Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális az, hogy ennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális az, hogy ennyire anyagias? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A barátommal (23/F) több mint 7 hónapja vagyunk együtt, mindkettőnknek ez az első hosszabb kapcsolata, de volt már egymás előtt is kapcsolatunk. Jelenleg én még (22/L) édesanyáméknál élek, ő pedig albérletben az egyik barátjával. Sokat járok át hozzájuk aludni, mert mindkettőnk napjai elég elfoglaltak munka és egyetem miatt, így van hogy csak este van időnk egymásra. Ő 40 órásként dolgozik hónapok óta, én pedig nappali mellett csak részmunkaidős állást tudok vállalni. 1-2 hónapja felhozták, hogy osszuk el a rezsit úgy, hogy mindhárman ugyanannyit fizessünk rá. A probléma ott kezdődik, hogy én csak az előző hónap közepétől tudtam elkezdeni dolgozni, előtte pedig szintén húzós volt a helyzet, így a bevételem erre a hónapra jelenleg elég kevés, a rezsi részt viszont mindenképpen elvárják, pedig ki tudnák fizetni/ pótolni a következő hónapig. A párom nagyon sokat tud spórolni a jövőre nézve és ezért büszke is vagyok rá, viszont néha túlságosan anyagiasnak érzem. A legutóbb például megkérdezte bemenjen-e nekem boltba, mondtam mit kérek és még szaros 500 forintot is elkért. Szerinte egy kapcsolat akkor 50-50 ha mondjuk miután ő meghív vacsorázni akkor ha én is meghívom vagyunk kvittek. Ezt alapvetően teljesen megértem, benne van a dologban hogy én is meghívjam valamire, na meg nem is várom el tőle hogy eltartson és etessen folyamatosan, viszont úgy érzem hogy egy kapcsolatban alapvetően a férfiaknak szokás fizetni amikor mondjuk ő hív randira (ha nem is mindig, viszonzás nélkül) főleg ha háromszor annyi a keresete mint az enyém. Mikor moziba mentünk ketten randi gyanánt, azt az összeget is visszakérte. Nincsenek nagy igényeim egyébként ezzel kapcsolatban mert tudom én is hogy mindenki pénzből él, na meg azt is hogy ő mire spórol, de ha egyszer elvinne vacsorázni vagy venne egy szál rózsát puszta kedvességből, már én is jobban tekintenék rá férfiként, mert ettől az anyagiasságtól kezd kevésbé férfi/férfias lenni a szememben, ami úgy érzem előbb-utóbb ki fog hatni a kapcsolatunkra is, aminek egyébként ez az egy fő problémája/konfliktusa van, mert ezektől az anyagi dolgoktól függetlenül minden szuper és boldoggá tesszük egymást. ( Nyilván vannak más konfliktusok is időnként mint minden kapcsolatban, de azokat hamar megbeszéljük.) Kérdésem a következő, hogy így a leírtak alapján ( tudom, tudom minden sztorinak két oldala van, de most az én oldalam alapján) milyen megoldást tudnátok javasolni, illetve mi a véleményetek ezzel kapcsolatban? Főleg a hasonló korban/ szituációban lévők gondolataira lennék kívácsi jelen helyzetben. Előre is köszönöm a válaszokat és szép napot nektek!😊



2022. febr. 12. 09:51
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
11%

Ezért IS kell a magadfajta fiatal lány mellé érett, anyagiakkal rendezett, FÉRFI, nem csoro kisfiú.


Okos legyél, és cseréld le!

2022. febr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
93%

Aki a diák barátnőjétől elkéri a rezsi harmadát, az egy s2arrágó.

Szívesen!

2022. febr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
100%

Kicsim eljössz velem moziba? Utána egy vacsi?

Este vége.. oké ez összesen 8732 ft lesz.

Pofámról lesülne a bőr.

2022. febr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
97%
Nem, nem normális egyáltalán! Nincs benne gondoskodás irányodba, szerintem nem szeret igazán. Ha egy férfi szeret valakit, azt semmilyen szempontból nem hagyja magára. Az megosztja vele azt, amije van.
2022. febr. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak:

De hát pont ez az, hogy neki van megtakarítása, nekem nincs. Valószínűleg ha egymás cipőjében tudnánk járni, akkor jobban megértenénk a másik álláspontját. Illetve nem tudom hogy jött le, nekem nem prioritás hogy mennyi pénze van egy pasinak, ha csóró lenne se hagynám el, de utóbbi esetben legalább jobban megérteném hogy miért nem tud/akar meghívni egy vacsira. Inkább azt nem értem, hogy miért sajnálja ennyire a pénzt ilyenekre ha már lenne miből. ( és mint írtam, nem kell csillagászati összegekre gondolni, nem is szeretném ha vagyonokat költene rám, mert tudom hogy a takarékossággal a jövőt építi.)

2022. febr. 12. 11:12
 6/63 anonim ***** válasza:
71%

5.-re, a kérdezőnek.


Akkor sok boldogságot! >:)


Komolyan, nem zavar, hogy nem élsz, és elmegy a fiatalságod?

2022. febr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
2%
Ha egyenjogúság, akkor mindennek a felét te fizeted. Ha majd otthon tüttyögsz a kölyköddel, akkor úgyis ő fog zabálnivalót tenni a pcsád elé.
2022. febr. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:

Hármas válaszolónak:

Azért ilyen hálistennek nem volt!😂 A saját részét minden esetben kifizeti. Igazából valamiért úgy érzem, hogy félreértette ezt a modern 50-50%-os dolgot. Arra tudok gondolni hogy a feminista "legyünk egyenlők a kapcslatokban" gondolkodásmódot ő teljesen szó szerint vette az anyagiakra vetítve is. Egyébként jogos, egyetértek azzal hogy egy párkapcsolatban a két ember legyen egyenlő, de ez hajlamos elfeledtetni a férfiakkal azt a tényt, hogy ugyanúgy ők a férfiak, az úriemberek a kapcsolatban. Lehetünk egyenlők, de valakinek férfiasnak is lenni kell ( a nőiességet viszem én a hátamon😃) különben nem lesznek a helyükön a dolgok. Ha én hívnám el randizni, akkor én hívnám meg, oké. De hát nem is tudom.. én ha pasi lennék és megengedhetném magamnak, nem hagynám a barátnőmet fizetni ( és még csak nem is abból az indokból, hogy ezzel kéne kompenzálnom, szimplán kedvességből, szerelemből, szeretetből.) Bár szerintem ő a saját jelenére is sajnálja a pénzt, és csak a jövő lebeg a szeme előtt. ( Emiatt sajnálom egy kicsit egyébként, pont most olvasok egy olyan pszichológiai témájú könyvet ami azzal foglalkozik, hogy hogy tudunk teljesen jelen lenni a mostban úgy is hogy mellette gondolunk a jövőre is. Lehet nekem a 10 év múlva sem lesz annyi pénzem mint neki, de legalább megpróbálok a jelenben is élni, hiszen most vagyok itt és minden napért hálás vagyok, attől függetlenül, hogy közben ugyanúgy dolgozom egy jobb jövőért.)

2022. febr. 12. 11:38
 9/63 anonim ***** válasza:
95%

Nettó sz.rrágás, és tuti a haver az értelmi szerzője, hogy kevesebbet fizethessen.

Én mondjuk beintenék a pasimnak is, sőt nem is lenne ilyen pasim.

Mondjuk nem tiszta pontosan havi hány napot jelent a "sokszor ott alszom", meg mi egyebet. Maximum annak arányában fizetnék, ha egyáltalán, csak a vízszámlába adnék bele ha olyankor ott is zuhanyzom, de semmi másba, ha nem mosok és nem főzök ott.

2022. febr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 A kérdező kommentje:

Hetedik válaszolónak:

Köszi ezt a rettenetesen kulturált hozzászólást!

Még meglátjuk így eljut-e odáig a kapcsolat, hogy a gyerek téma egyáltalán kósza gondolat legyen. 😊

2022. febr. 12. 11:46
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!