Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Működhet ha a másikban semmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet ha a másikban semmi empátia nincsen?

Figyelt kérdés
Párommal csak fél éve vagyunk együtt de már most egyre nagyobb problémákat jelent az, hogy ő egyszerűen nem képes az empátiára és ő ezt ki is jelentette nekem. Azt mondta hogy ő sokszor próbál másokkal együttérezni, de nem tud. Vitáknál is nagyon rossz hogy kicsit sem képes ezért felfogni, hogy nekem valami miért esik rosszul, hatszor el kell magyaráznom minimum, de még akkor is én leszek a szemét hogy én hogy merek ilyet érezni mert ez hülyeség. Pedig egyáltalán nem gondolom magamat a hisztizős típusnak, egyszerűen csak én sokkal érzelmesebb és empatikusabb vagyok az átlagnál, ő pedig sokkal érzéktelenebb az átlagnál. Nem tudom hogy ezt össze lehet e egyeztetni, de én kezdem lelkileg egyre rosszabbul érezni magamat mellette. Viszont volt hogy már ilyen dolgokból kifolyólag oda jutottunk, hogy azt mondtam szakítani szeretnék. Ő ilyenkor sír nagyon durván, hirtelen átmegy érzelmesbe és mindent is megígér amit utána egyáltalán nem tart be, ez az egész inkább csak manipuláció. Nem tudom tudnánk e ezen az empatikus képességén változtatni, ha pedig nem, úgy érzem egyszerűen nem tudok ebből a kapcsolatból szabadulni és lassan azt érzem hogy begolyózok, teljesen tanácstalan vagyok.

2022. márc. 17. 00:41
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Te sem vagy különösebben empatikus, ha nem tudsz vele dűlőre jutni ezügyben. Itt is kizárólag a saját érzéseidet írod le normálisnak, elfogadhatónak, kezelhetőnek, ő meg egyszerűen egy hisztis manipulátor. Oka és értelme az ő érzéseinek is van. Aki empatikus az képes megérteni a másik oldalt, a helyébe képzelni magát, és akár megoldást is találni.
2022. márc. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%
De legalább jól néz ki, ha ennek ellenére leálltál vele. Örülj ennek.
2022. márc. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Ha teged nem zavar hogy nem fog veled egyutt erezni soha, akkor mukodni fog.
2022. márc. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Ez már most se működik. Semmit se tudtok megbeszélni.
2022. márc. 17. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki kêptelen az együttérzésre, aki nárcisztikus, pszichopata vagy autista. Választhatsz. Ne tévesszen meg, hogy sírt, amikor belengetted az útilapút, magát sajnálta, mert nyilván nyújtasz valamit, ami kell neki. A saját lelki békéd érdekében ott kéne hagyni. Aki nem képes az empátiára az hogyan lenne képes szeretni? Csak mímeli...
2022. márc. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog megváltozni soha, ebben a reményben ne tartsd magad. Ő ilyen, csinálhatsz bármit, nem lesz képes át érezni szemernyit se hogy mi lesz benned, ahogy most sem. Később ennél rosszabb lenne az egész, csak képzeld el mi lenne ha ennek az embernek szülnél, és a gyereket se értené meg, hanem az ő érzésein is keresztül gázolna. Ne fenyegetőzz szakítással, hanem lépd is meg, mert így még inkább hülyének néz és lépi át a határokat, mert látja hogy veled ezt meg lehet csinálni.
2022. márc. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon köszönöm az 5ösnek, hogy leírta előttem.

A gombnyomásra sírást jól érzed, hogy nem szívből jön, csak manipuláció. Szerintem ne erőltesd a dolgot, bármelyik is a megoldás a három közül, hosszútávon egyikkel sem járnál jól. MOndjuk az autistával járnál legjobban, de ha nem vagy mellette boldog, akkor igazából mindegy is, hogy miért olyan, amilyen.

2022. márc. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#5-ös jól leírta. Az ilyen típus egyre inkább szétzilálja az önképedet, komoly károkat okoz, jobb minél előbb megszabadulni tőle sajnos :( légy büszke magadra, hogy észrevetted, sokan beleragadnak egy ilyenbe nagyon sokáig.
2022. márc. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ma szakítottam vele és úgy érzem a lehető legjobb döntést hoztam. Pár óra telt el azóta, mégsem szomorúságot érzek, hanem megkönnyebbülést. Örülök hogy úgy mond csak fél évet vett el ez az életemből mert tényleg sokaknál látom, hogy 3-5 évig is akár benne maradnak egy ilyen kapcsolatban.
2022. márc. 18. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!