Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a barátom folyamatosan azzal piszkál, hogy váltsak munkahelyet?

Figyelt kérdés
Állásinterjún, illetve önéletrajzomba a fizetési igényemnél nagyon alacsony összeget említettem, azt akartam, hogy valahova biztosan felvegyenek végre a több sikertelen jelentkezésem után. Nem a végzettségemnek megfelelő munkát végzek, hanem olyat, amihez diploma sem követelmény, amit nem bánok olyan szempontból, hogy rájöttem arra, hogy azon a területen nem szeretnék dolgozni, amiből diplomám van. A lényeg, hogy szűkösen jövök ki havonta a jövedelmemből, nagyon meg kell gondoljam, hogy mire költök. Párommal külön kasszán vagyunk, nem engedem neki, hogy anyagilag támogasson, számomra az olyan érzés lenne, mintha nem a barátnője, hanem a qrvája lennék. Mindig mondja, hogy váltsak munkahelyet, máshol sokkal jobban keresnék. Én azonban félek, hogy megint több tucat sikertelen állásinterjúval gazdagodnék, két szék közül a pad alá esnék, munkanélkülivé válnék, annál pedig jobb a jelenlegi szerény keresetem is.
2022. jan. 4. 14:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a baratodnak igaza van. amig van melod nyugodtan jelentkezzel helyekre es legyen nagyobb a berigenyed jelentosen a mostaninal
2022. jan. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Jelentkezz bátran. Ott a elóhelyed, majd felmondasz, ha van valami konkrét.

A túl alacsony fizuigény is elrettentő faktor tud lenni a munkaadónál, azt ugye tudod?

A kudarctól való félelmed meg alapjáraton gátol abban, hogy haladj. Idáig érződik, mennyire fosol (már bocs). Pedig hozzátartozik az élethez és egy munkaheyen a kudarccal való megküzdés is egy fontos soft skill.

2022. jan. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem tudok addig állásinterjúkra járni a jelenlegi munkám mellett, egyrészt nem is engednének el szabadságra annyiszor, másrészt feltűnő lenne, és nekem mondanának fel. Plusz a munkaszerződésemben 30 napos felmondási idő van, nem tudnék egyik napról a másikra az új munkahelyen kezdeni.
2022. jan. 4. 15:04
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Azon a munkahelyen nem lehetséges előrelépés?

Ha nem, akkor megfontolandó az állás-változtatás.

De egy munkahely nemcsak a fizetést jelenti.


Mennyire szereted, amit csinálsz?

Milyenek a munkakörülmények?

Milyen a főnököd?

Milyenek a kollégák?

Egyéb tényezők milyenek? Pl. mennyi az utazási idő, mennyire rugalmas a munkaidő, mennyire gyakori a túlóra stb. stb.


Ezeket nem kell itt megválaszolnod, de ez is szempont egy állásnál, nemcsak a fizetés.


A másik pedig.

Miért kerülnél 2 szék közt a pad alá? Nyilván először találd meg a megfelelő állást, utána mondjál föl a jelenlegi helyeden. Az tényleg nagy marhaság lenne, ha most fölmondanál és utána kezdenél keresgélni.


Azt se értem, miért erőlteted a külön kasszát.

Együtt laktok? Ha nem, miért nem? Ha igen, hogyan tovább?

Ha közös jövőt terveztek, akkor az is szempont, hogy mennyire gyerekbarát a mostani munkahelyed. Egy ilyen szempontból jó munkahelyet akkor is célszerű megtartani, ha nem fizet sokat. Pláne, ha a párod más alkatú, és ő úgyis megtalálja a jobban fizető helyeket.


Egy párkapcsolat nem külön-külön küzdelem, hanem össze kell rakni, amitek van, és néha pont az a jó, ha ki tudjátok egészíteni egymást.

2022. jan. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te úgy amúgy a munkakeresés világában mennyire vagy képben?? Persze hogy van felmondási határidő, mégis mit gondoltál? :D Az új munkahelyed is tudja, nem másnap kell kezdeni :D

Interjúra meg lehet amúgy munka után is menni, megint csak a munkáltatók nem hülyék..


0. lépés, csüccs a fenekdre és kupáld már ki magad abban, hgy hogyan is néz ki a munkavállalás/keresés világa. Ne félj segítséget kérni, főleg a kereseted belövése miatt. Alulárazni magad is rettentően taszító a munkáltatónak és szánalmas.

2022. jan. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

"két szék közül a pad alá esnék" nagyon kezdő vagy még, ma már mindenki munkahely mellett jár állásinterjúra. Minden munkahelyen van 30 nap felmondás. Egyszerűen megmondod az új helyen, hogy alkalmazott vagy, ennyi idő múlva tudnál jönni nekik dolgozni. Sokan egyébként munkaidő után mennek állásinterjúra, vagy linkedin-en beszélik meg. Van sok lehetőség.

Igaza van a barátodnak, ne zsákutca munkát végezz. Egyébként az sem lenne utolsó ötlet, hogy kérjél komoly fizetésemelést. Derítsd ki mennyi az átlagkereset nálatok és azt kérd. Ha nem adják meg, akkor semmit nem veszítesz.

2022. jan. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok.

Közben írtad 3-as kommentedet.


Olyat ne csinálj, hogy felmondasz, mielőtt állást találsz. Így tényleg ugyanoda fogsz jutni, mint amikor ide kilincseltél.

2022. jan. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ki beszél gyerekről? Sosem fogok szülni! Jártam már számtalan állásinterjún korábban, nem este 6-7-kor voltak, amikor én ráérnék. Teljesen mindegy, hogy mennyit keres például az a kolléganőm, aki 15 éve ott dolgozik, mint én, aki 1,5 éve, nem összehasonlítható a kettőnk helyzete. Pici emelés várható februártól.
2022. jan. 4. 15:13
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon el vagy tévedve Kérdező.

Menj és olvass utána, tájékozódj. Diplomás vagy, vagy mi, értelmiségi. Fel nem tudom fogni, hogy aki szerzett egy diplomát, hogy lehet ennyire tájékozatlan és elveszett.

2022. jan. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem remenytelen eset a kerdezo. Se ismerete, se onbizalma. Hiaba kellenek ilyen berrabszolgak is a munkaeropiacnak. En mondjuk mar igy 35re megtanultam hogy a 2 legfontosabb skill: a hogyan add el magad es a mennyiert...
2022. jan. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!