Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire valószínű, hogy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire valószínű, hogy egy ilyen ember tényleg változik? 26/N

Figyelt kérdés
2 hónapja jöttem össze a barátommal és csak most volt hajlandó elmondani, hogy volt börtönben. Azt nem említette, miért. Illetve hiába próbálok erről kérdezgetni, mindig eltereli a témát, mondván, hogy most már nem olyan és felesleges erről beszélni.
2021. dec. 30. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem felesleges. És ha nem beszél róla, feldolgozva sincs. Pszichológus, kommunikáció, őszinteség. A változásra képes egy ember, de nem úgy, hogy úgy csinál, mintha nem tett volna meg dolgokat. Azt tagadásnak hívják és nem változásnak.
2021. dec. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Én alkoholista voltam régen 5 éven keresztül és most felépülő függő vagyok. Nyilván ez sem magától jött, hanem megvoltak a lelki és egyéb gyerekkoromban keresendő okai. De már lassan annyi ideje nem ittam, ahány éven át tartott a dolog és nagyon is egyenesbe jött az életem. Viszont még így is erről nagyon nehezen beszélek, nyílok meg ismerkedéskor mert a legtöbb ember (nem csak a nők, az emberek általában) nem is érti a függőség mibenlétét, egyből ítélkezik, azonnal az addigi felszínes ismeretei alapján akar dönteni rólam. Nem biztos, hogy megváltozott a párod, de ha igen, akkor értem miért nyílik meg erről nehezen.


29/F

2021. dec. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy megváltozott, és újra nem tenné meg. Az viszont, hogy nem tud beszélni róla nagyon nagy baj. Egyáltalán nem mindegy, hogy mi és mikor csinált, nekem már eleve off lenne, ha letartóztatták, ehhez pedig, hogy nem tudom, hogy miért zéró tolerancia.
2021. dec. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a börtön lényege, hogy miután kiengedik, megbűnhődött a tetteiért és tiszta lappal léphet vissza a társadaloma. Persze ez valóságban nem így van. Lehet, hogy megváltozott, de egyáltalán nem mindegy, hogy miért volt lecsukva; pl. összeverte volt nőjét vagy adócsalásért
2021. dec. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Megbocsátani, megváltozni egy dolog. De ez nem teszi semmissé visszamenőleg a múltat. Akkor sem, ha valaki börtönben ült, akkor sem, ha ivott és emiatt tett nem megengedhető dolgokat másokkal. Ami megtörtént, megtörtént. Megbocsátani meg lehet, de elfelejteni és úgy tenni, mintha semmi nem történt volna, azt nem lehet. Akármennyire is megbánta valaki és akármennyire is igazságtalannak tűnik. Van, ami örökre megmarad.
2021. dec. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hogy ő változott-e egy kérdés. A másik kérdés az, hogy te akarsz -e részt venni ebben a változásban. Mindenkinek meg van a maga múltja és csomagja, ahogy szokták mondani. De van, akinek a csomagja egy Tesco-s szatyor és van, akinek kétajtós ruhásszekrény. Az, hogy te ezt mennyiben vagy hajlandó elfogadni, igenis kérdés. Ahhoz pedig jogod van, hogy tudd, hogy mit vállalsz és ezt a vállalást tudatosan tedd meg! Ezt is érdemes benne tudatosítani, hogy akármennyire is akarja, ez nem csak róla szól! Egy párkapcsolatba egy egészséges, értelmes ember tudatosan lép be és ki. Aki nem képes megbeszélni a nehézségeket, az nem számíthat őszinte kapcsolatra.
2021. dec. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%
Egy újabb nő, aki a rosszfiúkra bukik.
2021. dec. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos dolgokban lehet változni, az emberek alap természetén viszont nem javíthatsz, stresszhelyzetben vagy ha már nem vagy számára annyira kedves ugyanúgy elő fog jönni valódi énje.
2021. dec. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!