Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akinek nem számít, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek nem számít, hogy a párja milyen politikai nézeteket vall, hogyhogy nem számít?

Figyelt kérdés

Mi kell ahhoz, hogy ez ne zavarjon?

Én szerintem eléggé minimumszinten foglalkozom politikával a hétköznapokban, de azért vannak egy többé-kevésbé kialakult nézeteim, és el nem tudom képzelni, hogy olyan emberrel legyek együtt, aki tök másképp gondolkodik.



2022. ápr. 13. 07:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom, úgy hangzana pontosabban ez a mondat, hogy nem érdekelnek a politikai nézetei, ameddig nem erőlteti őket rám.
2022. ápr. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
42%
Nekem csak az volt a sok amikor a lány akivel jártam tüntetésre hívott :) akkor elengedtem a témát de különben nem érdekel.
2022. ápr. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
56%
Úgy, hogy egyik fél sem egy kontroll-mániás barom, aki megakarja győzni a párját a saját nézeteiről mindenféleképpen.
2022. ápr. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
22%
Milyen politikára gondolsz? Világpolitikáról lehet beszélgetni, itthon nincs politika, max agitprop.
2022. ápr. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
88%
Számomra kimondottan üdítő, hogy tudok a párommal politikáról vitatkozni, úgy, hogy ha nem is homlokegyenest mást gondolunk, kellően különbözik az elképzelésünk róla. Ehhez nyilván az is kell, hogy egyikünknek se az legyen a második mondat után az érve, hogy "hát akkor a rohadt komcsi/libsi/náci anyádat". De engem érdekel, hogy ő mit gondol, őt érdekli, hogy én mit gondolok, ráadásul egyikünk sem törzsszavazója egyik pártnak sem, így teljesen jól el tudunk beszélgetni.
2022. ápr. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
32%
Mert felülemelkednek a témán és vannak érdekesebb dolgok, amikről beszélgethetnek. Ugyanúgy, ahogy egy barátságban. A politika egy 1000+ érdekes téma közül, de nem az egyetlen.
2022. ápr. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
13%

Az az igazság, hogy akinek ennyire sokat jelent a politika a magánéletében, annak elég ingerszegény élete van.


Nem azt mondom, én is megvitattam az n+1. szaktársammal is a 4/5-öt, meg a többi, de hogy a politika olyan rendezőelv legyen a párkapcsolatomban, ami helyettesíti az elveket és más preferenciákat, az nekem nagyon-nagyon ijesztő lenne.


A mániákus Hitler jut eszembe 1922-ből erről…

2022. ápr. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
41%

#3

"egyik fél sem egy kontroll-mániás barom"

Ez - legalábbis Mo.-on - nem kontrollmániáról szól. A politikai az pont egy olyan téma, amivel lehet mérni a másik intelligenciáját, hogy milyen szinten értelmezi, mennyire látja át, mennyire gondol bele, mennyire ismeri a logikai hátterét stb.


Azt mondani, hogy ez teljes mértékben hidegen hagy valakit, annyit jelent, hogy téged nem érdekel, ha párod helyenként elfelejt még levegőt is venni, mert olyan értelmes.

2022. ápr. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
87%
Valójában mindenki életében számít a politika. Mert az nem csak a pártokról és a képviselőkről szól, hanem minden közügyről. Engem nem érdekel, hogy mi van az Orbánnal, meg a Gyurcsánnyal, de a politikai kérdésekről (amikről eredetileg a parlamentben is beszélni kellene egymás szapulása helyett) van véleményem. Nehezen tudnék elképzelni gyerekvállalást valakivel, aki teljesen más szellemben akarja nevelni. De már korábban is kibuknának a túl nagy világnézeti különbségek a kapcsolatban.
2022. ápr. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
67%

#8

Nem azt mondtam, hogy teljesen hidegen kell hagynia. De az, hogy a politika legyen az egyik meghatározó tényező a kapcsolatban, az igenis idiótaság.

2022. ápr. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!