Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan jeleznétek a párotoknak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan jeleznétek a párotoknak, hogy köszönitek szépen, de nincs szükségetek kiselőadásra a kávéivással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

8 hónapja vagyunk együtt, én 27, ő 31. Ő nagyon nem szereti a kávét, több éve nem iszik, teljesen ellene van a koffein pörgető hatása és addiktív tulajdonsága miatt, én naponta megiszom 2-t, mert ezek mellett egészségesen étkezem, rendszeresen sportolok, és tisztában vagyok a kávé pozitív hatásaival a negatívak mellett.

A gond az, hogy sok alkalommal, amikor iszom hétvégente kávét (hétvégén vagyunk egész napokon együtt, hétköznaponta csak 2 alkalommal esténként, még nem költöztünk össze), tesz megjegyzést arról, hogy "azt hittem, le fogsz majd szokni róla", vagy "sokkal jobban alszom, amióta nem iszom kávét", vagy ilyesmi. Finoman jeleztem már neki, hogy nem fogok leszokni róla, tisztában vagyok a negatív hatásaival, de szeretem, finom, és legjobb tudomásom szerint kevesen haltak még bele pusztán abba, hogy napi 2 kávét megisznak.

Tudom, hogy a párom jót akar csak nekem, a gond csak az, hogy feszélyeztetve érzem magam minden egyes alkalommal, amikor együttlét alatt kávét iszom, mert bár mindig hangoztatja, hogy természetesen őt nem zavarja, azért sűrűn vannak megjegyzései. Ezt tetézve azzal, hogy alkalomadtán 1-1 cikket is küld, hogy milyen negatív hatásai vannak akávéivásnak, mekkora környezetszennyező hatása van a kávékapszuláknak, stb.


2022. febr. 9. 10:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Szólnék, hogy írjon róla blogot, de nekem erről ne beszéljen, vagy mehet isten hírével. Az ilyenek mindig találnak valamit, amivel cseszegetni tudnak.
2022. febr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell finomkodni, határozottan mondd meg.
2022. febr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondanám neki, hogy bár értékelem az aggodalmát, de nem kerül mindig egy lépéssel közelebb ahhoz, hogy leszokjak róla akárhányszor felhozza. Azért napi két kávé nem olyan, mintha láncdohányos lennél, szóval ritka idegesítő lehet, ha mindig van valami megjegyzése. Nagyon nehéz 100%-ban környezetbarát életet élni, ráadásul vannak sokkal környezetszennyezőbb dolgok is, mint a kávé.
2022. febr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá a kávé pozitív hatásaira (rák kockázat csökkentő, jót tesz a szívnek /pulzus, aritmia/, csökkenti a demencia esélyét stb.) és tarts neki egy másfél órás kiselőadást. Ha ebből nem jön le neki, mi a gond, akkor tedd lapátra.


Ha kell van egy kávéfüggő haverom megadhatom az elérhetőségét :)

2022. febr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Hát én azt mondanám neki hogy ne szóljon bele nem telefon.


De ha egy ilyennel állandóan csesztet mi lesz később.???

2022. febr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A kàvézás bizonyos szintig egészséges, akár ilyen tanulmányokat is lehetne mutatni neki, napi kettő még jót is tesz.

De ha megint rákezdi, én inkább megmondanám neki az igazat, hogy hagyjon békén, mert rohadt idegesítő, és nem vagyok hajlandó többet a témával foglalkozni. Ha megint mondaná, simán faképnél hagynám. Férjem sem kávézik, mégsem csesztet ha én iszom.

2022. febr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy ilyen jelentéktelen dolgon is ennyit problémázik, akkor mi lesz majd a komolyabbakkal?

Napi 2 kávé ráadásul tényleg nem sok, valaki megiszik 5öt is, sőt van aki emellé láncdohányos.

Biztos van neki is amibe bele lehet kötni, kezdd el te is, aztán vagy észbe kap, vagy kereshetsz egy normálisat.

2022. febr. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Na, én azt csináltam, hogy kikupálódtam a szex negatív hatásairól. (a lényeg olyan dolog legyen amit ő szeret)

És amikor elkezdte a kávé milyen így meg úgy... én meg: Ez őrület! Képzeld akkor milyen amikor a szexel kombinálod, tudtad...? Mindig ott kötöttünk ki, egy kávés megjegyzés után, hogy a szex, mennyire káros tud lenni


Aztán 1x kifakadt, hogy hagyjam abba, mert lejön az életről is, én meg mondtam, hogy pont ezt érzem amikor a kávé miatt bírál. Azóta béke van közöttünk. ✌️

2022. febr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Most beszabályozza a kávézásod, aztán megmondja, mikor mit egyél, mit vegyél fel, hol dolgozz, kivel állj szóba...

Nincs egy kis redflag érzésed?

2022. febr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a kávé az szent és sérthetetlen😅 biztosan hamar megmutatnám hogy hol van az ajtó amin befáradt.
2022. febr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!