosás, pedikűr-manikűr, stb. (találkoztunk olyan hellyel, ahol a kábeltévét, internetet is külön felszámolják) Amennyiben idült sebe, pl. felfekvése van, már nem látják el, eltanácsolják, vagy ideiglenesen kórházba szállíttatják. (apukámnak néha előfordul, antidecubitus matrac mellett is, amit szépen lekezelek és elmúlik) Mivel édesapám lebénult fekvő ápolt (+ kissé demens), így több otthonban el sem vállalják, ahol mégis magasabb terítési díjért.


Példák:

Belépési hozzájárulás összege:


a) komfortos lakrészben történő elhelyezés: 1.000.000 Ft

b) egy férőhelyes szobában történő elhelyezés: 1.500.000 Ft


Az ellátásért fizetendő térítési díjak tartós bentlakásos ellátás és átmeneti ellátás:

egy férőhelyes szoba/komfortos lakrész/kettő-három férőhelyes szobai elhelyezés: 6.065 Ft/nap (30 napra 181.950.- Ft, 31 napra 188.015.- Ft)


Másik:

Belépési díj nélküli, csak havi térítési díj van, ami 8968.-/nap (30 napra 269.940.- Ft, 31 napra 269.940.-) Ebből az önkormányzat átvállalhat 2680 forintot/nap. (ebben az esetben 6288.-/nap, 30 napra 188.640.- Ft, 31 napra 194.928.- Ft)


Másik:

Az emelt szintû ellátás egyszeri hozzájárulási díja: 135.000.-Ft/m2 (legkisebb szoba 21 nm, ami 2.835.000.- Ft a legnagyobb 36 nm, ami 4.860.000.- Ft, választani csak akkor lehet, ha több üresedés van)

Emelt szintû ellátás havi térítési díja: 111.000.-Ft



Mindezek mellett ismerősök mesélték, a legtöbb otthonban az orvosuk javaslatára gyógytornát, fizikoterápiát, gyógymasszázst, vagy speciális ellátást, eszközöket, stb. javasolnak, melyek mind külön költségekként jelennek meg. (Nem szabad elfelejteni, ezek az idősotthonok nagy része üzleti célból jöttek létre, nem jóindulatból!)


Amennyiben válás lesz a házasságunk vége, nem tudom, mitévő legyek.

130.000 nyugdíj

74.403 kiemelt ápolási díj

204.403-ból kell megélnünk, ha nem találok otthon végezhető munkát. Ebből csak a havi gyógyszerek kettőnknek közel 30.000 Ft. Ápolási szerek havi 10.000-et elvisznek.

Mindez mellett még gyermektartást is kell majd fizetnem!


Bírom, egyesek hogy rácsodálkoznak, nincs félretett pénzünk! Miből lenne? Hónapok óta csak nejemnek van munkahelye és ő sem keres sokat. Van két kiskamasz gyerekünk is. Örülünk, ha nullszaldóra kijön a hónapunk!

Igen, ez is Magyarországi valóság!


Családsegítő, és az önkormányzat letojik minket. Van vagyonunk, tegyük pénzzé! Beszámolják a lakásokat, az öregedő autónkat és már túl is léptük a támogatási lehetőséget. Segítőt terítési díjjal ajánlottak fel! 1500.-Ft/óradíj! De legfeljebb a bevásárlásba segít, aki szabad. A betegápolásban segítőik mind be vannak telve. Ha lesz lehetőség majd értesítenek. Mondák, amikor magunkhoz vettük apukámat, azóta sem kerestek. Olyan segítőt nem tudnak biztosítani, aki napi 8-10 órát vigyázna apámra, amíg én dolgozok! Magán úton lehetne ilyen ápolót hívni, de többe kerülne, mit amit én megkeresnék!!! Mivel ápolni kell, így nem elég a felvigyázó segítő, szakápoló kell!

Gondolhatjátok, hogy azért döntöttünk az itthon maradásom miatt, mert nem volt jobb megoldás!

Rámegy a házasságom? Meglehet! De mit tegyek? Rakjam ki az utcára apámat? Ha nejem mindezt nem érti meg, nem viseli el, akkor lelke rajta!


Bocsánat mindekétől, hogy feltartottlak benneteket! Részemről lezárva a téma!

2021. dec. 27. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!