Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek ha nagyon veszélyes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha nagyon veszélyesen él a párom?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretjük egymást de a hobbiaibol folyamatos vita van. Motorozik és sajnos igen csak versenyző típus szóval a mutató sajnos nem igazán van 250alatt mindezek mellet van egy offroad autója amibe egyszerűen hasonlóan mint a motoron vagy egy autóban semmi veszély érzete sincs. Nem ok nélküli a félelmem ugyanis offroad versenyen már volt egy pár sérülése, valamint személyautóval is volt egy komoly balesete ahol nem sokon múlott hogy túlélte (ez úgy kb 4éve volt). Az édesapja is ilyen volt az ő születéséig de én nem tudom hogy merjek e így gyereket vállalni vele hogy minden este abban reménykedek hogy érjen haza. Ti mit tennétek? 24N 25F

2022. márc. 15. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mondta már ezt sok 30 -40-es hogy huszonévesen olyanokat vsinalt amit ma meg se merne


A legtobb halott huszonéves

2022. márc. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szakíts vele.

Hidd el, ha baleset történik akkor nem fogod tudni azt mondani, hogy "én megmondtam" és továbbsétálni.


Ha nem fogja fel, hogy te hülyére izgulod magad miatta, akkor minek maradj mellette, ha nem tiszteli az érzéseidet?

2022. márc. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szokjon át a szimulátorozásra.
2022. márc. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szakitsd, ha nem hagyja abba, majd lesz szerencsétlen balesete, a kerdss hogy mikor.
2022. márc. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Es mi lesz ha o felelos lesz masok halalaert?
2022. márc. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Kit érdekel, ha neki baja lesz. Az ilyen gyökerek okoznak baleseteket az utakon. Gratulálok, hogy egy ekkora szart szedtel össze, nehogy valami normalissal gyere össze…

23N

2022. márc. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
Dehát ezért vagy vele mert izgi, lehet aggódni éjjel nappal, nem is értem mi a kérdés?!
2022. márc. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

" szóval a mutató sajnos nem igazán van 250alatt"


És hol motorozik? Speciális pályán? Ugye nem azt akarod mondani, hogy a többi embert veszélyezteti?

2022. márc. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Ohh én nem azért nem vállalnék vele gyereket mert félnék hogy megöli magát. Inkább azért mert ez az ember nem képes a szabályok betartására. Ha közúton ilyen sebességgel képes menni, azzal másokat is veszélyeztet.

Mit csinálna egy gyerekkel? Nem kötné be az ülésbe, mondván hogy így kényelmesebb? Nem vinné oltásra, mondván hogy az felesleges? Szabályok az élet minden területén vannak, ha alapvetőeket sem képes betartani akkor nincs miről beszélni

2022. márc. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
22%

Érdemes lenne kitöltenie Zuckerman SSS (Sensation Seeking Scale) kérdőívét és egy ebben a témában jártas szakpszichológussal konzultálnia, ha esetleg hajlandó dolgozni és picit változtatni ezen. Valószínűleg egekben van az SS értéke. Nekem is, de talán nem ennyire, nekem már kisgyerek koromtól kezdve voltak ilyesmi tendenciáim. Én is motorozok, de nem feszegetem a határokat, kreszt is betartom, az esetek 99%-ában. Nekem ez a finom, átlagos szintű motorozás legtöbbször elég, hogy kielégítsem az ingerkereső kényszereim, mellette van több hobbim is, ami ilyen irányú (pl falmászás, terepmotorozás stb).


25 éves korra kialakul a frontális lebeny végleges fejlettsége, azaz valószínűleg csak minimálisan fog tudni változni a jövőben. A frontális lebenyben van a veszélyérzet meg döntések feldolgozása, azaz ha még csak 20 éves lenne, azt mondanám, adj neki 5 évet még.


Ha ő ezt nem érzi problémának és/vagy nem akarja más mederbe terelni ezeket a "kényszereket", akkor erdemes lenne nyíltan beszélni vele a szakítás lehetőségéről, akármennyire is nehéz és szeretitek egymást. Ha te neked ez tényleg sok és tényleg nem tudod így elfogadni, akkor ez sajnos örökre ott lesz. Nyilván minden ember és minden párkapcsolat más, előre nem lehet megmondani 100% biztossággal.


Illetve a teljesség kedvéért: ő még viszonylag értelmes keretek közé terelte a személyiségének ezen darabkáját, mert sokan droghoz, vagy egyéb, szociális normákon kívül eső dologhoz nyúlnak.


Zuckerman szerint felnőttekben ez a vonás szinte nem változik már, azaz inkább arra készülj lélekben, hogy valamilyen formában, de örökre meglesz benne ez az ingerkeresés.


"In one of his most recent books, Zuckerman has an article entitled ‘Prevention and Treatment of Unhealthy Risk-Taking Behavior.’ We have already discussed multiple forms of unhealthy SS behavior from smoking to risky sexual behavior and polydrug use involving needles. How do people choose between healthy and unhealthy patterns of SS? This is especially critical if that person is not affluent and has limited or no avenue for socially acceptable but expensive forms of outlet for their drive to increase arousal. As Zuckerman states: “It is difficult to change a basic personality trait like sensation seeking.” Zuckerman quickly thereafter asserts that it is entirely possible to channel SS tendencies into risky sports or vocations such as fire fighting or police work. In fact, he provides the insight that while society condemns some forms of SS, it affirms other equally extreme forms practiced by public servants such as those who went into the Twin Towers or their rubble at considerable risk to save or recover others. These folks we anoint as heroes."


[link]


Biztos van olyan párterapeuta is, aki erre szakosodott, ha ebbe az irányba gondolkoztok, sokat segíthet.

2022. márc. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!