Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális,hogy ebből all az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális,hogy ebből all az éltem vele?

Figyelt kérdés

A kedves parom gyakran nagyon csúnyán beszel velem,eddig csak kettesben fordult elő,hogy káromkodott. Most mar társaságban is megengedte maganak. Ezerszer elmondtam neki,hogy ne beszéljen igy es tűrhetetlen a stilusa,de folyton azt mondja hogy o nem tudja megerteni es felfogni,hogy mi a baj ezzel es tarsasgban is képtelen ra.O nem akar bantani o nem akar alazni,o csak poenkodik es neki minden belefer.Amugyis azt vallja,hogy akit szeretunk azzal lehet ordítani, csunyan beszelni lehet allat,mert aki szereti az szereti ugyis es csak azzal teszi meg,mert vele olyan bensoseges a viszony.

Ebbol az eletem,hogy ezen vitazok vele es probalom megertetni vele,hogy ezt nem szabad,nem illik,ez rombolo es megalazo ez banto. Megy a vita,hogy o viszont nem tudja felfogni,hogy miert problema es nem tudj hol a hatar…


2022. ápr. 16. 19:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
37%

Nem passzoltok.


Neki olyan pár kell, aki egyetért vele, neked meg olyan pár, aki veled ért egyet. Ennyire egyszerű.


A jó kapcsolatnak nem az az alapja, hogy a két fél alkalmazkodik a társadalmi elvárásokhoz, hanem az, hogy egymással egyetértésben legyenek a fontos dolgokon.


Szerintem pl fölösleges és gáz dolog egy liter disznóvért szétlocsolni a padlón minden hónap első szombatján éjfél előtt három perccel, de ha Gyuri és Anna egyetért ebben, és közösen űzik ezt a rituálét, akkor ez nem fog a kapcsolatuk rovására menni. És nem számít hogy a társadalom mit gondol erről.

Oké tudom ez extrém példa, de ez a lényeg. Egyetértés kell legyen a pár tagjai között, ez a legfontosabb a jó kapcsolathoz.

2022. ápr. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
a szerelem nem ismer határokat!
2022. ápr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez bántalmazás! Persze joga van magyarázni a bizonyítványt, hogy mitől erőszakos veled, miután ez neked fáj. Átlépi a határaidat, nem tisztel, nem szeret. Rúgd ki!
2022. ápr. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, nekem az ordibálás semmilyen emberi kapcsolatpmba nem fér bele. Sem a bunkozás. Legyen szó a férjemról, testvéremről vagy akár munkatársról. Nem ordítok, nem bunkózom. Velem se tegyék.
2022. ápr. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Kedves valaszolok,nem arrol van szo,hogy en ezt engedem es csendben turom.Marmint igen ak apcsoalt elejen tehetetlennek ereztem magam,sirva csendbe kedvesen kertem,hogy ne tegye.Majd kesobb megerosodtem es mar beszalltam vele az orsitozasba,csunya beszedbe ,annyi tortent hogy mar o is elsirja magat ilyenkor valamint sokat javult pl mar nem hetente 2x csinalja hanem havonta 1x.

Valoban en is ugy erzem hogy a hataraimat lepi at folyton es nem tiszteli,de az o szemszogebol meg szerinte semmi rosszat nem tesz,viccel neki belefer neki normlis o szeret o nem bant stb stb..

Mindig mondja,hogy eldobnam-e ennyi maitt ot meg hogy idomul hozzam stb..nem tudom en sem meddig lehet ezt elturni vagy meddig kell kitartani vagy mi a normlis es mi nem es mikor kell azt modnani eleg ,de kozben latom hogy tenyleg vlatozik sokat es neki is nehez.

2022. ápr. 18. 11:49
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Szóval társfüggő vagy…. ! Van két weblap, amit javaslok. nane.hu, patent.hu

Csak hogy értsd, milyen dinamikával működik a bántalmazó kapcsolat

2022. ápr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

16,rendben megnezem amit linkeltel.

Amugy at arsfuggo azt hittem azt jelenti,hogy valaki keptelen a masik nelkul letezni marmitn,hogy midnig szuskege van egy masik szemelyre?

(Meg nem ovlastam el amit linekltel,mert cska most leptem fel ide)

Es ha tenyleg ezt jelenti akkor azt megcafolom,mert voltam szingli tudatosan 2 teljesen even at,valamint van tobb hobbym,fejlesztem magam belul es kivul is,jarok pszichologushoz is,munkaban is fejldook stb es nem erzem azt,hogyha elmenne a parom akkor en osszerogynek tehetetlneul…mivel en szoktam azt az opciot izlelgetni,hogy lehet inkbb kulon kellene folytatni,ha nem tud valtozni.

De eplvaspm a cikket,linekt,mert valoszinuleg nem ezt jelenti a tarsfugges.

2022. ápr. 19. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!