Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért távolodnak el szexuálisa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért távolodnak el szexuálisan egymástól a párok?

Figyelt kérdés

Természetesen a kérdésem nem mindenkire vonatkozik, hiszen sokan vannak, akiknek kiegyensúlyozott a házas életük.


A kérdés az én házassági problémám miatt fogalmazódott meg.

Ugyanis nálunk a feleségem az, aki teljesen eltolt magától.

De ezt közölte velem, hogy szexuálisan nem tud megadni semmit.

17 éve vagyunk együtt.

Ő 46 én 47 évesek vagyunk.

A probléma már nem most kezdődött.

Sokat beszélgettem vele a problémáról és kértem, hogy oldjuk meg, keressünk megoldást rá.

Semmi siker.

Szexuálpszichológuson gondolkodtam, de sajnos anyagilag megterhelő lenne,így jelenleg nincs módom rá, hogy szakember segítségét kérjem.



Ahogy utána olvastam, itt a, GYK-n, sajnos sok hasonló téma volt már.

A kapcsolatok x%-a már 30-35 éves kortól megromlik szexuálisan.


Beszélgettem egy ismerősömmel (Nő,50-es) és felhozódott a téma.

Ő kijelentette, hogy semmi igénye nincs szexre.

A férjével évek óta semmi szex nincs.

Így nyitott házasságban élnek,de ezt meg is beszélték és jól tudnak egymás mellett így élni.


Véleményem szerint nem mindig a válás a megoldás mindenre.

Csak én már kifogytam minden próbálkozásból és már ötletem sincs mit tegyek?

Szeretem a feleségemet, elválni,megcsalni nem akarom őt, de így sem akarom leélni az életem.



#Házas élet probléma.
2022. máj. 5. 07:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Én ugyanebben a cipőben járok csak éppen én vagyok a nő...a páromnak vannak gondjai, de én meg tönkremegyek ebben, mert én meg nagyon kívánom a szexet 49 éves létemre...
2022. máj. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Akinek van gyomra hozzá, az csinálja a nyitottat. De ugyan hol találsz olyan nőt, aki legalább szexi, ha szépnek nem is mondható, és elfogadja, hogy csak szexelni jársz vele össze?

Itt a gyk-n vannak páran, akik nyitottban élnek. De szerintem egy hétköznapi kapcsolatban meg se lehet szervezni ezt. Szombat délután egyszer csak felállsz a fotelből, és mondod az asszonynak a konyhában, hogy drágám, most el kell mennem, mert mára beszéltem meg Ildivel, hogy szanaszét töcskölöm? Ő meg mondja a rántás mellől, hogy menj csak szívem, de hazafelé hozz tejfölt a boltból? :DDD

Az ilyen nyitott kapcsolatban tuti, hogy valaki a rövidebben húzza, de valamiért függ a másiktól.

2022. máj. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
37%
A pasik megunják a szexet
2022. máj. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Hát így a 40-45-50+-os években szerintem nem elhanyagolható a nők esetében a hormonális változások, esetleg menopauza (előfordulhat ilyen fiatalon is már) kérdése. A legtöbb érzelmet, a libidót meg aztán főleg, a hormonok szabályozzák, és bizony ezek a hormonok folyamatos változásban vannak, és ehhez még hozzájön a testi egészség általános romlása (akármilyen egészségesen is él és sportol és jól tartja magát valaki ebben a korban is -ami valljuk be, kis országunkban igazán kevesekről mondható el-, akkor is öregszik, ezt nem lehet elkerülni), és tádám, meg is van a probléma forrása.


Mondjuk a 30-35 éves kortól megromló kapcsolatok esetében én sok élethelyzetbeli változást is figyelembe vennék, gyerekek születése (ebben a korban igenis gyakori válság), anyagi problémák, stressz, satöbbi. A szexuális vágyat millió dolog befolyásolja, az ifjú kamasz éveinket (meg esetleg az ezen a szinten megrekedt felnőtteket) leszámítva szerintem nincs olyan ember, legyen férfi vagy nő, aki a külső tényezőktől teljesen függetlenül, mindig és minden helyzetben kívánja a másikat, még ha fülig szerelmes, akkor sem.

2022. máj. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
11%

4.

Igazat írsz, de itt-és általában- nem arról van szó, hogy a körülmények miatt nincs mindig minden helyzetben...(ez tök normális lenne)

Hanem arról, hogy sok nő egyszerűen lehúzza a rolót. 35-40 éves nők teljesen jól elvannak szex nélkül, és elvárják ezt a párjuktól is. Vagy épp csak velük nem akarnak egyáltalán lefeküdni, de más férfiakkal meg krválkodnának. Csak hát a gyerekek, a vagyonka, a nyircsi-nyarcsi nyaralgatás az igencsak sokat vet a latban. Amikor meg apuci beújít, vagy csak prostihoz jár, akkor megy a sírás a gyakorin...

2022. máj. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

#4 vagyok: az említett "sok minden befolyásolja a libidót" témába beletartozik az is, hogy a párkapcsolatában hogy érzi magát. Ha mondjuk vannak kicsi gyerekek, akikkel zömében anyuka foglalkozik (lehet vitatkozni, nálunk még mindig ez a jellemzőbb), a házimunka nagy része szintén az ő vállán van, plusz dolgozik, mindemellett a férje úgy különösebben már nem udvarol, nem kedveskedik, hiszen minek, már együtt vannak tizeniksz éve, gyerekek is vannak, hova udvaroljon (kivéve, ha akar valamit, ugyebár), és amikor van is akció, a nőnek 10ből 8 esetben nem különösebben élvezetes, akkor elég könnyű elveszíteni a lelkesedést a kapcsolatban és 35-40 évesen azt az érzést kelteni a másikban, hogy mennyire jól elvan szex nélkül. De ez tévedés, a ROSSZ szex nélkül van el nagyon jól.

Most nem mondom azt, hogy mindig, minden esetben ez a helyzet, távol álljon tőlem, nem ismerem sem a kérdező esetét, sem azt, amiről te írsz #5 konkrétan, csak amit magam körül látok ebben a korosztályban, az általában ilyesmi miatt van. A nő fáradt, a férfi nem tartja fenn a tüzet, belenyugodott a kényelmes életbe és néha panaszkodik, hogy azért most már jó lenne valami akció, mert már két hónapja semmi sem volt. A nőnek meg eszébe jut, hogy hát igen, mégis mikor állított haza csak úgy, minden hátsó szándék nélkül egy csokor virággal, mikor kapott utoljára egy puszit az arcára, egy ölelést, amiket nem követ utána a követelőzés, hogy menjenek a hálószobába. Egy bókot, pár kedves szót, elismerést, satöbbi. Na meg ismét, az orgazmus hiánya. Sokan idővel elfelejtik, hogy a nők egy kicsit bonyolultabbak és többre van igényük, mint 5 perc tili-toli, és enélkül szerintem tényleg minden nő meglenne. Elviseli, amíg még gyereket akar, esetleg amíg még fiatal és reménykedik benne, hogy idővel változik, de mikor már feladja a reményt, hogy ez lehet jobb is, akkor inkább elvan nélküle.

2022. máj. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

Kèrdező, pár kiinduló kérdés:


-Mennyit dolgozott/dolgozik?

-Otthon is és munkahelyen is?

-Mennyit segítettél ezekben neki?

-Vannak/voltak gyerekeitek? Ha igen,azőnevelésükből kivetted a részed?

-Hányszor és hogyan éreztetted vele, hogy szép/okos/ügyes stb? Volt, hogy hátsó szándék nélkül udvaroltál neki?

-Meghallgattad/segítetted, ha problémái voltak?

-Mennyit veszekedtetek és miért?

-Hogyan próbáltad megbeszélni/megoldani ezt a problémát?


Ezek kiinduló kérdések. Abban igazad van, hogy biztosan nem véletlenül múlt el a tűz. Csakhogy az okán már nem lehet segíteni. Ha nincs igénye, nincs igénye. Az a baj, hogy erről javarészt a kedves férfi tehet, csak ugye általában ez így nincs kiemelve. De tudd meg, a nők érzelmi alaon működnek. Ha nincsenekrendben az érzelmeik, az intimitás sincs rendben.

2022. máj. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
6-os 2. bekezdése nagyon fontos.
2022. máj. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
39%

Az egyik szeretőm pont ilyen.

13 éves kapcsolatban, 30as évei elején a férjével nem szexszel, mindig van valami kifogása. Hozzám hetente 1-2 alkalommal jön, ne tudd meg milyen aktív. Bármit, bárhol, bármikor. Alkalmival járt a cégünkhöz dolgozni, volt, hogy szóltak a vendégek, hogy késnek, addig a kocsijában csináltuk a közeli hegyen. De simán leszop a raktárban, vagy a WCben is meló után.

Otthon meg beadja, hogy késtek a vendégek, tovább tartott a program, csatlakoztak mások is azért maradt tovább.

Ha meg házhoz jön, akkor vagy a munkára hivatkozik, vagy a barátnőjével találkozik (tud róla a barátnő, falaz neki)

2022. máj. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
Én 9 éves kapcsolatban élek, az elmúlt 2 évben lett végtelenül kevés az igényem a dologra a páromtól. Ami az első néhány évben volt, az az ő részéről szépen elfelejtődött. Az idők során az előjáték megszűnt, a szexen kívül nem ér hozzám, maximum, ha fölesek benne, mert útban van a konyhában. Ha ül a tv előtt és ha csak odabújnék, azt hárítja, ha néha még szexelnék is, a keze azonnal a puncimon, minden más elfelejtve. Ez rémesen lelomboz, a semmi bevezetés. Neki sokszor elég 5 perc, azt gondolja, kárpótol egy kis csiklóbirizgával, de akkor is hiányérzetem marad. Vagy meglep felkészülés nélkül és az meg fájdalmas. Rongyosra beszéltem a szám éveken át, semmi. Nemrég állapodtunk meg a nyitott kapcsolatban, mert a szexet leszámítva minden más jól működik.
2022. máj. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!