Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám tolerálni azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám tolerálni azt, hogy a barátnőm nem kommunikálja felém a fontos dolgokat?

Figyelt kérdés

(bocs, ez hosszú lesz)


Távkapcsolatban élek.. vagyis, vagyok a barátnőmmel. Ő az ország déli sarkában lakik, én a fővárosban. Nagyon egy hullámhosszon vagyunk, nagyon hasonlóak a preferenciáink. Szerinte, engem neki teremtettek! 😏 Én meg hasonló Nőt képzeltem el magamnak; csinos, intelligens, jó a humora, kreatív, és a szex is működik. Vannak jövőre néző terveink is. Hogy együtt legyünk, Ő szokott feljönni hozzám Pestre a hétvégékre. Szoktam én is elutazni hozzá, csak ritkábban, de akkor maradok 1-2 hetet is. Volt, hogy huzamosabb ideig is együtt voltunk (pl. nyaralás, karácsony). Ennyit az előtörténetről!


Nagyon szeretjük egymást. Bár, amit most le fogok írni, talán nem ez bizonyítja. 😬 Szóval, ahogy írtam, feljár hozzám hétvégenként, ami eleinte működött is, de volt olyan, hogy nem tudott jönni. Home office-ban dolgozik, és néha be kell vállalnia egy-egy szombatot is. Ezzel nincs semmi gond, csupán annyi -és itt jön a csavar-, hogy ezeket nem kommunikálta felém, vagy az utolsó pillanatban szólt, hogy nem jön pénteken, vagy nem is szólt. Nem is hívott, nem is írt! Tudom, ez az én hülyeségem, hogy ebből problémát csinálok, és simán rákérdezhetek, de ilyenkor úgy érzem, úgy éreztem (mert már múlt idő), hogy ”nála a labda”, és szólnia kellett volna, hogy hogy nem jön. Lehet, hogy ez neki természetes, de nekem nem. Azt is nehezen viselem, ha egy munka, vagy egy baráti találkozó miatt nem szólnak, ha ugrott. Szerintem, az a korrekt, ha jelzik azt, ha valami már nem aktuális, főleg egy párkapcsolatban!! Volt olyan, hogy én rögtön felhívtam, amikor kiderült, hogy szombatra beugrott egy program, és halasztanunk kell a találkozónkat. Többször mondtam neki, hogy megértem, ha dolga van, vagy plusz munkára osztják be, csak szóljon IDŐBEN, ne aznap, hogy amúgy nem jön. De ha még aznap szólna!! De van, hogy nem is szól. Mindig készülök, amikor várom: ki szoktam takarítani a lakást, általában vásárolok, csinálok kaját, beszerzek filmeket, készülök valami programmal. Volt olyan, hogy terveztem valamit, de le kellett mondanom, vagy átszerveznem, mert nem jött. Ezt nyárig megcsinálta 7x!!, úgy, hogy nem is szólt, hogy mi van! Akkor kibuktam, és megbeszéltem vele. Akkor úgy tűnt, hogy változik a dolog, elkezdett velem ”kommunikálni”.


A múlt idő újra jelen idő lett, januárban megint előjött ez a ”probléma”, úgy tűnik, hogy nem érti, hogy nekem ezzel miért van bajom. Most biztos sokan fogjátok a fejeteket, hogy wtf, miért problémázok ezen! Próbáltam változtatni magamon, de amikor látom, hogy ugyanabba a dologba esünk bele újra és újra, akkor nem értem, hogy miért csinálja, tényleg ennyire nem érti a dolog lényegét?? 🤔 Tart tőle, hogy elmondja, hogy valami programja akad hétvégére, és/vagy beosztották dolgozni szombatra?? 🤔 A jelenlegi helyzet az, hogy 3 hete nem találkoztunk, és egy félreértés miatt az elmúlt hétvégén sem jött. Szó volt arról, hogy beszélnie kell a tesójával, aki csak szombaton érkezett haza, ezért nem pénteken, hanem szombaton jön, de ezt sem fixáltuk le, csak beszéltünk róla, hogy esetleg szombaton érkezik péntek helyett. Nekem péntekre és szombatra beugrott egy munka. Pénteken nem keresett, szombaton meg nem olvastam a messengeres üzenetét időben, pedig nézegettem, hogy ír-e, mert teljes bizonytalanságban voltam, hogy dél körül jön-e, vagy este, hogy ki tudok-e menni érte az állomásra, vagy valakit kiküldök érte, mert képes eltévedni. Annyit tudtam szombaton, hogy pénteken már nem jön. 😃 Aztán hívott kétszer is, de le volt némítva a telóm. Végül megírta sms-ben, hogy nem mert elindulni, mert nem tudta mi van. Ha pénteken hívott volna, akkor megbeszélhettük volna, hogy szombaton mikor indul/érkezik és tudta volna mi van. A szombati nem-jövetele miatt, most nem beszélek vele. 😔 Átvettem én is azt, hogy nem kommunikálok vele, lesz ami lesz. Ugyanazt, amit ő csinált velem, és a messengeren sem olvastam el, amit írt. Tudom, ez gyerekes! Régebben volt olyan, hogy hívtam messengeren, de nem vette fel, nem is ”látta”, hogy hívtam. Aztán írtam neki, de azt meg nem olvasta. 2 nap múlva reagált! 😤


Ebből a három hétből lesz négy. Az ilyet nehezen viselem. Hiányzik. Tudom, hülyeség, de amikor sokat van távol, akkor távolodik bennem, mintha nem is létezne. Magányosnak érzem magam, sokkal jobban, mint amikor egyedülálló voltam. Milyen szerelem az ilyen!?! 🤨 Felvetettem már neki, hogy költözünk össze (nem csak a távolság miatt), ami persze, neki egy teljes életmód váltással járna. Ott kellene hagynia a munkahelyét (még akkor is ha home office), találni egy másikat, egy normális munkát, és élhetnénk együtt. Egy nagy házuk van, úgy kellene fizetnie a költségeket, hogy nem is lakik benne! Ráadásul, van egy kutyája is!! Mi lesz ezekkel? Persze, minek ez a kapkodás, minek kell még összeköltözni, ugye? Még csak 10 hónapja vagyunk együtt. Szerintem, hónapok múlva sem fog változni a helyzet, a ház ugyanúgy meg lesz, a kutya is, nem fog költözni. Akarna, de nem tud. Egy szerelmes pillanatában mondta egyszer, hogy elintézi, hogy ide tudjon költözni hozzám (ráhagytam). Amennyire szeretem, annyira átlátok rajta, és sajnos azt veszem észre, hogy sokszor sunyít, nem találom túl megbízhatónak, de ezek kemény szavak! Lehet, hogy csak feledékeny? Vagy ködösít, vagy nem mondja el a dolgokat, vagy csak simán eltűnik. Sétáltam haza éjszaka, közben egy szakítós levelet fogalmaztam meg magamban, de nem írtam le. Nem tudom mit csináljak vele!! Ha szakítanék vele, hiányozna. 😥 Egyszer megkérdeztem tőle, hogy mit csinálna akkor, ha mondanám, hogy utazom hozzá, este érkezem, de mégsem érkeznék meg. Hívna, de nem venném fel. Majd másnap, vagy köv.délután felhívnám, hogy „szia, kerestél”. Mit érezne akkor? Azt mondta, hogy nagyon rosszul esne neki. Mondtam, hogy pont ezt csinálja velem!! Annak ellenére, hogy csomószor mondja, hogy mennyire szeret engem. 🤔


Tudom, gyerekesnek tűnik ez az egész, biztos majd írjátok páran, hogy unatkozunk, meg játszmázunk, de engem mentálisan eléggé lenyomnak ezek a dologok. Pár hete, pénteken azt hittem jön, de mivel nagy volt a csend a részéről, elfogott egy érzés, hogy nem fog jönni. Felhívtam, hogy jön-e, mondta, hogy beosztották szombatra. Előtte szerda este megbeszéltük, hogy jön. Másfél nap alatt megváltozott a dolog, de nem szólt. Én hívtam, de két mondat után rátettem a telefont, mert éreztem, hogy veszekedés lesz belőle. Akkor hétvégén cudarul voltam, és -annak ellenére, hogy ő szokott féltékeny lenni- komolyan azt hittem, hogy éppen szakítunk, vagy hogy van valakije. Aztán hétfő este felhívott, és tisztáztunk mindent. Ő is azt hitte, hogy többet nem állok vele szóba. Jelenleg is ez a helyzet!!! 😣



„Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.” – Woody Allen



2022. febr. 7. 04:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha neked nem jó, egyenesen kommunikáltad, de látványosan nem hajlandó változtatni rajta, akkor hagyd. Nincs gyerek, nem vagytok elköteleződve. Abba is gondolj bele, hogy a kapcsolat elején vagytok. Ha a rózsaszínködös időszak ilyen, akkor mi lesz később?


Egyébként az nem opció, hogy te leköltözöl, ha ott már van ház meg kutyus, meg minden? A lakásod Budapesten ezerszer könnyebb is kiadni, valószínűleg jobb pénzt is kapnál érte.

2022. febr. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Tudom mit érzel... ugyan ebben vagyok. Szóról szóra, csak én a női oldalt képviselem

Érzelmi hullámvasút

Kimerítő

Írj privátban

2022. febr. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Túl sokat mentegetőzöl a kérdésben, holott úgy gondolom, neked van igazad ebben a dologban.


Az exem ugyanezt csinálta velem, vártam, főztem neki munka után, ő meg elfelejtett szólni, hogy inkább a haverokhoz megy. Ez rendszeres volt, de végül belefáradtam.


Alapvető dolog minden fajta kapcsolatban, hogy ha meg van beszélve egy találkozó/randevú, akkor ahhoz tartom magam, ha pedig közbejön valami, szólok. Pláne egy párkapcsolat esetén.


Gyakorlatilag az egész úgy néz ki, hogy ő nagyon jól tudja, hogy te készülsz/várod és még annyival sem tisztel meg, hogy azt mondja, közbejött valami és ne várd. Szerintem, ha szeretünk valakit, ez a minimum.

2022. febr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#1

Tökre OK amit írtál. Egy részével nem értek egyet.

Ki az a h*lye aki elköltözne Budapestről (ahol a legtöbb a munkalehetőség), az ország déli sarkába?

Én már csak tudom mit beszélek, Dél-Magyarországon élek. Innen aki csak teheti Budapestre vagy külföldre költözik! Akik egyetemre járnak más városba, már vissza sem jönnek ide.

Addig örüljön a kérdező amíg Budapesten élhet és ott van munkája!

10 hónap alatt azért már szokott körvonalazódni az emberekben, hogy hosszútávra terveznek-e egymással, komolyabban. Ha a lány annyira a kérdezővel tervezne, akkor ő költözne hozzá, mert ott több a munkalehetőség. Biztos vannak a lánynak szülei, barátai akik gondoznák a kutyáját, odafigyelnének a házra.

Egyébként távkapcsolatot csak úgy érdemes elkezdeni, ha már előre tudják a felek, hogy ki lesz az aki hajlandó száz km-ket költözni, ha erre sor kerülne. Ha ezt egyik fél sem hajlandó meglépni, akkor kár belekezdeni egy ilyen kapcsolatba, mert csak lelki problémákat fog okozni mindkét félnek.

2022. febr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4-es:

"Egyébként távkapcsolatot csak úgy érdemes elkezdeni, ha már előre tudják a felek, hogy ki lesz az aki hajlandó száz km-ket költözni, ha erre sor kerülne. Ha ezt egyik fél sem hajlandó meglépni, akkor kár belekezdeni egy ilyen kapcsolatba, mert csak lelki problémákat fog okozni mindkét félnek."


Ez sem biztosíték semmire! Budapesten születtem és éltem mindig is, megismerkedtem egy 300 km-re lakó férfival a neten. Az első aggályom rögtön az volt, hogy a távolságot nem fogjuk tudni legyőzni, ő erősködött, hogy ki tud mozdulni a komfortzónájából, nagyon szeretne Budapestre költözni. Így kezdtünk el ismerkedni, majd kapcsolat lett belőle. Hónapokig hallgattam, hogy milyen jó lesz, ha majd hozzám költözik, alig várja. Aztán költözés előtt berezelt, elkezdett aggódni, hogy ott fogja hagyni az anyját (az anyjának semmi baja, egyébként is a lányával él) és a várost, ahol felnőtt és neki ez mégsem megy. Másfél évet dobtam a kukába, mert a nagy "férfi" berezelt a fővárosi léttől.

Ha nem ígérget az elején, bele sem kezdek.


Ennyit arról, hogy előre le kell tisztázni a dolgokat 😀

2022. febr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nekem ez nagyon gyermeteg kapcsolatnak tűnik.

Ha már távkapcsolat, ès eleve nem is minden hètvègèn jön össze a találkozó, sokkal többet kellene kommunikálnotok egymással. Ehelyett ilyen 2 naponta irogattok, akkor is elbeszèltek egymás mellett.

Abban sem vagyok biztos, hogy nincs más fickó a háttèrben. Különben ha szeretne, az lenne az első, hogy èrtesít ha változik a helyzet. Ehelyett mèg csak nem is mindig elèrhető telefonon... Home office-ban mièrt is nem az? Nagyon gyanús az egèsz.


Azt sem èrtem, hogyha elköltözne otthonról, mièrt kène mèg oda fizetnie? Így az èletben nem lesz önálló èlete!


Azt gondolom, hogy ennek az egèsz kapcsolatnak ideje lenne tiszgáznátok a lt jogosultságát, mert ez egyenlőre egy nagy semmi. Mintha csak összejárogatnátok egymással jobb hijján.

2022. febr. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 mennyire igazad van. Sajnos! Benne lenni, megélni más! Én mentegetem: sokat dolgozik, később biztosan ír majd, este tutira hív, vagy ír...Önámítás, önbecsapás, annyira tudom az eszemmel.
2022. febr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#5

Az hogy te így jártál, az sajnálatos.

Én úgy értettem, hogy általában egy felnőtt ember amikor távkapcsolatba kezd, már felelősséggel el kell tudnia dönteni, ha komolyabbra fordulna a kapcsolat, akkor ő hajlandó lenne e költözni, új állás után nézni.

Ha kicsit is bizonytalan pl. az anyja, kutyája, lakása stb. miatt akkor miért kell egyáltalán belekezdeni egy ilyen kapcsolatba?

Csak magának okoz az ember lelki fájdalmat, ha később kell elszakadni egymástól. Ezt nem rád értem, hanem amit te is írtál az ex pasidról. Mikor belekezdett veled a kapcsolatba, akkor is tudta, hogy ott az anyja, meg hogy nem akar kimozdulni a komfortzónájából.

Ő csak nem akart elköteleződni (semmilyen értelemben), nem akart felelősséget vállalni a saját viselkedéséért, a kapcsolatotokért. Ezek szerint nem is szeretett igazán téged (csak saját magát). Ha ő ezt tudja magáról, van önértékelése, önismerete, akkor nem hitegetett volna téged, és nem vett volna el az életedből másfél évet.

Minden felnőtt embernek magáról kell tudnia, hogy mire hajlandó egy párkapcsolatért. Az meg, hogy ki mennyire megbízható, és mit mond a kapcsolat elején és mit fog mondani egy év múlva.... Hát az inkább személyiségfüggő.

#4 vagyok

2022. febr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen, a rózsaszín ködös időszak az rózsaszín ködös. Aztán vannak azok a részek, amikor nem vagyunk együtt pár napot, egy hetet, két hetet, három hetet… Láthatólag, Ő ezt nem érti meg. Persze, mindenkinek lehetnek dolgai hétvégén, és hibáztatni sem akarom, de én pl. hozzá igazítom a 7végéimet. Többször előfordult már, hogy vittem magammal egy-egy munkához, mert érdekli, amit én csinálok. A múlt hétvégét is így terveztem, belevonom abba, amit éppen csináltam. Nem szóltam neki, nem kommunikáltam felé, érdekelt, hogy mi lesz belőle.🤨


Persze, hogy sokat mentegetőzöm, mert úgy érzem, hogy megsértődök, duzzogok, mint egy gyerek, pedig már mind2en túl vagyunk a 40-en, és nem arra lenne szükség, hogy ilyen félrement kommunikáció miatt rossz érzések töltsenek el minket. Már az is felmerült bennem, hogy én csinálok valamit rosszul. Persze, ő nagyon jól tudja, hogy készülök, várom, de mindent felülír az, ha munkahelye közbeszól. Amikor dolgozik, akkor ritkán lehet elérni, általában visszahív. Pedig, nem is egy álommunkát végez (az enyém inkább az), de szinte kizárja a külvilágot. Oké, ez a munkája! Nekem csak az a furcsa, hogy inkább vállalja, hogy balhé legyen belőle, mint hogy szóljon! Olyan, mintha minden ilyen eset után nullázódna az egész, ő mindent elfelejt, és kezdjük előről. Gondolkoztam azon is, hogy hogyan tudnám úgy elengedni ezeket az eseteket, hogy ha nem jön, akkor sem csinálok belőle égszakadást, földindulást, hanem ugyanúgy beszélek vele, mint előtte, mintha mi sem történt volna. De egyelőre nem megy. Talán, nem nekem kellene változni.🤔


Délmagyarország.. igen, szép hely. Egy rövid másodpercre megfordult a fejemben, hogy odaköltözöm, dehogy a #4-es írja, itt több a munkalehetőség. Ráadásul, nekem olyan munkám van, ami miatt fel szoktak ide költözni az emberek, nemhogy ezzel még elköltözzenek a fővárosból. Amúgy is keveset dolgozom. A lakást, persze, ki tudnám adni, de ha bármilyen munka miatt fel kellene jönnöm, az oda-vissza nekem egy tank benzin minimum, mert a felszerelésemet szállítani kell, és azt nem hiszem, hogy kifizetné bárki is. Így is sokszor áron alul kell dolgoznom. Persze, nem kell folyton autóval menni, de eddig mindig azzal utaztam, mindig telepakoltam a csomagtartót. Meg persze, nem szeretnék folyton úton lenni. Fárasztó.


A lánynak nincsenek már szülei, az Apja még az ismerkedésünk elején halt meg (ebben a jelenlegi helyzetben), meg sem ismerhettem. Nekem úgy tűnik, hogy az is visszatartja, hogy a kutyával nem tud mit csinálni (ide tudja hozni). Többször volt olyan helyzet, hogy hazament volna egy nappal hamarabb, mert nem tudta, hogy ki adjon enni a kutyának! Írom ezt úgy, hogy általában péntek este jön és max. hétfő korán reggel indul haza. A kutya elég öreg már, max. egy évet jósolt neki az állatorvos, de inkább éljen amíg lehet neki. Múltkor ki kellett hívni hozzá, mert nem evett egész nap, és csak feküdt. Ha élne még az Apja, akkor lehet könnyebben tudna dönteni.


Igen, sokkal többet kellene kommunikálnunk egymással. Az elején rengeteget csevegtünk, 9-10 órás telefonbeszélgetéseink is voltak, amíg nem találkoztunk, meg sok videochat. Mostanában már "csak" 2-4 órát beszélgetünk telefonon heti 1-2 alkalommal. Nem kell levonni ebből messzemenő konzekvenciákat! Én jobban szeretem, ha együtt vagyunk, és személyesen beszélgetünk.


Ha elköltözne otthonról, azért kellene oda fizetnie, mert a házat egyedül tartja fenn, a tesója segít kicsit. Tudod, ha elköltözöl egy helyről, akkor az még a tiéd marad, és vannak közüzemi számlák. Persze, kevesebb lesz a fogyasztás, és le lehet mondani 1-2 dolgot, de nem mindent. Ha meg nem használják, akkor kevesebbet kell fizetnie, de a tesója még ugyanúgy hazajárna. Azt meg nem engedném neki, hogy emiatt adja el a házat, mert ha szakításra kerülne sor, akkor az én fejemre lenne olvasva, hogy a házat is miattam adta el, ezt a felelősséget meg nem veszem a nyakamba. De ez nem is kérdés, ebben egyetért velem. Az előző kapcsolatánál az volt a gond, hogy a pasija a saját anyja miatt (ahogy az #5-ös is írta) nem akart összeköltözni vele, most meg nagyon hasonló a helyzet, csak éppen ő az, aki nem akar.


Tisztázni egy kapcsolat létjogosultságát még az elején? Általában, nem úgy megyünk bele egy kapcsolatba, hogy az első héten leülünk egy készítünk egy tervet a következő évekre, hogy pl. fél évig járunk, aztán összeköltözünk, másfél év múlva babaprojekt, 2 év múlva meg házépítésbe kezdünk, 3 év múlva úja autó, etc. 😅 Nem voltam még távkapcsolatban, de már az elején kétségeim voltak, mert már amikor még nem találkoztunk, csak ismerkedtünk egymással a messengeren, akkor eléggé összebarátkoztunk. Ő oda datálja az évfordulónkat, amikor először írtam neki, én meg oda, amikor először találkoztunk. Nem tudom, lesz-e ebből évforduló! 😔

2022. febr. 7. 13:33
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ha elköltözne otthonról, azért kellene oda fizetnie, mert a házat egyedül tartja fenn, a tesója segít kicsit. Tudod, ha elköltözöl egy helyről, akkor az még a tiéd marad, és vannak közüzemi számlák."


Jó bocs, nem vagyok gondolatolvasó, azt hittem a szülei/családja ott lakik vele. Amúgy meg ilyen esetben szokták kiadni albèrletbe...


"Tisztázni egy kapcsolat létjogosultságát még az elején?"


Már nem az elejèn vagytok. Eltelt 10 hónap, ès az mèg nem is baj, hogy előre nem fejlődött, de kb csak visszafele ment...

2022. febr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!