Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan jeleznétek a párotoknak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan jeleznétek a párotoknak, hogy köszönitek szépen, de nincs szükségetek kiselőadásra a kávéivással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

8 hónapja vagyunk együtt, én 27, ő 31. Ő nagyon nem szereti a kávét, több éve nem iszik, teljesen ellene van a koffein pörgető hatása és addiktív tulajdonsága miatt, én naponta megiszom 2-t, mert ezek mellett egészségesen étkezem, rendszeresen sportolok, és tisztában vagyok a kávé pozitív hatásaival a negatívak mellett.

A gond az, hogy sok alkalommal, amikor iszom hétvégente kávét (hétvégén vagyunk egész napokon együtt, hétköznaponta csak 2 alkalommal esténként, még nem költöztünk össze), tesz megjegyzést arról, hogy "azt hittem, le fogsz majd szokni róla", vagy "sokkal jobban alszom, amióta nem iszom kávét", vagy ilyesmi. Finoman jeleztem már neki, hogy nem fogok leszokni róla, tisztában vagyok a negatív hatásaival, de szeretem, finom, és legjobb tudomásom szerint kevesen haltak még bele pusztán abba, hogy napi 2 kávét megisznak.

Tudom, hogy a párom jót akar csak nekem, a gond csak az, hogy feszélyeztetve érzem magam minden egyes alkalommal, amikor együttlét alatt kávét iszom, mert bár mindig hangoztatja, hogy természetesen őt nem zavarja, azért sűrűn vannak megjegyzései. Ezt tetézve azzal, hogy alkalomadtán 1-1 cikket is küld, hogy milyen negatív hatásai vannak akávéivásnak, mekkora környezetszennyező hatása van a kávékapszuláknak, stb.


2022. febr. 9. 10:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem volna meglepő, ha elhagynád a kávét, akkor találna újabb dolgot, amiben meg kellene változnod, hogy jobban idomulj az elképzeléseihez. Ne legyen félreértés, azzal, hogy egyvalamiben feszélyez, az még önmagában lehet, hogy nem jelent semmit. Viszont úgy fest, most van itt az ideje, hogy határokat szabj. Ráadásul kihagyhatatlan lehetőség, hogy megnézd, hogy mit reagál egy ilyen mondatra: "Tisztelem és megértem a döntésed, viszont az én kávéivásomba sajnálom, de nem szólhatsz bele."
2022. febr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
34%

De unatkozik valaki.


1# Én azt csinálom. Ha rossz kedvem van, blogolok és ott eresztem ki a gőzt.


(Meg itt a gyakorin)

2022. febr. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%
Őszintén, és erélyesen. Konkrétan megmondanám, hogy ha még egyezer belekezd ebbe, akkor mehet, amerre lát, mert nem fogok olyan emberrel élni, aki egyfolytában kritizál(ja, akár egy szokásomat is). Egyszer elmondja, megbeszélitek, rendben van. De ha te nem akarod abbahagyni, ő meg láthatóan nem tudja elviselni, akkor nincs miről tárgyalni 🤷🏼‍♀️ (Btw, gyere hozzánk kávézni. Egyikünk sem iszik, se párom, se én, de imádjuk az illatát, és nyígunk is, hogy egyikünk igazán rászokhatna végre.)
2022. febr. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
79%

Elég vicces, hogy pont a kávé böki a csőrét. Ha tej és cukor nélkül iszod, akkor több a kedvező élettani hatása, mint a negatív.


A kapszulás kv viszont tényleg gáz, a lusta és igénytelen embereknek kitalált ökológiai katasztrófák egyike. Inkább vegyél sima vákuumcsomagolt kávét és főzd le otthon magadnak.

2022. febr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
79%
Ez érzelmi zsarolás.
2022. febr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az az ember, akiért hajlandó lennék lemondani a kávéról. Reggel ki se tudok kelni nélküle.
2022. febr. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Cigiről leszoktam, kv-ról nem tudnék. Mondjuk nem is iszom minden nap, de nekem senki nem tiltsa meg


f

2022. febr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
ne*
2022. febr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
91%

Jól vettem le, hogy kapszulás kávét iszol?


Esetleg, ahogy valaki már javasolta, válthathál kotyogós kávéra és akkor a párod is kicsit megnyugodhatna, te nyugodtan kávézhatnál és még tettél is valamit a földért.

2022. febr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!