Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek miért fontos és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért fontos és alap egy párkapcsolatban a kommunikáció a kérdések és problémák megbeszélése és megoldása és milyen problémákat okozhat annak hiánya? Volt már olyan kapcsolatod, ami ezen bukott meg bármennyire is szeretted a párod?

Figyelt kérdés
Kifejtősen írjátok le légyszi. Én biztos elolvasom. :)

2016. okt. 4. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk pár éve ez áll fent. Régen aránylag megtudtunk beszélni mindent, mert egy az hogy figyelt rám kettő pedig hogy megvolt köztünk a kommunikáció. Bár akkor is hiányos volt a dolog, mert én mondtam, ő csak hallgatott és nézett bambán és mondogatta hogy nem érti mi a bajom... (nem kell nagy dolgokra gondolni pl ecseteltem neki hogy keveset foglalkozik velem vagy ez meg az nem tetszik....)

Aztán egy idő után eljutottam arra a pontra hogy nem szólok semmiért, nem érdekel. (Egyébként a párom meg sose hozta fel a 9 ev alatt ha neki valami baja volt...) Ennek az lett a következménye, hogy pár hónapig magamban tartom a problémámat vele kapcsolatban és egyszercsak robbanok és jön a veszekedés. Ilyenkor persze mindig jön a dumával hogy neki ez meg az nem tetszik, ez meg az a baja de nem szólt hátha megoldódik magától...Ilyenkor mindig mondom neki, hogy nem egy tündérmesében vagyunk hogy a jön a csoda és minden happy lesz, ha nem szól én nem tudom hogy min kell változtatni. Néma gyereknek ugyebár anyja sem érti a szavát és megint itt a vita...


Tehát ha meglenne a normális kommunikáció, akkor bármikor megtudnánk beszélni bármit veszekedés nélkül, egy sima hétköznapi beszélgetés keretein belül....de ennek hiányában ez nem valósul meg hanem csak a bomba jön (amiből mellesleg már nagyon elegem van...). Pedig én nem vagyok az a veszekedős típus, mert nem látom értelmét, jobb szeretek higgadtan, normálisan megbeszélni mindent.


N26

2016. okt. 5. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Micsoda hülye kérdés. Ha nincs kommunikáció akkor megette a fene az egészet. Ilyenkor jönnek a sértődések, félreértések, megcsalás stb. Mikor nem tudod miért duzzog a párod egész nap, mert nem mondja el. A melóban felhúzzák és úgy jön haza hogy tök bunkó, de nem mondja el mi baja...magadra veszed. Elkezded cseszegetni hogy most sem fúrta fel a polcot...erre ő kiakad hogy milyen egy hárpia vagy. Vagy épp nem kívánod a szexet, mert sok a stressz stb. de nem mondod el szerencsétlennek. Erre ő elkezd azon agyalni hogy biztos megcsalod, vagy nem kívánod stb. Rengeteg példát lehetne hozni. Nem kell lelkizgetni órákat de igenis az a legtisztább ha mindent megbeszéltek.
2016. okt. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem a kérdés a hülye hanem az ertelmezesed. Ugyanis egy ilyen kérdésbol egyértelmű, hogy a kommunikáció szükséges. Ha nem működik az ezért lehet, mert az egyik fel részéről nem oldható meg a kommunikáció nem akar valamiről beszelni vagy nem úgy ahogy kene. A kérdés nem az volt, hogy meg kene beszelni a dolgokat vagy sem. A kérdés arra irányult, hogy kinek milyen tapasztalata van ezen a terén. :)
2016. okt. 5. 22:09
 4/4 anonim ***** válasza:
az exem egyáltalán nem volt lelkizős, sose beszélt problémákról, mindent tipikus férfi módon problémaközpontúan közelített meg, nem bírt negatív érzésekről beszélni, amikor próbáltam, sokszor konkrétan leblokkolt, képtelen volt megfogalmazni a gondolatait, csak bambult, és erőltetés hatására 10 perc után tudott kinyögni 2 mondatot. engem nyomasztott a sok kimondatlan dolog és feszültség, nem tudtam igazán őszinte lenni vele, mert egyenesen szégyelltem a dolgokat, kisebbségi érzésem volt mellette, hogy ő bezzeg sosem problémázik, mindent megold, én meg folyton kivagyok valamitől.. ő se bírta az én hozzáállásom, a beszélgetési igényt, a széles skálájú érzelmeket, és idővel el is múlt a szerelem.
2016. okt. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!