Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Betegség miatt szakítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok

1 éve vagyunk együtt barátnőmmel (22, 23)Kiderült, hogy a barátnőm máján van valami kicsi valami, ami vagy enyhe dolog, vagy komoly. (Daganat, ilyesmi)

Nemrégiben elkezdte nekem mondani, hogy ha kiderül, hogy valami komoly baja van, akkor nem szeretne együtt maradni, hogy ne nézzem végig ahogy szenved. Ezt egy kicsit önző dolognak tartottam, nem tudom eldöteni magamtól, hogy mellette maradok-e vagy sem? Szóval elég fura volt ez, azt sem tudtam mit reagáljak.

Szerintetek ez normális? Miért nem hagyja, hogy eldöntsem, hogy szenvedek-e vele? (Mert szeretem, és nem érdekel, hogy beteg, ugyanúgy szeretem betegen mint egészségesen)



2022. febr. 28. 01:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Amit mond teljesen normális reakció, ettől függetlenül ne hagyd magad. Ő erős akar lenni, hogy megmutassa, téged jobban szeret magánál, most rajtad a sor, hogy elhiggye, hogy ez felesleges áldozat, és nem akarod elfogadni, mert tényleg szereted.
2022. febr. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj! Amikor kiderült, hogy daganatos beteg vagyok 1 éve voltam együtt a párommal. Én is azt ajánlottam, hogy szakítsunk. Nem tette meg. Azóta eltelt 10 év és boldogan élūnk.
2022. febr. 28. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Felajánlja neked a szabadságot, de azt sem akarja megélni, hogy előbb-utóbb te hagyd el, vagy hogy sajnálatból maradj mellette.

Ha időben kapják el, műtik, gyógyítható.

2022. febr. 28. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Én is szakítanék. Miért kellene végignéznie a másiknak, akit szeretek, hogy szenvedek? Vagy legrosszabb esetben a lassú haldoklásomat?
2022. febr. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én barátnőm is szakított velem egy betegsége miatt. 2 évig voltunk együtt, és senkivel nem voltam olyan boldog mint vele. Én elfogadtam volna azokat a korlátokat amik ezzel járnak, de ő csak hajtogatta, hogy nem fog menni. :(

Egyenlőre bizzál abban, hogy nem komoly, meg a máj olyan szerv aminek ha ki is veszik a felét, akkor is regenerálja magát.

2022. febr. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez borzasztó nehéz helyzet.

Értem az álláspontját, a tiedet is. De fogalmad sincs, hogy mennyire meg fog ez téged törni lelkileg.

2022. febr. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Kérdezd meg tőle, hogy akkor is csak így lazán kidobna, ha házasok lennétek?

Én voltam hasonló helyzetben, és csak azt szajkózta, hogy de nem vagyunk azok, mert nem tudott rá elfogadható választ adni.

2022. febr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Sssaszem ***** válasza:
0%
Az ilyen nem ember, a ki betegség miatt hagyja el hagyja a férjét. El kel fogadni, mert lehet, hogy senkije nem lesz.
2022. febr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
8# NEM EMBER???? Akkor mi? Csak az az ember szerinted, aki hagyja, hogy a másik végig nézze a szenvedését és szenvedjen ő is??
2022. febr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én meg tudom érteni azt a felet, aki marad, de azt is, aki menne, ahogyan azt is, ha valaki betegként szeretné, ha a párja vele maradna és azt is, ha nem. Erre nem létezik egységes forgatókönyv és a kapcsolat sem mindegy.

Egy 10-20x eve tartó házasságban természetes, ha az ember kitart a társa mellett, de fiatal felnőtteknél néhány hónap/év járogatás után borzasztó nagy teher egy ilyen döntést meghozni.

2022. febr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!