Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire normális ez, és mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire normális ez, és mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Próbálom objektíven leírni a helyzetet, érdekelne a véleményetek: egyrészt hogyan látjátok, hogyan ítélitek meg a szituációt, másrészt hogyan lehetne megoldani a problémát.


Szóval:


Pár hete menyasszonyom két szinte vadidegen ismerősével (a matekos példákhoz hasonlóan legyenek Attila és Bea, akik nem egy pár) elment McDonaldsba "hirtelen felindulásból" (úgy volt hogy együtt ebédelünk, de volt egy kis félreértés, aztán azt mondta már elígérte magát).

Azóta ez az Attila folyamatosan hívogatja telefonon, írogat neki Messengeren, reggeltől estig. Folyton telefonon dumálnak, amit én rendszerint nem hallok, mert nem vagyok ott, de például múltkor egy kb 20 perces beszélgetés elején annyi volt hogy "most nem jókor hívtál" a végén meg hogy "majd hívj 10 perc múlva" mivel tudta hogy dolga miatt úgyis el kell mennie otthonról, így úgy tudnak beszélni hogy én nem hallom.

Az említett McDonaldsos találkozó után este én nem kellettem neki, de az ágyban mellettem nyögdécselve önkielégített.

Volt hogy reggel felébredve a telefonját megnézve látta hogy "Attila" írt neki, egyből ugrott is ki az ágyból a géphez chatelni, otthagyva engem álló szerszámmal...

Ezek a McDonaldsos "randik" azóta is többé-kevésbé megvannak, az "innentől minden hétvégén ez lesz?" kérdésemre lényegében igenlő választ kaptam. Azt mondja itt nem kettesben vannak, de utána az autóban mikor "Attila" hazahozza (miközben én itthon várom) már igen.


Szeretjük egymást, és nem feltételezem róla hogy meg akarna csalni, de az hogy egy házas, vélhetőleg kapuzárási pánikos faszi folyamatosan nyomul a nála 20 évvel fiatalabb menyasszonyomra (aki szerint ez nem "nyomulás", hanem teljesen normális), reggeltől estig írogat neki, telefonon hívogatja, együtt járnak "mekizni", szerintem baromira nem normális... És már kezd komoly probléma lenni hogy minden messenger-csippanásról az jut eszembe hogy "na már megint AZ", a párom viszont úgy érzi hogy az, hogy nekem ez az egész nem tetszik, az ő kontrollálása.

Egyelőre bízok benne (mármint a páromban, de "Attilában" a legkevésbé sem), de kezdi az egész rányomni a bélyegét a kapcsolatunkra, eddig szinte sosem veszekedtünk, az utóbbi hetekben viszont többször is, és mindig emiatt.


Jó lenne megoldást találni, de olyat, ahol egyikünk sem érzi rosszul magát, egyelőre nem találtam...



2022. ápr. 5. 11:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

10

Én hagynám ezt az egészet a fenébe.

Ha a hölgy ennyire oda van a tanítványaiért, hogy fontosabbak neki, mint az az ember akihez elvileg készül hozzámenni, akkor ő nyugodtan menjen "Attilázni", nem kell ezért bántani. A kérdező meg keressen magának egy olyan nőt akinek ő a fontos és nem a tanítványok, Attilák, meg mindenki más.

Mindkét félnek joga van jól érezni magát a bőrében.

Ha a hölgy a tanítványaival akar lenni, akkor hagyni kell. A kérdezőnek is joga van úgy érezni, hogy ő csak a sokadik ebben a kapcsolatban. Hogy ne így érezze magát, keressen egy olyan nőt akinek nincs "Attilája". Tök egyszerű az egész. Nem kell egymást bántani.

2022. ápr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ha eszreveszi hogy lesz.rod magas ívben akkor fog ő feltekenykedni meg kaparni utanad.probald ki
2022. ápr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
Nem tudom, amúgy nektek nincsenek barátaitok? Talán az ilyen emberek pont egymásnak valóak, akik mindenhova csakis együtt mennek. Azt hozzátenném, hogy hívtuk aztán őt is, de ő kijelentette kerek perec, hogy nem jön velünk sehova. Azért a kis barátaival eljár moziba, meg társasestre, meg motorozgatni, de nyilván az rendben van.
2022. ápr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Idáig még tanítványaid voltak nem barátaid.

De se a tanítványom se a barátaim miatt nem ugrok reggel ki mellőle a chathez mikor épp akciózni kezdenénk. Legalábbis arra utal amit a párod, azaz a kérdező írt, hogy épp ahhoz készülődtetek.

2022. ápr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
A francokat készülődtünk, azt se tudtam, mik a szándékai, simán csak felkeltem az ágyból..
2022. ápr. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Valoban eljarok neha moziba 2-3 kollegaval (utoljara 3 honapja voltam), tarsasozni az utobbi 1 evben kb 3-4-szer. Motorozni barattal kb egy-masfel eve utoljara.

De a lenyeg nem is ez szerintem, egyreszt egyikuk sem no, masreszt ha az is lenne, egyikkel sem csetelgetnek meg telefonalgatnek folyamatosan.

Nincs egyebkent "Menyasszony" bezarva vagy korlatozva, a heten volt mar programja ahova egyedul ment, este jott haza, holnap megy baratnovel shoppingolni, nincs ezzel semmi problemam. Megbizom benne, orulok ha jol erzi magat. Nem o az akiben nem bizom, hanem abban a fasziban nem, aki annak ellenere hogy sok eve nos, folyamatosan nyomul masvalaki menyasszonyara, szerintem teljesen egyertelmu hogy mire megy ki a jatek a reszerol.


Egyszer volt hasonlo helyzet forditva, mikor felkomolyan felmerult hogy Menyasszony occsenek a baratnojet elvinnem egyszer motorozni, arra azonnal nemet mondott, en nem is eroltettem a kerdest, ugy voltam vele ha a paromnak ez kellemetlen lenne, akkor nyilvan hagyjuk.


#14: az nem igaz hogy eppen 'keszulodtunk volna', a szandek megvolt bennem, elozo reggel is egyutt voltunk, es mivel kettesben voltunk, nem kellett sietni, eppen adta magat a helyzet, de ebredes utan az amugy megszokott odabujas helyett azonnal telefoncsekkolas + chat volt...

2022. ápr. 6. 09:59
 17/19 anonim ***** válasza:
Bolondok vagytok mindketten. Ha te nem a menyasszonyodra vagy féltékeny akkor ne vele vitázz. Menyasszony, neked meg ha fontosabb a vőlegényed mint a ki tudja kid, akkor vedd figyelembe, hogy őt zavarja mennyi időt töltesz vele ilyen-olyan formában. Ennyi.
2022. ápr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

15-ös

Ti miért vagytok együtt? Megszokásból? Vagy mert együtt laktok és valakinek költöznie kellene és az macerás?

Egymást szidjátok. Te folyamatosan megmagyarázod, hogy az a pasas miért fontosabb neked, mint a vőlegényed, ő meg állításod szerint téged "terrorban" tart. Milyen kapcsolat ez?

Valaki pisztolyt tart a fejetekhez hogy legyetek együtt?

Lehet hogy már kihűlt ez a kapcsolat?

Neked már egy másik férfi az érdekesebb. Még akkor is ha barátnak van nevezve, mert itt nem az a lényeg hogy megcsalod e a vőlegényedet, hanem hogy egy másik pasi miatt képes vagy vitatkozni vele.

Ő meg férfiként úgy működik ahogy az állatoknál is megfigyelhető. Nem akarom degradálni a párod, nem azért hozom ezt a példát. Az állatoknál sem tűrik a hímek, hogy a párjuk egy másik hím közelébe menjen. Leegyszerűsítve ennyi. A párod egy pipogya h*lye lenne, ha szó nélkül hagyná, hogy te "Attilázgas".

Ez ugyan olyan mintha neki lenne egy kedves, csinos barátilag "barátnője", akivel eljárna motorozgatni, meg a Mekibe stb. Te mit szólnál hozzá ha a nő folyton írogatna neki és pattannának a motorra és együtt programokat szerveznének, barátság címszó alatt.

Én egyébként ezért nem hiszek a férfi-női barátságokban, mert nagyon sokszor ilyen jellegű cirkusz van belőle.

Én a helyedben nem magyarázgatnám meg hogy mi történt, mert ott voltatok mind a ketten és átéltétek.

Azon kellene elgondolkodni, hogy fontosak vagytok e egymásnak. Akartok e egy ilyen helyzetre egy házasságot alapozni. Mert amíg nincs házasság vagy gyerek, addig kell tudni kimondani, ha esetleg kihűlt egy kapcsolat és más emberek már sokkal érdekesebbnek, izgalmasabbnak tűnnek. Ha meg eleve terrorban tartottnak érzed magad, akkor nem szabad benne maradni egy kapcsolatban csak azért pl. hogy legyen hol lakni.

Kompromisszumot kellene sok dologban kötnötök egymással, csak az a kérdés hogy akartok e a "mi" érdekében tenni valamit, vagy fontosabb az "én" (ego)?

2022. ápr. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

#18


Lehet hogy ez most nem ugy tunik, de szeretjuk egymast :)

Jo lett volna olyan megoldast talalni amivel senkiben nem marad tuske, de ez nem tudom hogy lett volna megoldhato, igy most mindketten eleg sz@rul erezzuk magunkat ebben a helyzetben...

De szerintem megoldjuk, a lenyeg hogy kitartunk egymas mellett, nem muszajbol, hanem szerelembol :)

2022. ápr. 6. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!