Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért lett divat sokaknál a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lett divat sokaknál a túlzott anyagi elvárás manapság? Miért nem elég semmi sok átlagos, elvileg normális, tanult nönek?

Figyelt kérdés

Adott egy 6 éves kapcsolatom. Egyetem elején indult, akkoriban gyorsétteremben dolgoztam. Ö meg egy gyárban hétvégén. Meglett a diploma, nyelvvizsga mindkettönknek. Anyagi téren minden rendben volt, legalábbis eddig úgy hittem.

A koszos, barátokkal együtt kivett albérletböl ma egy új építésü 55nm-es lakást bérlünk.

A rosszul fizetö meló helyett mindketten 180 nettót keresünk (sajnos hiába a diploma, szaktudás, örülhetünk hogy van munkahelyünk - sok kollégát bocsátottak el az évek alatt)

Nem volt autónk, most egy 7 éves jó középkategóriás autónk van.

Nyaralni soha nem voltunk, azóta minden évben a közeli tengerpartokra megyünk.


Sajnos kiborult a bili hétvégén. A fejemhez vágta, hogy mi soha nem megyünk semmi izgalmas helyre, mert neki minden barátnöje, munkatársa bejárta már huszonévesen a világot. Persze a fizetésük ugyanannyi mint nekünk. Mind járt már az USA-ban több hétre, a távolkeleten több helyen és Spanyolországnál közelebb nem mennek nyaralni. Sielni járnak, Valentin napon meg külföldi wellnessbe. Meg húsvétra is becsúszik egy hétvége. Mutogatta a képeket hogy 6 barátnö is a 40 fokban nyaralgatott most Szilveszterkor (amúgy mind ugyanolyan albérletben lakik mint mi, ugyanannyi a kiadásuk. Nem az olcsó lakásom spórolnak)

Egy USA 3 hetes nyaralás ismeröseim szerint akik voltak, 800 ezer - 1 millió forint/fö. A távolkelet a fele is lehet akár de az se olcsó.

El se tudom képzelni, hogy lett ez ilyen általános! Átlagos nök, átlagos fizetéssel! Szerintem ez nem a magyar valóság! Nagyon nem!

Persze kibukott hogy a pasijuk minimum 2x annyi keres mint ök! De ez sem indokolja. Én az európai nyaralás mellett maradt pénzt félreteszem hogy saját lakásunk lehessen. Ezek szerintem semmit nem tesznek félre, nem gondolnak a jövöre.

Én is szivesen nyaralgatnék évi 5x, de akkor az lesz a baj, hogy 30 évesen egy albérletben vagyunk, nem sajátban.

Megkaptam hogy nekem férfiként legalább 1.5x annyit kéne keresnem, hogy öt boldoggá tegyem és élvezhessük az életet.


Más is tapasztalta ezt manapság?



2016. jan. 4. 09:50
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, de ismerős! :) Tuningmatyi a felturbózott verdájával jampizik a főutcán, minden pénzét a tragacsába öli, és veri a nyálát, hogy ő milyen menő. Szaros, mocskos koszos kis albijába vinné fel a nőket...akik seggel esnek ki a lakásból, olyan igénytelen, mocskos. Kb. ugyanez a felállás, csak más szereplőkkel és helyszínekkel.


Igen, felnőtt a külsőségek generációja.

2016. jan. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó mondattal az egész kapcsolatotokat meghazudtolta. Vélhetően a barátnői egymásra licitálnak, ki volt jobb helyen, kapott szebb ajándékot, stb. Ezeket a kiadásokat meg szinte csak hitelből lehet megcsinálni. A mának élnek teljesen. Az, hogy világot lássunk rendben van, de nem ÍGY.

Tégy magadnak egy szívességet, és kérdezd meg magadtól, akarod-e vele így továbbélni az életed. A válaszból tudni fogod, mit tegyél...

2016. jan. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tér észhez a barátnőd, akkor úgy fogsz járni hogy adok fél évet és egy orvos vagy egy cégvezető ágyában fog kikötni. És lehet nem egy éjszakára. Sok hasonlót láttam már...ketyeg az óra...
2016. jan. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
94%

Én 3x annyit keresek mint a barátnőm, akkor most vágjam a fejéhez, hogy túl keveset keres?

Szerintem ez a felfogás hülyeség, ha annyira akar ilyen dolgokat akkor tegyen érte, ne tőled várja már el...

Meg mi az, hogy neked "legalább 1.5x annyit kéne keresned"?

Ha annyira akar luxus dolgokat akkor túlórázzon, mellékesből csináljon pénzt, teremtse meg a feltételeket hozzá...

csak aztán vigyázz, nehogy belerángasson valami hitelbe a nagy versengésében...


22F

2016. jan. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Kiadnám az útját a helyedben, ez gusztustalan!
2016. jan. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen versengésbe sosem szabad beleugrani, ezt a barátnődnek is be kéne látnia, mert sosem lesz vége. mindig lesz valaki, aki nagyobb, szebb, jobb valamit tudhat magáénak.
2016. jan. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
9%
Tulajdonképpen akkor néha megengedhetnél magadnak egy utazást az USA-ba,de nem szereted annnyira a párod,hogy boldoggá tedd vele? Én ha azt látnám a környezetemben,hogy hat barátnőm nyaralgat,miközben az én párom nekem nem adná meg,akkor elválnának útjaink.
2016. jan. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
95%

#7:

én minimálbér + prémium mellett elég sokat tettem félre, kb egy USA-ra való nyaralást 1 személynek, ha a barátnőm a fejemhez vágná, hogy én miért nem adom oda neki akkor elválnának az útjaink...

Igaz én még nem vagyok 30, mert csak 22 vagyok, most már 2 embernyi amerikai nyaralásra van fedezetem, de akkor sem költenék el ennyi pénzt ilyenre, mert én saját házra rakok félre, hogy a havi 30-50-80 ezer lakbért ne kelljen fizetni, így kb évente kijön egy személyre a nyaralás az USA-ba...


22F

2016. jan. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
82%

"Megkaptam hogy nekem férfiként legalább 1.5x annyit kéne keresnem, hogy öt boldoggá tegyem és élvezhessük az életet."


Hogy tudtál egy ilyen gusztustalan féreg nővel összejönni?

2016. jan. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
89%
En a helyedben megmondtam volna neki hogy neki pedig 1,5-szer ekkora mellmerettel kellene rendelkeznie hogy kielegitsen, es hogy remelem, hogy a kovetkezo honapra sikerul felreraknia a mutetre hiszen a baratnoinek is olyan szep nagy cicijei vannak, biztos ok is felretudtak rakni :'D.
2016. jan. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!