Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Eldöntenétek egy "vitát" ?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eldöntenétek egy "vitát" ?

Figyelt kérdés

Azért zárójeles,mert inkább egyet nem értés.

Van egy friss kapcsolatom.30asok vagyunk mindketten.Én vagyok a férfi.Én egyedül élek és sokszor szoktunk nálam találkozni.A múltkor is így volt,de pont aznap volt esedékes a heti nagytakarításom.Általában vagy találkozás előtt vagy utána megszoktam oldani az ilyen dolgokat.Most valahogy úgy jött ki hogy együtt lógtunk,jeleztem neki hogy nekem lenne ilyen dolgom,mondta hogy segít,de nyilván nem engedtem,de jelen maradt.Persze közben sokat viccelődtünk,próbált kötekedni,szívni a vérem.De a vége az lett hogy én nem vagyok normális.Már ahogy takarítottam.

A nagytakarítás nálam portörlésből,porszívózásból,felmosásból áll.A ház 86 m2,és a porszívózás, felmosás kiterjed a bejárat előtti kis részhez,illetve van egy közepes méretű teraszom is.Ez úgy összesen 3 óra 20 percembe telik.Plusz mínusz 5 perc.De ebben benne van a végén hogy lemosom a papucsokat,meg a felmosókat beáztatom,mert a kinti részt külön felmosóval mosom.Igazából önmagában ezen is fennakadt,hogy ennyi ideig tart.1 órát portörlök,egy órát porszívózok,a maradék idő meg a felmosásra megy el.Természetesen megvan a sorrendje is a dolgoknak,minden egyes folyamatnál,a leghatékonyabb formában lett kitalálva.Amivel persze nem értett egyet,de mindenre logikus magyarázatot tudtam adni,amire nem nagyon volt visszavágása.Amin úgy igazán fennakadt az a felmosás.Amit úgy szoktam a nagytakarítás alkalmával ,hogy egy adott területen először a fugát mosom külön,mert ha csak a felületet mosom,akkor belerakódik a por és nem tisztítja ki a felmosás teljesen.Mikor az adott helyiségben átmegyek a fugákon,akkor utána a felületet két irányból mosom fel.Érthetően megfogalmazva oldalra jobbra-balra mosva a felületet,majd keresztirányba előre-hátra.Így pedig biztosan nem marad tisztítatlan felület.2 hetente kicsit több mosószódát teszek a felmosó vízhez,így jobban tisztít,viszont hátrányként csíkot hagy,így olyankor még külön tiszta vízzel átszoktam törölni mindenhol a felületet.Én ezt így normálisnak tartom.Ő meg ezekre a dolgokra mondta hogy nem vagyok normális.Nem veszekedés...inkább csak piszkálódás.Azóta is beszólogat ezekkel kapcsolatban ,de inkább csak poénkodik,húzza az agyam.Így én se veszem fel,és nem sértődök meg.De azért b.ssza a csőröm kicsit...mert én ezt tényleg nem érzem túlzásnak...inkább teljesen természetesnek.

Úgyhogy kíváncsi vagyok az oldal népessége kinek ad igazat.Nem tud a barátnő arról hogy felteszem ezt a kérdést.De akkor is elé állok az eredménnyel ha az ő javára billen a mérleg... és valamilyen szinten elismerem hogy csinálhatnám lazábban is a dolgot.



2021. dec. 29. 16:56
A kérdező szavazást indított:
Neked van igazad, teljesen normális ez a nagytakarítás
A barátnőnek van igaza, erősen túlzás ez a takarítás
58 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
79%
...te tisztában vagy azzal, hogy a mondatok között kellene ütni egy space-t? Inverze vagy annak a figurának, aki minden írásjel előtt és után is kötelezően tesz egy szünetet. De ez ugyanolyan rossz.
2021. dec. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
21%
Mi is laktunk 86 nm-es lakásban. Ha nem csak középen porszívózol, és felmosod a fürdőt, akkor kb ennyi idő.
2021. dec. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
87%
Nekem ez elég kényszeresnek tűnik
2021. dec. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
88%
Nem a takarítással van a baj, hanem, hogy durván kényszeres vagy. Amúgy meg nem akkor kellett volna csinálni, ha ott van, de most legalább tudja..
2021. dec. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
92%
Hát, alapos vagy, az biztos. Nekem ehhez semmi türelmem nem lenne és senki sem tudna rávenni, hogy valaha így csináljam. Szerintem ha az ember odafigyel a hétköznapokban arra, hogy ne vigye be a koszt, akkor elég egy sima felmosás hetente és max negyedévente-félévente kell ennyire alaposan. De ha megcsinálja helyettem ahelyett, hogy az én módszereim bírálná, akkor nem is lenne ebből semmi probléma.
2021. dec. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:

#4

Igen,eddig mindig úgy csináltam hogy ne menjen az együtt töltött idő rovására.De az említette napon úgy jött ki hogy mégse ment az ügyét intézni,megváltozott hirtelen a programja...mondtam neki hogy gyorsan összetakarítok,addig menjen haza,vagy amihez kedve van és ha végeztem megyek érte.De mondta hogy inkább marad,segít.Mivel azt nem akartam így passzív figyeléshez ragaszkodott.Mit kellett volna tenni,elzavarni? :)

Először mondtam neki hogy akkor inkább megcsinálom máskor...de akkor meg ragaszkodott hozzá.

2021. dec. 29. 17:12
 7/53 anonim ***** válasza:
60%

Oké, még az elején vagytok a kapcsolatnak, de akkor ezt most képzeld el együttlakás esetére. Akkor is mindent te csinálsz és őt elküldöd?

Igen, alapos vagy, pedáns, én is hozzád hasonlítok inkább, bár én ennyire nem tolom túl.

Picit lehet neked is elég lenne mondjuk ritkábban ilyen alaposan. Vagy ha már ott volt, akkor csak egy felületeset, ozt inkább programozgattatok volna. Vagy komplett átolni egy másik napra.

Együttlakásnál ez eléggé problémás lehet még, ha ő trehányabb fajta.

2021. dec. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
37%
Én konkrétan 10 perc alatt kitakarítanék neked és ugyanolyan tiszta lenne minden, mintha te csinálnád 4 órán keresztül.
2021. dec. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
0%
Elég gáz, hogy túl a 30-on még mindig a "kinek van igaza" tengelyen próbálod rendezni a konfliktusokat. Neked ez az igényed, és kész. Ha a lánynak nem tetszik, akkor mehet egy disznóhoz, aki dagonyázik a saját mocskában.
2021. dec. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:

#7

Sokszor én is azt érzem hogy túlzás...és kicsit úgy szégyelltem is magam előtte hogy ezt látja...ezért is kerültem mindig az ilyen helyzeteket,ez most így jött ki.De nekem a kötelességtudatom is nagyon erős.És nem maradhatnak el a dolgok sem.Meg ha valamit csinálok,azt normálisan megcsinálom. Hét közepén ezen kívül szoktam még egy kisebb takarítást csinálni,söprés felmosással.De az "normálisabb".

Nem érzem hogy nagyon fennakadt volna ezen az egészen,inkább csak cukkol vele.

Nálam trehányabb fajta,de nem mondanám igénytelennek ilyen téren.Ha együttélésig megy ez a kapcsolat akkor majd kitaláljuk hogy osszuk el megfelelően a feladatokat.Az biztos ha ő ezt úgy csinálná ami bántaná a szemem,akkor átvenném tőle,és mindig megcsinálnám én.De a házimunkába van sok más teendő is.Úgyhogy el lehet ezt osztani jól is.

2021. dec. 29. 17:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!