Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Eldöntenétek egy "vitát" ?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eldöntenétek egy "vitát" ?

Figyelt kérdés

Azért zárójeles,mert inkább egyet nem értés.

Van egy friss kapcsolatom.30asok vagyunk mindketten.Én vagyok a férfi.Én egyedül élek és sokszor szoktunk nálam találkozni.A múltkor is így volt,de pont aznap volt esedékes a heti nagytakarításom.Általában vagy találkozás előtt vagy utána megszoktam oldani az ilyen dolgokat.Most valahogy úgy jött ki hogy együtt lógtunk,jeleztem neki hogy nekem lenne ilyen dolgom,mondta hogy segít,de nyilván nem engedtem,de jelen maradt.Persze közben sokat viccelődtünk,próbált kötekedni,szívni a vérem.De a vége az lett hogy én nem vagyok normális.Már ahogy takarítottam.

A nagytakarítás nálam portörlésből,porszívózásból,felmosásból áll.A ház 86 m2,és a porszívózás, felmosás kiterjed a bejárat előtti kis részhez,illetve van egy közepes méretű teraszom is.Ez úgy összesen 3 óra 20 percembe telik.Plusz mínusz 5 perc.De ebben benne van a végén hogy lemosom a papucsokat,meg a felmosókat beáztatom,mert a kinti részt külön felmosóval mosom.Igazából önmagában ezen is fennakadt,hogy ennyi ideig tart.1 órát portörlök,egy órát porszívózok,a maradék idő meg a felmosásra megy el.Természetesen megvan a sorrendje is a dolgoknak,minden egyes folyamatnál,a leghatékonyabb formában lett kitalálva.Amivel persze nem értett egyet,de mindenre logikus magyarázatot tudtam adni,amire nem nagyon volt visszavágása.Amin úgy igazán fennakadt az a felmosás.Amit úgy szoktam a nagytakarítás alkalmával ,hogy egy adott területen először a fugát mosom külön,mert ha csak a felületet mosom,akkor belerakódik a por és nem tisztítja ki a felmosás teljesen.Mikor az adott helyiségben átmegyek a fugákon,akkor utána a felületet két irányból mosom fel.Érthetően megfogalmazva oldalra jobbra-balra mosva a felületet,majd keresztirányba előre-hátra.Így pedig biztosan nem marad tisztítatlan felület.2 hetente kicsit több mosószódát teszek a felmosó vízhez,így jobban tisztít,viszont hátrányként csíkot hagy,így olyankor még külön tiszta vízzel átszoktam törölni mindenhol a felületet.Én ezt így normálisnak tartom.Ő meg ezekre a dolgokra mondta hogy nem vagyok normális.Nem veszekedés...inkább csak piszkálódás.Azóta is beszólogat ezekkel kapcsolatban ,de inkább csak poénkodik,húzza az agyam.Így én se veszem fel,és nem sértődök meg.De azért b.ssza a csőröm kicsit...mert én ezt tényleg nem érzem túlzásnak...inkább teljesen természetesnek.

Úgyhogy kíváncsi vagyok az oldal népessége kinek ad igazat.Nem tud a barátnő arról hogy felteszem ezt a kérdést.De akkor is elé állok az eredménnyel ha az ő javára billen a mérleg... és valamilyen szinten elismerem hogy csinálhatnám lazábban is a dolgot.



2021. dec. 29. 16:56
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:

#28

Hát akkor is jobb ez, mint egy kanapén söröző és fetrengő pasiba! :)

2021. dec. 29. 18:11
 32/53 anonim ***** válasza:
84%

86 nm 3 óra 20 perc alatt? Amiben csak portörlés, és felseprés meg felmosás van. Ez baromi sok. Mi tart ezen ennyi ideig? Valami baromira nem hatékony módszerrel takarítasz, vagy nem a megfelelő eszközökkel, vagy csak tökölsz. Kivéve, ha van egy többszáz darabos porcelánfigura gyűjteményed, és azt is portalanítod.

De ebben a 3,5 órában nincs benne semmi más? Hűtő, sütő, mosogató, fürdő, wc, csempe, ablak, ajtó... ? Ennyi idő alatt még a két szomszéd házat is puccba lehet vágni.

2021. dec. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
100%

Ha szereted ezt a rutint, nincs baj. Azt megjegyezném, hogy nem a leghatékonyabb ez a módszer. A fuga tisztítását egyszerű felmosással nem lehet tisztán tartani. Évek alatt elkoszolódik. Hatékonyabb egy évben egyszer vagy kétszer átmenni rajta gőztiszítóval meg körömkefével. Az teljesen kitakarítja vegyszerek nélkül. A mosószódát is lecserélheted másra, ami nem hagy csíkot.

Én úgy szoktam, hogy felseprek, felporszívózok, felmosok, és külön végigkúszok a sarkokon. Szóval nem csak te vagy beteg, nyugi. 😀

2021. dec. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 A kérdező kommentje:

#32

Szerintem ki van maxolva ez a 3 óra 20 perc.Ennél jobbra már nem tudom fejleszteni!

Portörlés 60 perc.Nyilván minden helyiségen átmegyek és letörlök mindent.Nem csak a vízszintes felületeket,hanem mindent,az ajtótól kezdve a lámpákig,ablakokig,mindent.Minden helységben.

Ezután ami útba van és szokásom,azt felteszem,pl. a konyhában a székeket...ez és a porszívózás minden helyiségben 1 órát vesz igénybe.Valamint a porszívó kiürítése.Álló porszívóm van,amivel viszonylag gyorsan tudok haladni.Minden helyiségben résszívóval is körbe megyek a falaknál,lábazatnál,illetve szekrények,ágy alatt meg ilyen helyeken.Tehát 2 óra elteltével nekiállok a felmosásnak,3 szoba van a házban ami laminált padlóval van burkolva.Azt erre alkalmas tisztítószerrel mosom fel.Majd utána jön a többi helyiség,ami már lapokkal fedett.És köztük fuga található.Amit először külön felmosok.Csak a fugát.Utána átmosom az adott felületet alaposan egyik irányból,majd azonnal a másikból is.Ezt az összes helyiségnél így.A szobák felmosása 10 perc.A többi helyiségé a fugákkal együtt pontosan 1 óra.Így összesen 3 óra 10 percnél tartunk.Ha végeztem a megfelelő sorrendben,akkor lemosom a papucsokat,szemetes lapátot,és a seprűt is kiszoktam mosni.Ez 2 percet vesz igénybe.5 perc alatt felmosom a kinti részeket,a bejárat előtti kis részt,ami szintén járólapos,illetve a teraszt.A maradék 3 percbe pedig kimosom,beáztatom a felmosókat és visszapakolok mindent a helyére.

Ezt ennél gyorsabban nem tudom csinálni.Hidd el,én,aki percezik mindig törekszem arra hogy jobbá és gyorsabbá tegyem a dolgokat.Ennek ennyi az ideje!

2021. dec. 29. 18:36
 35/53 anonim ***** válasza:
Szuper szerintem profi takarító vagy.
2021. dec. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 A kérdező kommentje:
Az ilyen fürdő,wc-k mosdók takarítása külön napra van téve.
2021. dec. 29. 18:49
 37/53 anonim ***** válasza:
100%
Amugy nem ertem, miert lenne ez sok ido, alaposan takarit, nem csak atszalad a lakason. Ha csak gyorsan fel akarok mosni, mert mondjuk kiomlott valami a konyhaban es akkor mar felmosok mindenhol (amerikai konyhas nappali) en is megvagyok vele par perc alatt, de akkor a sarkok, lecek, esetleg a kanape alatt stb koszos maradt. Ha az egesz lakast tisztanak akarom tudni, az ido, ide-oda kell pakolgatni, stb. Ma kitakaritottam a wc helyiseget, egy pici, kb 3 nm-es szoba, egy db wc-vel es mosdokagyloval, a wc mogott pedig ilyen magasitott ize van, nem polc hanem beepitett, tok mindegy, azon is volt ket talka illatositott szirmokkal meg egy keppel… Ez volt kb egy ora majdnem, mert kipakolni, lepucolni a wc-t es a mosdot, alaposan, alul is, letorolni azt a polcszeru valamit, letorolni a port a szegelyekrol, elmosni a szappanadagolot mert arra is raszarad mindig a kifolyo szappan, elmostam a kis kukat, a wc papir tartot… Ja, gyorsan atszaladni valamin porszivoval, az gyors, tenyleg.
2021. dec. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
83%

Az igen. Én is megnézném az autizmust. Ez kész. És fürdő benne sincs.


Na most vagy eszeveszett dzsuvát csinálsz hétköznap, vagy egy követ 42x átmosol, különben meghal a családod.

2021. dec. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
76%

A csaj egyelőre csak cukkol, de ő is èrzi hogy van nàlad valami csak mèg nem érti.


Másban is ilyen vagy ?

2021. dec. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 A kérdező kommentje:

#38

Nem,nem vagyok autista :) Ez biztosan kijelenthető.

Nem csinálok nagy koszt.Egyedül élek.Nem él a házban se kutya,se macska.Ha belépek az előszobába leveszem a cipőm.A vendégek is így cselekednek.

Odafigyelek a rendre és a tisztaságra,vigyázok a dolgaimra.

Ha nem látszik koszosnak,akkor is minden héten megcsinálom ezt a nagytakarítást.Amin felül még vannak hét közben is kisebb takarítások.Seprések..és egyik alkalommal még egy rövidebb felmosás is.

Én ezt így alakítottam ki,így szoktam meg..számomra ez így komfortos :)

Ennyi csak a történet :)

Azért örülök hogy vannak azért olyanok is,akik hasonlóak ebben,és tudnak a leírtakkal azonosulni :)

2021. dec. 29. 19:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!