Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Anyagi különbség friss kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagi különbség friss kapcsolatban. Részletek lenn. Okozhat ez súlyos kapcsolato problémát hosszú távon?

Figyelt kérdés

Nem hittem, hogy valaha nekem majd ilyen témában kell kérdést kiírnom, őszintén szólva. De az élet furcsa és váratlan tud lenni.

Nő vagyok, és van egy friss kapcsolatom egy férfival. A gond az ordító anyagi különbség köztünk.

Amúgy közös ismerős kapcsán ismerkedtünk meg. Az illető magyar, de külföldön él. Viszont ez nem jelent problémát, mert decembertől márciusig itt van Magyarországon. Nem minden évben, csak most. Mi is decemberben ismerkedtünk meg. Én kész vagyok márciusban vele tartani külföldre, ő meg kész összeköltözni velem kinn. Ezért nem probléma ez egyelőre, ezt illetően jók a kilátások. És szeretjük egymást, ezzel sincs gond. Ő egyértelműen belém szeretett, folyton velem akar lenni. És én is szerelmes vagyok.

De az anyagi különbség, hát az nekem nagyon furcsa, nagyon szokatlan.

Amúgy azt mondja, hogy külföldön ő egyáltalán nem számít gazdagnak, de mindenesetre itt Magyarországon, hozzám képest igenis gazdagnak számít. Az eurója itt többet ér. Számára a budapesti árak nagyon alacsonynak tűnnek. Voltunk már drága étteremben, meg mindenféle programon, meg vásárolt ruhát magának, és mindig azt mondja, hogy milyen olcsó. Számomra pl. hasbaakasztó volt az étteremi számla végösszege, ő meg örült, hogy milyen olcsó itt egy ilyen étterem. Meg a ruhákért (amik ára nem volt hasbaakasztó, mert nem luxusüzletbe kísértem, ugyanis ő kérte, mutassam hol tud magának ezt meg azt venni, és mutattam neki üzeleteket), ott hagyott egy olyan összeget, amit én pl. megéreznék a költségvetésemben, sőt, csak ruhára egy hónapon belül nem is engedhetném meg magamnak. Ő meg csak ott csodálkozott, hogy itt ilyen olcsóak a márkás ruhák. Szóval na, nagy a különbség. Meg is mondtam neki, hogy szerintem drágák ezek a ruhák, meg az éttermi számlára, hogy szinte bűntudatom van ennyi pénzt otthagyni egy étkezésért. Számára meg olcsó. Mert kinn nagyobb arakhoz van szokva, illetve ahogy az euróját átváltja forintra, eleve többet ér, és még erre jön rá, hogy az árak is alacsonyabbak. Számára itt pesten minden olcsó ahhoz képest, ahol él kinn. De amúgy kinn nem városban lakik, csak tudja a városi árakat is, korábban lakott kinn két városban is.

Hát nem tudom, szóval nekem nagyon furcsa, szokatlan, mintha két teljesen másik világban mozognánk. Ő azt mondja, hogy ha kinn lakom majd megszokom. Hát lehet, nem tudom, eleve fura lesz euróban kapni a fizetést. Én itt Pesten nem számítok gazdagnak, nagyon maximum középosztály legaljához tartozom.

Nem tudom, olyan furcsa. Olyan máshogy vagyunk szociálizálódva. De közben meg szeretem. El tudom vele képzelni az egész életem. Biztos vagyok benne, hogy csodás apuka is volna, mert azt tudni kell, hogy mindketten gyermektelenek vagyunk, de mindketten szeretnénk gyereket. Szóval mindketten elég komoly szándékkal vágtunk bele ebbe a kapcsolatba. Ő amúgy nagyon örül, hogy magyar nő lett a barátnője, mert így nem kell erőlködnie a nyelvvel. Gyerekkorában költözött külföldre amúgy a családjával, minden közelebbi rokona kinn él. Csak a barátai laknak Magyarországon, csodálom is, hogy így kitart a barátságuk éveken át, többszáz kilométer, talán 1000 km távolságból. Na mindegy. Nektek mi a véleményetek, okozhat ez később feszültséget? Vagy megoldódik, mikor kimegyek?


2022. jan. 10. 13:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez pont olyan helyzet, ami megoldódik ha kiköltözöl és te is kinti keresettel fogsz gazdálkodni. Nyilván furcsa lesz elsőre, de hamar meg fogod szokni. Én is külföldön élek, nem számítok itt gazdagnak, de amikor hazautazom akkor minden marha olcsónak tűnik, egy 6 fős éttermi számla volt annyi, mint itt két főre.

A lényeg az, hogy ne legyél teljesen ráutalva az ő országában. Tanuld meg a nyelvet, hogy normális állásod lehessen és ezáltal lehetőségeid.

2022. jan. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem ez nem gond mindaddig mig te nem akarod az o penzet elkolteni es o nem varja el toled hogy az o szintjen elj.


Pld en itthon keresek baratnomnel 1 millioval tobbet, de o nem szol bele az en dolgaimba es en se az ovebe igy jol megvagyunk. Ha beleszolna mar nem lenne :)

2022. jan. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít semmit. Max ha kisebbségi komplexusaid vannak tole.


Ha nem tudsz fejben felnoni egy anyagilag stabil férfihez és élvezni az életet és alakítani a sajat önállo élleted is párhuzamban magabiztosan, akkor szívás. Rámentek.

2022. jan. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Amég egyikőtök sem akar ezzel visszaélni, addig nincs gond. Viszont ahogy #1 is mondja, ha kell tanuld/ismeteld at a nyelvet, és te is keress kint munkát, ne legyél ráutalva.
2022. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezen teljesen felesleges aggódsz, ha összeköltöztök, te is Euróban fogod kapni a fizetésed és megszokod az ottani árakat. Ne csinálj problémát oda, ahol nincs.
2022. jan. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Kamu kérdés.

Németországban olcsóbb a pia, kaja, ruhák,.... mint Magyarországon. Ami drágább az a szolgáltatások pl: fogorvos (viszont a minősége is más, ezért inkább itt járok.) Éttermek: Magyarországon olcsóbb vannak olcsóbbak. Minőségiben 2 személyre itt is ott is könnyű otthagyni 100 eurót 2 személyre.

2022. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Milyen ocsó' , gazdagnak számit, àtvàltani az eurójàt, hasbaakaaztó


Úgy hangzik amiket írsz , mint amiket az #egyszerűnettósèk szoktak tolni.


Eléggé anyagias vagy.

Másfelől a márkás ruhák itthon is kb annyiba kerülnek mint kint - lehet kint mèg olcsóbbak - àfa

Az éttermet elhiszem.

2022. jan. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen ország amihez képest olcsó ? Izraelhez képest olcsóak vagyunk , Ausztria Németország etc esetében pár dolog olcsóbb de nem kell nagy dolgokra gondolni. Mostanaban 2 személyre elmegyünk vacsorázni 25 alatt nincs, Ausztriában az legyen 28 na, nagy dolog. Furcsa ez a milyen olcsó itt rácsodálkozas.
2022. jan. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tűnik áthidalhatatlan problémának.

Magyarországon belül, a magyar férjem legalább 5-ször annyit keres, mint én, tehát nyilván ő többet megengedhet(ne) magának, bár nálunk nincs olyan, hogy csak enyém-csak tiéd. Még nem dolgoztam, amikor megismerkedtünk.

2022. jan. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 BeefEater ***** válasza:
100%

Voltam ilyen helyzetben (szintén külföldön élek, helyi szinten is átlag feletti fizetéssel), nekem semmilyen problémát nem okozott. Igaz én úgy vagyok vele, hogy az összeköltözéstől kezdve közös kasszát akartam, akkor meg úgysem számít.

Üljetek le és beszéljétek meg előre!

2022. jan. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!