Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hibázom ha a barátomat vélemén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hibázom ha a barátomat véleményét kikérem?

Figyelt kérdés
A párom szerint baj, ha a párkapcsolatomról a barátaim véleményét és tanácsát kérem ki. Ő képes a telefonom rögzített hívásait is visszahallgatni, úgy érzem nem igazságos, és nincs intim szférám.

2019. okt. 28. 13:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy kérdés: minek vagy együtt egy ilyen beteg kontrollmániással (és valszeg féltékeny gyökér) együtt?
2019. okt. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Ez a visszahallgatás szánalmas. Pedig mi is úgy élünk, hogy egymás összes cuccához hozzáférünk, ha úgy van, de ez a bizalom is csak azért van így, mert egyikünk sem nyomozgatásra használja.


Személy szerint a barátaim véleményét nem szoktam kikérni a kapcsolatomról. Ez rám és a páromra tartozik, mi értünk hozzá a legjobban, nekünk kell megbeszélnünk. Ha mégis kikérném valakinek a véleményét erről, azt sem a fontosabb dolgokban tenném (h pl helyes - e, amit a párom csinál vagy szakítsak-e vagy viselem - e el ezt vagyazt, vagy jogos-e az aggodalmam). Ezeket érezni szoktam és eldöntöm magam is, tanács nélkül, illetve megbeszélem a párommal.

2019. okt. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%

Barátok véleményét nem kérjük ki párkapcsolati kérdésekben. Igazából senkiét sem, nincs értelme. Ami problémát ketten nem tudtok megoldani azt nem fogja tudni más sem.

A másik meg, hogy a barátok bizony szar tanácsokat fognak adni. Sok lesz a kegyes hazugság, senki nem fogja neked azt mondani, hogy dobd már ki azt a gyökeret végre mert szarba sem vesz. Vagy éppen jön az irigység és ha jó a kapcsolat akkor is ellene fognak hangolni. Akármilyen jó barátról van szó nem szabad tőlük tanácsot kérni mert nem lesz objektív. Pláne hogyha a barát semmit nem ért a párkapcsolatokhoz és egy épkézláb kapcsolata sem volt még.

2019. okt. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
28 vagyok másfél éve vagyunk együtt, külföldön dolgozunk és minden nap napi 24 ben egymás közelében éljük az életünket, vendéglátásban...amikor vita van, mindig egymás között rendezzük, ám ha megkérdeznek a barátok telefonon, hogy mi a helyez akkor persze, hogy nem azt mondom, hogy minden -oké, és erre jönnek a negativ vélemények. Amit legutóbb a párom végig hallgatott...
2019. okt. 28. 13:25
 5/12 A kérdező kommentje:
#3 A barát pont azt mondta, többek között, hogy dobjam ki, mert nem fog változni, és keressek mást, mert nem hozzám való...
2019. okt. 28. 13:32
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyban függ attól, hogy milyen problémáitok vannak. Ebben az esetben ha sok a veszekedés és nem jól bánik veled a párod nyilván azért nem akarja, hogy beszélj a barátokkal erről mert nem akarja, hogy józan észt öntsenek beléd. Nem akarlak megijeszteni de a párod valószínűleg erősen nárcisztikus és birtokló, később ez komoly erőszakba is átcsaphat, az egész világtól ez fog vágni hogy birtokolhasson.
2019. okt. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, hibázol.
2019. okt. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vicces, hogy téged a barátok "negatív" véleménye zavar, de az nem, hogy a párod gyakorlatilag nem hagy neked magánszférát, és teljes ellenőrzés alatt tart. Te tényleg így szeretsz élni? Erre válaszolj már kérlek. Amúgy a barátaid már rég levágták, milyen a pasid, és próbálnak jobb belátásra bírni, csak te gondolom a rózsaszín ködtől nem látsz, meg persze "amúgy nagyon kedves ember és nagyon jól megvagyunk".
2019. okt. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 Férfi vagyok. Gondolom ez most meglepő, hiszen általában a nők tesznek fel ilyen és hasonló kérdéseket. A kérdésedre válaszolva: nem, nem szeretek így élni, és örülnék neki, hogy ha nem kontrollálna folyamatosan, hiszen én egyáltalán nem teszek még hasonlót sem. Sokáig nem is lehetett, külön telefonunk...soha nem gondoltam volna, hogy bárkinek is hagyom ezt, mit tegyek szeretem és elnézem neki, még ha iszonyatosan zavar is. Bár valahol betegesnek tartom a folytonos ellenőrzést.
2019. okt. 28. 13:48
 10/12 A kérdező kommentje:
#6 igen sok a veszekedés heti 3 a minimum, úgy érzem nem bízik bennem, és ez olyannyira zavar, hogy amikor vita van, még is mondom neki, amit épp gondolok, legtöbbször nem valami szép formában, úgy ítélem meg magam, hogy nyugodt ember vagyok, aki nem szereti a konfliktust, és ahol lehet kerüli, ám amikor ő nekem esik és elmondja a gondolatait, olyannyira igazságtalannak érzem, pl hogy nem gondolok rá, vagy már beszélt nekem a multhéten egy takaróról és én nem vettem meg neki az amazonról, lehetett volna annyi eszem, hogy megrendelem és a kedvébe járok. Nem tudom nem vagyok egy romantikus alkat, sokszor feledékeny is vagyok. Ez a történet nem a pénz és hasonlók problémájából fakadt, mielőtt bárki is feltételezné, hogy a hölgy a pénz miatt van velem, vagy a haszon miatt. Ő egy 42 éves nő én pedig egy 28 éves férfi. Talán ez is egy gond.
2019. okt. 28. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!