Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meg lehet egy ilyen nő gondolk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg lehet egy ilyen nő gondolkodását, szemléletét változtatni?

Figyelt kérdés

Barátnőm szerint a nőnek annyi a dolga, hogy ellássa a házimunkát, szüljön, gyereket neveljen. A férfié pedig hogy dolgozzon, pénzt keressen, és fizessen mindent.

Ez mennyire normális?


Én mindig abban hittem hogy mindkét fél egyenlő arányban vegye ki a részét mindenből a házimunkán, gyereknevelésen át a pénzkeresetig, a költségek vállalásáig.


Ő azt mondja ez a normális amit ő gondol, mert náluk mindent az apja finanszírozott, az anyjának nem kellett semmit fizetnie, amikor dolgozott a fizetéséből sem kellett semmit leadni.


2021. dec. 29. 12:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
70%

Jól írják, nem tudod megváltoztatni. Az én exem épp a másik véglet volt, ő mindenáron nagyon jó karriert akar és ennek alárendelni mindent. 2 év alatt egy picit sem sikerült megváltoztatni, hogy legalább egy morzsányit engedjen...


33F

2021. dec. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Uhh, hát ez elég fura, ha ezt a szerepet nemcsak, hogy bevállalja, de csak és kizárólag ezt látja esélyesnek :D


Nem tudod megváltoztatni a gondolkodását. Nekem szerencsére csak egy exem volt ilyen, mint a te barátnőd, ő is úgy volt vele, hogy mivel ő a férfi, majd ő fizet mindent és dolgozik, de én, a nő fogok főzni, takarítani, gyereket nevelni (konkrétan kimondta, hogy az egyetlen dolog, amit a gyerekünkkel fog csinálni, az az, hogy játszik vele). Nekem ez nem kell és szerintem neked sem.


Amúgy az én szüleimnél is félig-meddig a klasszikus felállás van, annyi, hogy anyukám is dolgozik, de mivel apukám jóval többet keres, ezért neki semmi dolga otthon. Egyikük sem változtat, pedig én többször kifejtettem a véleményemet, hogy ez lehetne másképp is.


Ne aggódj, a legtöbb nő ma már úgy van vele, hogy szeretne dolgozni is és a házimunkát is megosztaná :)

2021. dec. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyen nő nem kéne, keressen más eltartót.
2021. dec. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
72%
Kár hogy nem lehet a lányokat összekeverni,betennénk a barátnődet meg az exemet egy keverőbe,lenne két normális csaj belőlük. Ugyanis lediplomázott, de a kedves édesanyja (elvált 2 gyereket egyedűl nevelt) azt verte bele ,hogy egy nő minimum 2 diploma+1msc alatt nem mehet férjhez,gyes alatt meg a 3.at lehet csinálni. A pasit szinte semmibe lehet nézni mert 3 diplomával kereshet olyan jól ,hogy magának nevelheti a gyerekeket.
2022. jan. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Megváltoztani nem tudod.Ha nekik így jó, éljenek így, én a magam részéről nem értek egyet a barátnőddel.És ha történik a férjjel bármi?Akkor a barátnőd majd ott áll 40 évesen, minimális munkatapasztalattal, sehova nem fog kelleni, majd nézhet.Ez az egyik, a másik nem tudom, a barátnőd a férje pénzét szabadon költi amire akarja?Vagy egy normális ruhája nincs?
2022. jan. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
53%

Ebből a hozzááláásból az is kitűnik, hogy a barátnőd maximálisan bízik benned, és veled tervez. Ezen nem tudom, hogy jó ötlet-e megpróbálni változtatni.


Ez a családmodell működőképes, csak mind a két félnek a feladatát kell végeznie, illetve a közös kasszából való költést meg kell beszélni.


Illetve meg kell beszélni, hogy mi van akkor, ha hirtelen megszűnik a férj munkája, mert megszűnik a cég stb...


Az előző válaszoló (11:31) is nagyon lényeges dolgokra hívta fel a a figyelmet.

2022. jan. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
46%

Háát...Félig-meddig ez kéne normális legyen. De mégsem.

Az én szüleim is így éltek sokáig.

Apám dolgozott, anyám vezette a háztartást. Főzött, mosott, takarított, kertet művelt, zöldséget termesztett, iskolába-óvodába járt értünk, szülőire. Maga varrta a farsangi jelmezeket. Lült velünk tanulni, játszani. Megtanította melyik gomba ehető, melyiket nem szabad leszedni. Néha elment alkalmi beugrós munkákba mikor oviban voltunk, de ennyi.

12 éves korom után már nem volt elég egy kereset. Teljes állásban dolgozott.

Nem főzött, csak hétköznap egyszer, meg hétvégén. Elgazosodott a kert. Nem járt szülőikre. Nem figyelte tanulunk-e. Nem jártunk már gombázni. A házimunkát természetesen megcsináltuk.

Nem volt valami jó, hogy csak este volt idő bármire is,ha nem volt senki fáradt.


Szerintem kell dolgozni a nőnek is. A házimunkán is osztozni kell. Annyi, ha gyerek van, valakinek tényleg otthon kell maradni vele. Nem csak az első 3 évben. Ez nem azt jelenti, hogy hébe-hóba nem beugrózhat valahova.


Végülis nem normális a barátnőd gondolkodása. Ma már sajna nem azt a világot éljük.

Egyébkémt ő ezt csak házasság utánra tervezi? Most dolgozik hogy hozzá tudjon adni majd valamit a későbbi életetekhez?

2022. jan. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
33%
Bárcsak több ilyen nő lenne. Pont az ellenkezőjét látom, minden nő agglegény módjára egyedül akar élni, férj, gyerek nélkül. Dolgozni, annyi pénzt keresni, mint a férfi, vagy még többet.
2022. jan. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
89%
Hujjujj még a végén nem szorulnak rá arra, hogy kiszolgáltatottan eltartsák őket...
2022. jan. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Örök konfliktusforrás. Az alapokban nem egyeztek. Egyébként nem lehet megváltoztatni.
2022. jan. 2. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!