Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 14 évvel idősebb a párom,sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

14 évvel idősebb a párom,sok a probléma a kapcsolatban.Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Ő 46 éves,gyermektelen.Én 32,van egy kislányom.A dolgot nehezíti,hogy mi csak ketten élünk egy idegen országban,nem nagyon van segítségem a kicsivel.

Ebből kifolyólag persze amikor együtt vagyunk is,hárman vagyunk.A párom szeretne összeköltözni,de először programozik a kislánnyal,mindent lassan csinál…ami önmagában nem rossz,de mivel ott “vendégek vagyunk”,a kislány néha felkel esténként,mert keres engem…megvigasztalom és alszik tovább.Viszont a párom(mivel nem élte át a szülőséget)szóvá tesz ilyesmiket.Ha egy este egyszer ez megtörtént,akkor hogy ő nem tudott aludni stb…a kislány 5 éves,valamennyire önálló,de persze hogy nem teljesen.Én azt látom,hogy velünk tervez a párom,mondta is,hogy család legyünk,illetve gyereket akar…viszont szerintem az ilyenek nem problémák,úgymond a szülőség része…és szerintem ő felfújja.Azt veszem rajta még észre,hogy aokszor frusztrált a munkája miatt is,illetve vannak öregedési jelei(ami tabu,csakúgy mint az érzelmek),és úgy öltözködik,mint egy 20 éves,féltékeny(pedig én dolgozom,felveszem a kislányt és megyek haza),nekem szívja a vérem,de vissza ezt már nem annyira szereti kapni és ami még nem jó,hogy néha nagyon kedves,figyelmes,munkába hoz nekem kaját,felvesz stb,máskor meg olyan diktátor,főnökösködő.Egyszerűen a mennyekbe repít utána meg a pokolba.Mély beszélgetéseket alig lehet vele kezdeményezni,mert vagy mindja:minden oké,vagy az lesz,minden megoldódik,vagy azt,hogy túl sokat drámázom.Mindent magában tart,a családja sem ismeri.Engem mindenki szeret a családjából és ma mondta a huga,hogy tartsak ki,mert nagyon szeret engem a párom,csak nehéz ember,senki sem érti,hogy miért ilyen ő,a családjával is távolságtartó.Én szeretem,ő is engem,de olyan nehéz szeretni,amikor elzárkózik….apecielt a problémáknál(ami nálunk csakis a “családosdi” miatt van),akkor bezár a kis barlangjába és azt mindja minden jó.Néha azt is érzem,hogy nem bízik bennem és fél,hogy elhagyom.Ezt már mondta is.Tudom,hogy össze-vissza,mindent írtam,ami jött.Mit tehetnék vele/magammal? Mert ezt a fent és lent csak úgy lehet bírni,ha az ember nagyon erős.



2022. jan. 16. 16:57
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Plusz ha hív telefonon és a kislany tudja,hogy vele beszélek és imádja is,szól nekem hogy anya:beszélhetek én is vele,vagy megmutatom a kedvenc ruhámat,amit most vettél,a párom csak annyit mond:ugye rám figyelsz,és nem a gyerekre.Ha a felnőttek beszélnek,a gyereknek csend van.De ha meg a kislányom néha tvt néz ha nála vagyunk és éppen van időnk kettesben,akkor meg:nem nézel rá a gyerekre? És nagyon nehéz ez az egyensúly,és ha gyereke lenne ő ia tudná,hogy egy gyerek nem olyan,mint a nagy könyvben le van írva…
2022. jan. 16. 17:04
 2/29 anonim ***** válasza:
91%
Addig fogsz kuszkodni mig bele nem nyomorit mindenbe. En most valtam el egy ilyen alaktol, 10 ev utan mar teljesen tonkretett. Most vegre elvezem, hogy nem kell egy idegbeteg feltekeny turelmetlen kisebbrendusegi komplexusokkal kuzdo emberre elfolyatni az energiam, hanem szarnyalok. Egyedul, pasik nelkul. Nem azert zarkozik el a megbeszelestol mert zarkozott, hanem mert magaban fortyog, uralkodni vagyik, de tudja, ha onmagat adna, otthagyna a fiatal no. De ha tovabbra is turod,mentegeted, sot mi tobb kiszolgaltatod neki magad anyagilag vagy egy kozos gyerekkel kulfoldon, szepen lassan kibontakozik majd az igazi enje es kicsinal.
2022. jan. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Azt mondta egyébként,hogy támogassam lelkileg,mert azt szereti.De volt már olyan,hogy csináltam egy vasárnapi nagy kajálást(ami otthon normál,3 fogás) arra meg azt mondta: egész nap a konyhában álltál? Miattam nem kell,de ha meg nem csináltam,számon kérte…egyszer mindta is,hogy azért is akar tőlem gyereket,mert akkor game over,vele fogok maradni,nem hagyom el.Mond olyat,hogy senki nem megy ebből a kapcsolatból sehova(én mondtam,hogy ha nem megy a gyerekkel,akkor ne legyen velem,vagy ha nem szeret stb..),de olyankor meg van rémülve…Máskor meg szekál,hogy 10 év múlva is jól fog kinézni,de a nők hamarabb öregszenek,még a végén majd őt nézik fiatalabbnak….gyereket soha életében nem akart,volt egy hosszú kapcsolata,ott sem…de most nagyon rajta van.A huga!!!! meg azt mindta:te még nagyon fiatal vagy,elotted az elet,a batyamnak kene,hogy a helyen legyen az esze.50 evesen akar menni a jatszoterre,mikor amugy sincs turelme senkihez.?! Neha annyira diktator,nem tur ellentmondast,a hugat is megrigatta mar szazszor( de nekem meg dicseri nagyon ot is,tudom h szereti)Kifele jatsza a kemenyet,belul meg egy kisfiu…
2022. jan. 16. 17:15
 4/29 anonim ***** válasza:
85%

Pont az a baj, hogy hiába vén hozzád képest, de belül meg gyerek. Soha nem is fog felnőni agyilag. Közben pedig a házsártos, besavanyodott stílus ával ki fog készíteni.

Én szintet lépnék, keresnék egy fiatalabbat.

2022. jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
87%
Csak megnyomorítaná a gyerekedet. Ezt akarod? Tönkre akarod tenni az életét? Hagyd el ezt a félkegyelműt.
2022. jan. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Azt is szokta mondani: o mindig megkapja ,amit akar,mert jol tudja manipulalni az embereket es arra terelni,amerre o akarja,h menjenek. A legjobb baratja jo kedvvel hivja,sokat beszel…na ez.Erre mindig panaszkodik,h az emberek aokat beszelnek es ez ot farasztja.Na a baratja beszelt es letette a telefont es mondta: na ez a hulye,idiota…de kb ok nelkul.Nekem itt az a kerdesem,h ez inkabb ilyen kozepkoru krizis szerintetek? Vagy a terde biztos h faj,lattam h alig hajlitja az egyiket,de tagadja….Szerintetek azert frusztralt?persze ezt azt tudna megmondani,aki ismerte ot mondjuk kb 30 evesen is. Meg annyk, h a no akivel egyutt volt 12 evig,ide valosi,egyedulallo anya volt egy 11 eves fiuval,amikor osszejottek.Neki volt aegitseg(az apa,nagyszulok…) es mondtam:vegulis te mar voltal neveloapa.Erre mondta:semmi kapcsolatom nem volt a kolyokkel,egesz nap gamerkedett a szobajaban,volt hogy napokig nem lattam.Szegeny gyerek,erre en csak ennyit mondok.De nalam most azt mondja: o majd az apja lesz a kislanyomnak,csak szep lassan.Viszont olyan nincs hogy en mondanam h menjetek el akkor kettesben egy tortara,aaaa ilyenre ugrik.Az o naporendjet nem lehet athuzni es javaslatokkal elni aem.Csak akkor megyunk ha o akar,amikor en akkor az nem jo.Kontrollmanias
2022. jan. 16. 17:26
 7/29 A kérdező kommentje:
es tenyleg talan ez a legnagyobb problema: en legyek mellette,ha o azt akarja,de ha nekem kellene,akkor en nyafogos vagyok.Van olyan egyedulallo ismerosom,akinek 2 eves kislanya van.Az uj parja pelenkazza,felveszi az oviban stb,turi a hisztiket.Az en parom ezeket meguszta,nem olyan nehez ez…De o nagyon ilyen,hogy az van amit o mond,pl a hugat is neha el tudna vinni ide-oda,mert utba esik neki,de nem…Ha viszont o kitalalja,hogy oke,akkor megtesz mindent.
2022. jan. 16. 17:33
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nincs kérdés, azért panaszkodsz ennyit, mert nem vagy boldog, egyértelmű. Ő már ennyi idősen változni nem fog, nem is akar.
2022. jan. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem a középkorúak krízise, ez alaptermészet. A krízis annyi lenne belőle kb, hogy fiatalosnak akar tűnni. Menekülj, ez jobb nem lesz, sőt.


45N

2022. jan. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
89%
Menekulj amig nem keso. Dehogy kisgyerek belul.egy baranyborbe bujt farkas, csak megjatsza magat amig kell, mert a valodi enje elviselhetetlen. Mar most megmondta hogy a gyerekkel akar magahoz kotni, azaz valas eseten harcolni fog erte, valtott felugyeletet ker vagy elveszi, ha nem maradsz vele, legalabb tonktretegyen.
2022. jan. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!