Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kezeljem a túlzott féltékenységet?

Figyelt kérdés
25 éves férfi vagyok, és nagyon féltékeny. Pontosabban nem is féltékeny vagyok, hanem inkább rosszul érint az, amikor azt látom, hogy a párom más emberekkel, más férfiakkal (barátokkal) ugyanúgy csinál programot, és teljesen jól érzi magát ahelyett, hogy hiányoznék neki. Tudom, hogy ez rossz, és változtatni akarok ezen, csak nem találom a gyökerét. Vagy talán nárcisztikus lennék? Hogy lehet ezt kezelni? Nem akarom ezzel megölni az amúgy teljesen jó kapcsolatomat.
2022. ápr. 5. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés. Szeretném tudni én is a választ erre
2022. ápr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A féltékenység az önbizalomhiányban gyökeredzik. Ezek szerint te nem is féltékeny vagy, hanem írigy másokra, mivel nem veled van mindig. Lehet, hogy egyszerűen túl sok időd van, ha te is csinálnál másokkal programot, akkor ez fel sem merülne problémaként. Már amennyiben egyébként sok időt töltötök együtt, és nem helyetted választ másokat, hanem csak egyszerűen éli az életét.
2022. ápr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2%
Nem nárcisztikus vagy, hanem csóró, és ezért tudod, hogy kevés a csajhoz.
2022. ápr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én páromat is rengetegen imádják mindenkivel röhög kacag, de akkor is, amikor mélyponton van a kapcsolatunk.


Bennem csak olyan érzések vannak hogy örülök annak hogy a páromat imádják es általa engem is..igy engem is több inger ér, senki nem mer velem aljaskodni vagy beszolni, mindenki nyalizik nekem is. Igazábol jolesik nekem a párom "hátszele" es azt látni másokon hogy párként kezelnek.engem is elfogadnak mint a párját, egyutt kqpunk meghívasokat is, és nem mint egy utánfutót kezelnek engem le.


Azert neha beszolok az miatt hogy amikor veszekszunk en sirok ő meg épp röhög valamelyik haverral hogy ez nekem nagyon betesz.

De sok beszelgetes után már tudom egyszeruen ő ilyen. Nem lát annyira mindent feketének mint en.

2022. ápr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3: Hát gazdag nem vagyok, de azért csóró sem. Van egy 60 milliós budapesti lakásom, egy 3 éves mercim, és 1m körül keresek.

#2 Akartam is írni, hogy nincs önbizalomhiányom. Amikor tindereztem, akkor maximum egy hét alatt mindig le tudtam szervezni egy elég szép lányt, aminek hatására inkább elszálltam magamtól. Vannak hobbijaim, céljaim, barátaim, karrierem, alapvetően kiegyensúlyozott vagyok. Ezért sem igazán féltékenységről beszélek, mert magasan az ismerősei felett állok vagyonban, külsőre, iskolázottságilag, és a barátnőm elmondása szerint személyiségben is. És azt is tudom (és ő is mondta), hogy olyan életet tudok nyújtani neki, amiről nem is álmodott (jó szex, nem unalmas élet, lelki és anyagi biztonság, szinte kompromisszummentesség, stb).


"Lehet, hogy egyszerűen túl sok időd van, ha te is csinálnál másokkal programot, akkor ez fel sem merülne problémaként."

Ebben látok valamit, ez igaz lehet

2022. ápr. 5. 19:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is arra gondolok, hogy vagy nincs hobbid,amire néha jó időt szakítani,akár a másik nélkül vagy nincsenek túl mély kapcsolataid. Barátok, család, bárki, akivel szívesen töltesz időt.
2022. ápr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!