Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjuk meg azt a problémát, hogy a párom a saját programjait és elképzeléseit sokkal jobban preferálja, mint az enyémeket?

Figyelt kérdés

8 hónapja vagyunk együtt, még nem élünk együtt, a hétvégéket és a hétköznapok túlnyomó részét munka után együtt töltjük. A hétvégi programválasztás azonban mindig kissé fejfájós szokott nekem lenni, hisz én egész héten jövök-megyek hozzá, edzésekre járok, fizikailag és mentálisan is ki vagyok fárasztva, míg ő bár többet dolgozik, de jóval kisebb aktivitással és intenzitással végez fizikai mozgást. Ennek a következménye, hogy hétvégén rendszeresen "mehetnéke" van, azaz a közös reggeli és ebédkészítés után több órát kint, vagy átmenni házibulikázni haverokhoz, majd másnap megint kint lenni órákat, elmenni ilyen-olyan szabadidőparkokba, kirándulgatni, vagy akár csak vásárolgatni üzletekben órákon át (szintén nem épp pihentető).

Én amikor felvetem neki, hogy 2-ből az egyik hétvégi nap legyen már egy kis otthonlét és pihenés, akkor mondja, hogy oké, de ő nem tud "semmit tenni", az pedig nem pálya, hogy olyan programot csináljunk, amit külön töltünk, hisz az ő gondolatmenete, hogy ha a szabadidőnkben együtt vagyunk, akkor mindent (is) együtt csináljunk. Ebből akad némi bonyodalom, mert úgy mondok igent programokra, hogy nincs hozzá kedvem, vagy ha nemet mondok, akkor tudom, vár valami alternatívát, de az az alternatíva is hasonló kell, hogy legyen, mint amit ő felhozott.


2022. febr. 18. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz így, hogy te fáradt vagy, ő meg menne. Esetleg 1 nap együtt menős program, 1 nap te pihensz, ő megy. Értem, hogy szerinte mindent együtt kéne csinálnotok, de azért ne áldozd be minden hétvégéd mindkét napját futkosásra.
2022. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem illetek össze. Van ilyen. Hosszútávon ki fogsz készülni.
2022. febr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Faraszto az ilyen ember, hosszu tavon nehez elviselni. Aktiv pihenesnek csufoljak, mikozben legalbb olyan kimerito, mint egy atlagos irodai munka. Meg kell huzni a hatarok, hogy mi az ami neked belefer, es mi az, ami nem. Ha pedig tul messze van az az allapot, ami mindkettotoknek megfelel, akkor ott nem lesz kompromisszum es bucsut intetek egymasnak.
2022. febr. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát de NEM kell mindent együtt csinálnotok. Ő elmegy a barátokkal ide v oda ahova van kedve, ha neked nincs kedved te NEM mész és otthon pihensz. Ez gondolom pár óra. Nagy ügy.


Nem kell egymás fenekébe lenni. Ez olyan dolog amit simán meg lehet oldani, ha akarjátok.

2022. febr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#2-nek igaza van. Jártam már így, elment rá egy évem, pedig az elején is sejtettem, hogy ez hosszú távon nem tartható.
2022. febr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!