Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kapcsolati függőség, ha már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kapcsolati függőség, ha már azt érezném természetesnek, hogy a barátommal együtt éljek?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva nagyon megviselt az elmúlt bő 1 hónap engem, a kapcsolatot is emiatt. Nem élünk még együtt, mindketten 23-24 évesek vagyunk, dolgozunk már (én csak szept óta). Karácsonykor sem találkoztunk másfél hétig, mert anya covidos volt és mivel kontakt voltam, az anyukája nem engedett át (csak negatív pcr teszttel, de arra személyes okok miatt nem akartam elmenni). Aztán a januári hétvégéket is elég nehézkesen tudtuk együtt tölteni, kb ilyen darabokban csak, mert a barátom hobbijában ez a januári időszak olyan, hogy minden hétvégén mennie kell versenyekre... ennek most lett vége, viszont mostmár megint több, mint 1 hete nem találkoztunk, mert covidosak lettek az egész családjával.. és addig nem akar talizni, amíg pozitív a gyorstesztje.


Őszintén szólva így december második felétől egészen mostanáig kb úgy érzem, a magánéletem egy hatalmas nulla volt vagy majdnem azzal egyenlő és emiatt én is állandóan elégedetlenkedtem, voltak konfltikusok.


Barátom előtt volt már egy 3+ éves kapcsolatom is, ott majdnem összeköltöztünk már, de végül egyéb okok miatt szakításra került a sor. A lényeg, hogy igazából ott egyszer már eljutottam arra a pontra, hogy készen lettem volna arra, hogy a párommal éljek együtt.


A jelenlegi kapcsolatom kb 9 hónapja tart, de már nekem ez, hogy mindketten itthon élünk, ingázunk egymás között (másfél órára lakunk egymástól, én Bp, ő agglomeráció), nem kielégítő. Engem az sem érdekelt volna, hogy covidos, de a karanténja alatt is vele szerettem volna lenni, nem külön (elvilg már covidos volt a legutolsó kontaktálásunkkor, mégsem kaptam el, ahogy karácsonykor anyukámtól sem). Egyszerűen hiányzik, hogy a páromhoz menjek haza és vele keljek fel reggelente.. hogy ott legyen megölelhessem. Hogy csináljunk közös dolgokat, ha más nem, közösen vacsit csinálni vagy sorozatot nézni esténként. Nekem ez már nagyon nem kielégítő, ahogyan most éljük a kapcsolatot... minden tali körülményes szervezést igényel, külön vagyunk hetekig 1-1 covidos szitu okán, hétvégéket is iszonyat nehéz tervezni, ha már valamelyikőnknek valami egyéni elfoglaltsága akad.. ha együtt élnénk, sokkal egyszerűbb lenne, mert elmegy a programjára, hazajön stb.


Egyelőre anyagilag ott nem tartunk, hogy össze tudnánk költözni. Ő most vált munkahelyet (hitelei miatt muszáj volt váltani, illetve a munkabeosztása is még egy faktor volt, ami miatt kb alig tudtunk hétvégén együtt lenni, ugyanis hétvégén általában fél-1 napot dolgoznia kellett, rosszabb esetben 2-t). Nekem sincs egyelőre annyi megtakarításom, mert most volt egy nagyobb kiadásom, amire eddig gyűjtöttem (fogorvosi beavatkozás, és hát inkább nem is részletezem az árát...).


Néha úgy érzem, én vagyok túl ragaszkodó, de nem is tudom, normális, hogy már együtt élnék vele? Nálatok volt ilyen érzés? Vagy ez függőség már?



2022. jan. 31. 18:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Ah, bocsi, hosszú lettt... ha nincs időd olvasni, akkor elég a kérdésre válaszolni :D
2022. jan. 31. 18:01
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem tök normális 9 hónap után azt érezni, össze akarsz költözni a másikkal. Az is, ha nem akarod állandóan a szülőket a nyakatokba. Ez nem függőség, ez egy természetes fejlődési folyamat.
2022. jan. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez a kapcsolatfüggőség duma olyanoktól van, akik képtelenek egy kapcsolatban létezni, előbb választanak egy sötét sarkot maguknak, mert ott érzik jól magukat.

Csak most ilyen világot élünk, minél defektesebb vagyok, az annál menőbb.


Barátod anyukája meg evvel a negatív pcr teszttel...megéri a pénzét.


Covid is, távolság is, sok munka is....érthető, hogy többet szeretnél vele lenni.

2022. jan. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy éttől függő de van pár dolog amit sztem kicsit gyerekesen látsz. Ha nincs pénzetek akkor hova rohanok? Mármint az igény normális csak ha ez van akkor egyenlőre ez van. Másik meg hogy nem vagyok nagyon civil párás de basszus ez most ilyen időszak. Másokat is érinthet ha te tovabbfertozod őket mert pl elkapod. Tudom h szar de ennyit ki lehet bírni.

Ha még hétvégén is végig dolgozna sokkal többet úgyse látnád.

Szóval az igény tok normalis.

2022. jan. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 nem fertoznek mást, mert itthonról dolgozom. Ahogyan múlt héten is homeofficeoltem, mert a cégen belüli szabály, hogyha valaki kontakt, akkor 1 hét homeoffice. Nyilván ha covidossal vagyok együtt, akkor több. Ha el is kapom, akkor 10 nap.
2022. febr. 1. 10:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat az autócorrect nem mindig olyan jó😅

Szóval nem vagyok covid parás

2022. febr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5 ez tök jó, de ha elmész boltba/postára/edzeni/bárhova akkor is fertőzhetsz. Busz stb.


Nyilván ez a gyakorlatban nem fog előfordulni, de ha pl valaki azért lenne nagyon beteg/azért halna meg (valakije) (nyilván ez nem derülne ki meg elég extrém példa) mert te nem bírnád ki hogy a barátoddal találkozz, hát nyilván nagyon örüpne hogy azért beteg miattad mert nem bírtad ki a fenekeden.


Nem rosszindulatból írom. Meg mint írtam ez sose derülne ki és nagyon szélsőséges példa de gondolom érthető mit akarok mondani.


Pl én akkor lettem tavalyelőtt covidos amikor olyan időszak volt hogy csak itthon volt. Konkrétan csak itthon, 2x mentem el a boltba és akkor sikerült ott elkapni. Máshol biztos nem, mert nem voltam mashol.

2022. febr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az igényed normális, meg természetes.

De a covidot most már bírd ki, azért ennyit el lehet viselni. Nem poénból betegek és nem poén betegnek sem lenni. Vagy neked az a minőségi együttélés, hogy mindketten karantéban lázasan fetrengtek? Mert az esély megvan rá, nem mindenki vészeli át kis torokkapargatással. Majd ha meggyógyul, beszélj vele rednesen erről.

2022. febr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!