Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményétek a békés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményétek a békés "baráti" együttélés a kapcsolat elején és 8 év után is elfogadható?

Figyelt kérdés

Mindketten 20 évesek voltunk, amikor megismerkedtünk. 8 éve vagyunk együtt. Szépen csendben élünk egymás mellett. Bár volt eljegyzés, de esküvőt egyelőre nem tervezünk.

Nem veszekszünk, olyanok vagyunk mint két nagyon jó barát.

Kivülről nézve és baráti visszajelzésekből is példásnak tekintendő a kapcsolatunk. Hiszen nincs vita, vannak közös és egyéni programok is. Ugyanúgy viselkedünk egyedül is és ha a párom ott van akkor is.

A kapcsolatunk elején is ilyen volt a helyzet. Pontosabban, tudom hogy szeretjük egymást de nem tapintható egyértelműen. Ebből kifolyólag bizonytalan vagyok, hogy van-e értelme vele maradni.


A szűk aráti körben van egy páros (hetente találkozunk), ahol a srác szabályosan rajong a párjáért. Annyira érezhető a szeretete, gondoskodása és odafigyelése külső szemszögből is (a lány visszafogodtabb, de az érzés egyérelműen kölcsönös). Forr köztük a levegő és harmónia határtalan. Rájuk nézek és egyértelműen azt látom, hogy ok egy "egység". Míg mi a párommal csupán "szövettség" vagyunk. 3 éve vannak együtt, de töretlen a fenti érzésem kezdettől fogva.


Őszintén féltékeny vagyok egy olyan kapcsolatra, ahol nem vetődik fel benned kérdésként, hogy vajon szeret-e Téged, megbecsül-e rendesen és értékeli-e az együtttöltött időt. Pontosabban, ha rákérdezek a fentikre igen a válasz, de nincs kimutatva felém


Hiába van békesség a szakítást tervezem.


Mi a véleményetek a fentiekről?



2022. márc. 22. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertem hogy 8 évig ha ez nem volt gond akkor most miért az.
2022. márc. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

8 év alatt leültél vele beszélni erről?

A gond nekem egyébként nem teljesen egyértelmű. Nem mutatja ki a szeretetét? Nincs csók? Nincs szex?

Közös programok vannak azokat írtad. Etéren is van hiányod?

Azért egy 8 éves kapcsolatot ne hasonlíts össze egy 3 évessel. Ráadásul minden ember más, van aki ridegebb és van aki bújósabb.

2022. márc. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló kérdések merülnek fel bennem is mint az előző válaszolókban.


Ez mindig is így volt? Szerelmesek voltatok amikor összejöttetek? Volt tűz/rajongas/lángolás?

Milyen a szexuális életetek? Stb stb.

Kevés a fontos részlet.


Azt sem írod le konkrétan mik az igényeid, mire vágysz egészen konkrétan. Beszéltetek erről, párod hogy áll hozzá?


Én amúgy nem gondolom hogy egy párnak egy 'egységnek' kell lennie hisz mégiscsak két autonóm emberi lény él benne.


Viszont az szerintem sem jó, ha barátként, mármint CSAK barátként tekintesz a párodra. Azt gondolom egy ideális kapcsolatba kell az IS, sok egyéb mellett.


És valóban egy 3 éves kapcsolatot ne hasonlíts össze a tiéddel. Azért 3 év még nem olyan sok, ott még simán lehet ilyen rózsaszín szerelem, ha a két fél olyan.

8 év az már más, az majdnem egy évtized.

2022. márc. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kezdettől fogva így van. De nem éreztem hiánynak, hanem egyfajta adottságnak ("ez van és kész" érzésem volt). Az utóbbi 3 évben vált erőteljes hiánnyá. Szexuális élet a kapcsolat elején is ritkán volt és most is. Tehát e téren nincs változás. Egyszerűen barátilag beszélünk és nincs semmi számomra érzékelhető érzelmi szint (csók egyfajta szokás csupán).


Beszéltünk róla. Ő azt mondja, hogy ő nem tudja kimutatni a szeretét, ilyen látványosan és fogadjam el. De szavakkal sokszor ráerősít.


Nem hinném, hogy a fenti érzéseim feltétlen a kapcsolati idő növekedésével elfogadhatóak

2022. márc. 23. 14:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Még mindig nem értem. Szex van, bár ritkán. Ez mit jelent? Heti egy alkalommal? Csók van, de számodra csak megszokás. Mit jelent a baráti beszélgetés?

Nem kötözködöm, komolyan fejtsd ki kérlek. Mi 5 éve vagyunk együtt, 2-3 naponta, de van hogy hetente szexelünk, van csók, olyan jó vele beszélgetni mint egy nagyon jó baráttal.


Szerintem egy társ akit szeretsz, egyszerre barát is. A csók nálunk is megszokás, de nem érzem negatívnak, inkább jó, hogy már magától értetődik.


Szóval kérlek mond el, mi az érzelemmentes és rossz értelemben megszokott azokban amit leírtál, mert kicsit azaz érzésem, hogy minden normális nálatok mint akármelyik párnál akik szeretik egymást, és egyszerűen csak benned változtak meg az érzések.

Lehet a hétköznapok megszokottak és így a kapcsolat is, fel kellene dobni valami mással mint ami eddig volt.

Friss kapcsolatot pedig komolyan ne hasonlítsd magatokhoz, a rajongó ragaszkodás elmúlik idővel, és ez a normális.

2022. márc. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

2 hetente van szexuális életünk. Csók csupán búcsúzáskor van, inkább szájra puszinak nevezném.


Minden nap vacsorakor megbeszéljük, hogy mi volt a munkahelyen. Kinek mi nyomja a lelkét és ennyi. Utána mindenki elvonul (háztartást vezetni, barkácsolni, olvasni).

Olyanok vagyunk mint a baráti lakótársak.


Egyszerűen üres az egész érzelmileg. Nem érzem a szeretet, a párkapcsolat érzetet.


Számomra 3 év már nem friss párkapcsolat kategória. Ti nem látjátok őket, annyira erős érezlmi szálakra épülő kapcsolat az övék.

2022. márc. 31. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!