Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan fogadtassam el a párommal, illetve a családjával, hogy nem lesz utódunk?

Figyelt kérdés
Párom bátyja és menyasszonya külföldön élnek, a csajnak több nőgyógyászati problémája van, elfogadták, hogy nem lehet gyerekük, már nem is akarnak. Sokszor mondta anyus (párom anyja, akit második anyámként szeretek), hogy milyen jó lenne már unokázni, mennyire várja már, hogy nagymama lehessen. Azt is hozzátette, hogy ezzel nem akar ránk nyomást gyakorolni, mi tudjuk, hogy mikor és mit szeretnénk. Senkinek nem beszéltem a kis titkomról, amit csak a legjobb barátnőm tud, ő kísért el külföldre a műtétemre sok-sok évvel ezelőtt, ahol sterliziáltak. Párom sem tudja, egyedül annyit mondtam neki, hogy egyelőre nem akarok gyereket, a karrieremben akarok feljebb lépni. Nem zárkózom el a gyerekvállalástól, de hagyományos úton biztosan nem lehetséges, a szüléstől, illetve az újszülöttek látványától, a pelenkázástól rosszul vagyok, így ami szóba jöhet nálam az az, hogy egy 4-5 êves, nagyobb gyereket fogadunk majd pár év múlva örökbe. Tényleg bármiről beszélgetünk zavartalanul, de ebbe mindig rettegek belekezdeni, nem tudom hogy fogják fogadni, elfogadható kompromisszum-e ez.
2022. ápr. 7. 09:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/128 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen oké, ha nem akarsz gyereket. Az is oké, ha a gondolattól is rosszul vagy. Az pláne oké (sőt, derék) hogy hajlasz az örökbefogadás felé - nem tudok sokat az intézményi életről, csak azt, hogy elég szar.


Az nem oké, hogy ezt nem tisztáztad már rég a pároddal.


Az se, hogy ekkora dolgot titkolsz, hogy megműttetted magad - persze a te tested, te döntésed, de egy kapcsolatban nem kéne elhallgatni egymás elől dolgokat, pláne ekkorát.


Én a helyedben odaállnék, és elmondanám. Minél hamarabb, annál jobb. Tudom, szar lesz, vita is lehet belőle, de jobb ha tisztán derül ki, mintha valahogy kitudódna később.

2022. ápr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/128 anonim ***** válasza:
100%
Ezt illett volna a kapcsolat elején tisztázni. Nem biztos, hogy a párod idegen gyereket akar nevelni a sajátja helyett. Erről te egyedül döntöttél. Milyen párkapcsolat ez?
2022. ápr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/128 anonim ***** válasza:
30%

Egy orokbe fogadott abszolut nem olyan mint egy saját. Nagyon durca a pszichologiája az anyai kotodes sem alakul ki a gyerekhez ugy, ahogy sajátnál viszont kialakul.


Nagyon durván átversz mindenkit.:(

2022. ápr. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/128 anonim ***** válasza:
0%
*nagyon durva
2022. ápr. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/128 anonim ***** válasza:
100%
Hát őszintén szólva az elég necces, hogy a párod sem tudja. Őt azért illet volna beavatni már az elején. Akkor könnyebb lenne most talán. De miért neked kéne egyedül a párod anyjával megdumálni ezt? Az a minimum, hogy ketten beszéltek róla, nem neked kell bejelenteni. Másrészt meg őszintén, mi köze van hozzá? Mmint miért nem jó indok, amit eddig mondtál a párodnak is, hogy most a karrier, aztán majd valamikor. Szerintem ezt nyugodtan mondhatod, aztán még hozzáteheted, hogy de az örökbefogadás sincs kizárva
2022. ápr. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/128 anonim ***** válasza:
97%
Bocs, de vágnálak ki a pcsába, hogy ennyire nem tudsz őszinte lenni, és helyettem hozol döntéseket, mint 4-5 éves gyerek örökbe fogadása. Vajon miket titkolhatsz még? A bizalmat el is felejtheted végleg.
2022. ápr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/128 anonim ***** válasza:
99%

Ezt elfogadtatni nem valószínű, hogy tudod, viszont azonnal állj elő vele, ugyan olyan határozottsággal, ahogy megtetted a sterilizáltatást is!

Ez nem egyéni döntés!

2022. ápr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/128 A kérdező kommentje:
Nem írtam bele, de a műtétem akkor volt, mikor még nem ismertem a páromat akkoriban alkalmi kapcsolataim voltak, így nem volt kinek beszámoljak róla. Mondjuk ez nem változtat azon, hogy most is megcsináltatnám, de biztosan nem a tudta nélkül.
2022. ápr. 7. 09:51
 9/128 A kérdező kommentje:
Nem döntöttem helyette semmiről, nem mondtam egy szóval sem, hogy márpedig örökbe fogunk fogadni, ha szeretné ezt, ha nem. A szülés helyett alternatívaként ez jöhet szóba, ha ő is szeretné.
2022. ápr. 7. 09:53
 10/128 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, hogy akkor még nem volt ez a párod, de amikor összejöttetek akkor el kellett volna mondanod. Vagy vígan terveztétek a családi életet, miközben tudtad, hogy neked nem lehet gyereked? Ne haragudj, de ez aljas. Remélem nem arra játszol, hogy húzod évekig, elhiteted mindenkivel, hogy próbálkoztok csak nem jön össze?
2022. ápr. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!