Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenki azt hangoztatja, hogy milyen fontos egy kapcsolatban a kommunikáció. De ennyire?

Figyelt kérdés
Párommal mostanában kialakulnak kisebb viták a kommunikáció miatt. Ő azt mondja, ha nem mondom, hogy mit szeretnék, vagy mi bánt, akkor nem tud a kedvemben járni. De én meg pont úgy gondolom, hogyha bizonyos dolgok nem egyértelműek neki, akkor felesleges erőltetni. Pl. elutazott messzire. Igaz, hogy nem kértem, hogy hívjon fel, meg írjon sms-t, ha odaér, de szerintem ezeknek azért kérés nélkül meg kéne történniük. Vagy nem kérhetem meg arra, hogy mondja, hogy szeret, vagy hiányzom neki, mert ha nem magától jön, akkor nincs semmi értelme. Szerinte mondanom kéne, mert ha nem mondom, nem tud kiigazodni. (ezek most nagyon erős példák voltak, rengeteg ilyen van) Szerintetek?
2011. júl. 17. 12:27
1 2
 1/16 Smartguy86 ***** válasza:

Ha nem kommunikálsz vele, akkor mégis honnan tudná, hogy neked mik az elvárásaid? Nem is ismer téged úgy igazán, csak azt a felszínes valamit, amit te mutatsz...


Neki is mások az elképzelései, neked is mások. Ezeket egyeztetni kell néha, hogy kiismerjen téged. Ha nem beszélgettek, akkor honnan fogja tudni, hogy neked mi az érték, mi a fontos, mi az ami bánt?


Az oké, hogy te tudod magadról, hogy mi kell neked, de ő honnan tudja? Ő nincs a fejedben, amikor gondolkozol!

2011. júl. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
szerintem tuti csaj vagy. egyébként télleg mondanod kéne h mit akarsz :)
2011. júl. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1. válaszoló, gondolom, te férfi vagy:)

Lassan egy éve együtt vagyunk, de mindig ilyen volt. Szerintem ezek a dolgok belülről jönnek, és ha ő nem szeretne minden nap sms-t írni külföldről, akkor ne tegye azért, mert én azt mondtam. Szerinte ez nem így van.

2011. júl. 17. 12:33
 4/16 A kérdező kommentje:
Ezt pont olyan, mintha mindig mondanám neki, hogy milyen ajándékot szeretnék szülinapomra, és hogy melyik boltba vegye meg. Aztán becsomagolom magamnak, hogy biztos szép legyen. Értitek a problémámat?:D
2011. júl. 17. 12:36
 5/16 Smartguy86 ***** válasza:
Hááát, 1 év alatt már csak el kellett volna ezt intézni. Azért az nem jelent túl sok jót, ha kényszernek tűnik, ha te mondasz valamit :D A kommunikáció nem azt jelenti, hogy 1 évig szarsz rá, aztán most meg hisztis SMS-t írsz neki külföldre, hogy: MÉNEMÍRTÁL TE ALJAS DISZNÓ
2011. júl. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Maximálisan egyet értek az elsővel!

Ja, és 25/N, tehát ha ő férfi is, de én nem...

2011. júl. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem csináltam belőle hisztit, sőt, nagyon fel se hoztam a témát, maga a szituáció jön elő sokszor "De hát miért nem mondtad, szívem!?":D
2011. júl. 17. 12:39
 8/16 Smartguy86 ***** válasza:

Jó, hát van olyan, amit magától is tudhatna. Pl hogy "szeretlek" --> ezt azért nem kéne neki emlékeztetőben kitűzni :D


De azért sok mindent akkor is meg kell beszélni. Csak hogy érezze, milyen ember vagy te. Na meg kérdezni is kell, hogy te is tudd, hogy ő mit gondol.

2011. júl. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

Én tudom mi a bajod! Sokáig én is ilyen gondokkal küzdöttem míg egy tapasztalt barátnőm fel nem világosított, milyen is a férfi természet:


Nos a férfi, olyan mint a birka! Csak ilyen kedves kis jámbor állat. Sajnos az a legnagyobb baj vele, hogy nem ért a szugerációból. Hiába gondolod erősen ,hogy menjél balra! menjél balra!... ő egyenesen fog haladni. Mert birka.

Egyértelmű parancsból ért! Ha megmondod érti és elfogadja! Sőt! Mondok még jobbat! Ha hozzászoktatod, hogy írjon neked SMS-t, mert ez neked nagyon fontos, akkor a többi 10 évben, automata küldeni fogja! Na?!


Az idős asszonyok tudják már, hogy a férfit/férjet nem készen kapja az ember, az olyan lesz amilyenné neveled.

Az illedelmes viselkedés, udvarlás is nevelés kérdése. Ahol a fiút megtanították erre, ott alkalmazza is.


Szóval vagy erőt veszel magadon és elmondod, neki, hogy számodra fontosabb szerelmi vallomás nincs a világon egy elküldött SMS-nél. Vagy még egy ideig útvesztőben bolyonghatsz, mert sajnos a többi férfi is ilyen... birka.


21/L


(elnézést a fiúktól ,ha sértettem őket)

2011. júl. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is voltak ilyenek, azóta meg már mindent megbeszélünk, mert rájöttem, hogy a pasik nem gondolatolvasók. :) Mond neki nyugodtan, hogy többet akarod hallani, hogy szeret, hiányzol neki, és érteni fogja. A telefont is nyugodtan mondhatod neki. Nálunk a normális harmónia 2 év után alakult ki. :) Addig azt hittem én is, hogy a pasiknak ez természetesnek kellene hogy legyen, de hát némelyiküknek nem az, a beszélgetések viszont hasznosak. (Most, 4. évünk végén már semmi gondunk nincs ezzel.) :)
2011. júl. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!