Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan mondjam meg a páromnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam meg a páromnak, ha a szüleim nem engedik az összeköltözést?

Figyelt kérdés
Nemsokára terveztük volna, hogy összeköltözünk, de a szüleim nem örülnek nek neki, nem igazán értik, hogy miért most, miért jobb nekem ott stb. 2 éve vagyunk együtt, nem saját lakásba költöznénk hanem albiba, és a tesó is ott van még egy darabig. A párom nagyon szeretné, én viszont nem így képzeltem el, és annak ellenére h akarom, de szívesebben költöznék össze csak ketten és ha új lakás stb, ami amugy sincs nagyon messze, hónapok kérdése. elmúltam már 18, mondhatnám h pakolok és kész, de én ezt nem így akartam megoldani, h ebből gond legyen itthon, hanem h áldásukat adják. a páromat amugy szeretik. és most nem tudom mit csináljak. ha mégis költözöm akkor itthon lesz a balhé, ha nem akkor meg a párom fog balhézni.
2008. dec. 15. 16:45
1 2
 1/17 Srapnel ***** válasza:

Valamelyiket puhítani kell.


Megkérdezhetnéd, hogy a szüleidnek mi baja a dologgal? (Nem csak az, hogy szembesülnek a gyerekek kirepülésével?)


A párodnak nagyon egyszerűen elmondhatod, kb. úgy, ahogy nekünk leírtad.



Ha az albit a szüleid fizetik, még ha részben is, akkor valamennyire nekik is van beleszólásuk a dologba.

2008. dec. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
az albit nem ők fizetnék. az a bajuk h miért most, miért nem várjuk meg azt az időt amig saját lakása lesz stb. a páromnak meg nem olyan könnyű elmondani, mert dühös lesz, h pedig megbeszéltük, meg hasonlók, mert ő már nagyon akarja és szerintem a szüleimnek ez se tetszik, hogy nagyon siet.
2008. dec. 15. 17:07
 3/17 anonim ***** válasza:
és ha a szüleid soha nem mondják azt, hogy rendben kislányom, menjél, akkor mi lesz? Örökre velük maradsz, mert nem haraggal akarsz elválni? És mikor adatik meg, hogy saját lakásod legyen??? És mindig lehet azt kérdezni, hogy miért éppen most???!! Én 21évesen kész tények elé állítottam anyuékat. Mondtam elmegyek és kész. Persze csak néztek nagyokat. Azóta is albiban lakom. Ha arra várnék, hogy saját lakásba költözzek, szerintem anyuék nyakáról mennék nyugdíjba. Felnőtt nő vagy, nem kell senki engélyét kikérned. Ha menni akarsz, menj. Ettől nem dől össze a világ. A mi kapcsolatunk a szüleimmel sokkal jobb azóta.
2008. dec. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
lehet nem fogalmaztam elég jól...a párom pár hónap múlva venne magának saját lakást.
2008. dec. 15. 17:32
 5/17 anonim ***** válasza:
a másik meg hogy egy idő után döntened kell a párod és a szüleid között. Ha szereted és komolyan gondolod vele a dolgot és ő is veled, akkor ki kell állnotok egymásért. Neked hogy esne, ha te szeretnél vele összeköltözni, és ő is, de inkább anyucira hallgat??? Nem rosszindulatból beszélek, de egy idő után átértékelődik a fontossági sorrend. Imádom anyuékat, de ma már a párom az első. Mellette állok ki, persze az ésszerű keretek között. nem jó, ha a szülők beleszólnak egy kapcsolatba. És ha szeretitek egymást ezt a kis időt kibírjátok hárman is albiban. Én sok sikert kívánok neked, és remélem nem leszel olyan felnőtt nő, akinek majd akkor is a szülei mondják meg mit csináljon amikor már férje van és gyereke.
2008. dec. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire rossz otthon hogy inkább plusz pénzt adtok ki?Ha komolyan gondoljátok akkor inkább rakjátok félre az albérletpénzt közös lakásra...ha otthon meg vannak ugyanugy a feltételek hogy együtt legyetek akkor szerintem e szüleidnek igaza van...mi 4 éve járunk 20 évesek vagyunk, de eszembe se jutna plusz pénzt kiadni, ha együtt akarunk lenni akkor együtt vagyunk, szinte mindennap, de egyikőnk szülei sem örülnének a felesleges pénzkidobásnak...persze jó lenne együtt élni", de szerintem amig az ember nem dolgozik addig az több probléma mint elöny..

Jól gondold meg..amugy meg mi az h a barátod dühös lenne?Hát ha ennyit nem képes megérteni, hogy nem akarsz összeveszni a szüleiddel...

2008. dec. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
tulajdonképpen nem plusz kiadás, mert ő már albiban lakik, és venne egy sajátot.sajnos ilyen típus, h dühös lesz:(. a szüleim nem arról van szó h beleszólnak, sose akarnának rosszat, sőt, egyszerűen elmondták amit gondolnak, és a legtöbbször igazuk van.
2008. dec. 15. 17:45
 8/17 anonim ***** válasza:
Milenne, ha amig nem vesz a párod normális lakást addig te a szüleidnél laksz továbbra is és a párod meg marad az elbérletben, és majd pár hónap múlva mikor már lesz házatok, akkor összeköltöztök? nem lenne sokkal kényelmesebb? elég lenne csak 1x költözni. Azt a pár hónapot még kibírjátok egymás nélkül
2008. dec. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
én is így szerettem volna eredetileg, de a párom már nagyon szeretné, és ezért mondtam h dühös lesz, ha közlöm vele, hogy még várjunk pár hónapot.
2008. dec. 15. 18:28
 10/17 anonim ***** válasza:
Felnőtt ember vagy,értesd meg a szüleiddel,hogy kirepülsz a fészekből.Lemerem fogadni,hogy ez mind csak üre skifogás,egyszerüen féltenek,mert te még mindig a kicsi lányuk vagy ,és nem szokták még meg a gondolatot hogy elköltözöl! (miért most,miért nem x honap mulva=időhúzás) bezséld meg velük ezt őszintén
2008. dec. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!