Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom apja csaknem kikergete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom apja csaknem kikergetett a lakásából. Hogyan tovább szerintetek?

Figyelt kérdés

Párommal 4 hónapja vagyunk együtt, (28F,29N) úgy gondolta, hogy eljött az ideje annak, hogy a szülei megismerjenek, én pedig osztottam a véleményét, ezért elutaztunk hétvégén a szüleihez, előre megbeszélt időpontban, persze, de azóta is ezen őrlődök...

A következő történt: én tetovált vagyok, amit a párom teljes mértékben elfogad. Nem nagyon, 3-4 kisebb (max. 10) cm-es tetoválásom van, semmi tiltott, tabu jelkép, vagy koponya, na, értitek...

Megvolt a bemutatás, de már az ebéd közben éreztem, hogy feszült a légkör, párom apja folyamatosan engem fixírozott. Nonszensz dolognak tartom eltakarni a tetoválásaimat, meg azt is, ha valaki csak emiatt ítélkezik. Végülis csak kiborult a bili, ami nem is közvetlenül nekem szólt, hanem a páromnak... Közölte, hogy ő azt hitte, a következő barátnője normálisabb lesz és normálisan is fog kinézni, az ilyen tetovált huligánokat, mint én, nem látja szívesen a házában, itt normális értékrend uralkodik. Aha, na, ja... (Párom előző barátnőjének orrpiercingje volt, szegénynek ennyi volt a vétke, de ők azért mentek szét, mert már nem működött a kapcsolatuk, mondjuk nem is mentek gyakran párom szüleihez...)

Én megmondom őszintén nemhogy lefagytam, hanem akkora lett a fejem, mint egy felvonulási léggömb, kicsúszott a számon, hogy "elmegy maga a jó büdös francba." Ezután felálltunk, megköszöntük az ebédet és távoztunk. Párom mellettem áll nyilván, megmondta az apjának, hogy nem beszélhet így velem. Az anyja próbált a férje ellen tenni, de nem nagyon tudott, továbbá párom még napokkal ezelőtt mondta, hogy tart a bemutatástól, mert az apja rátarti.

Én nem akarom menni többet, nem akarok ilyen családba tartozni, a páromat viszont szeretem.

Soha nem ért még ilyen atrocitás a tetoválásaim miatt, pedig jártam egyetemre is, ott sem, meg egy jól menő cégnél voltam alkalmazott, ott még a főnöknek is tele volt varrva a karja.


Mit tennétek?


2022. máj. 11. 12:36
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
58%
Azt ugye tudod, hogy ezzel a reakcióval csak erősítetted az öreg előítéleteit? Ahelyett, hogy rácáfolva ezekre, normálisan megbeszéltétek volna a dolgot.
2022. máj. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
92%
Semmit, 150km pont elég messze van. Közölném, hogy többet nem találkozom velük, ettől még a párkapcsolat nem sérül.
2022. máj. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Már bocs, első, de én lettem megsértve, ismeretlenül elítélve és még én hunyászkodjak meg? Amúgy miért is erősítettem az előítéletein? Talán te nem szoktál ki örülni, akár tetovált vagy, akár nem? Olyan vagy, mint párom apja...
2022. máj. 11. 12:55
 4/48 anonim ***** válasza:
64%

"elmegy maga a jó büdös francba."


Ezek után mit vársz? Lesüllyedtél nemhogy az ő szintjére, hanem az alá, mert ő csúnya szót nem mondott rád.

Amúgy a barátod nem beszélt otthon arról, hogy neked tetoválásod van? Mert akkor apuka nem a találkozáskor szembesült volna ezzel, hanem ez a konfliktus lezajlott volna akkor, amikor magukban vannak.


Itt az alapvető gond az, hogy az apának és a fiának gyökeresen más erről a véleménye, és az apa elvárja, hogy a fia igazodjon az ő véleményéhez. A fiában meg tudat alatti lázadás van, amiért pont mindig az apja számára eleve elfogadhatatlan nőkbe szeret bele.

Hogyan tovább?

Hát, egyelőre csakis úgy, hogy nem mész hozzájuk, hanem bárhol máshol találkoztok. Aztán majd 1-2 év múlva, ha még akkor együtt lesztek, meg lehet szondázni az otthoni hangulatot náluk.

2022. máj. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk egy ilyen beszólás után én nem csodálkoznék annyira, hogy még kérdést is kiírjak.
2022. máj. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Kiborulni*
2022. máj. 11. 12:55
 7/48 A kérdező kommentje:
Oh, értem, akkor én vagyok a szemét. Elnézést kérek, végülis akkor igaza van, hogy ismeretlenül ócsárol.
2022. máj. 11. 12:56
 8/48 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem csak látta a stílusodat...
2022. máj. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
20%

Az apukával értek egyet.

Én is ismerek tetovált csajt, de neki a pasija is tetovált. Sőt a csaj tetováló. Eszméletlenül összeillenek, róluk semmilyen negatívum nem jut az eszembe. Te miért nem egy ilyen pasit keresel? Akkor a család sem szólhatna semmit...

2022. máj. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
78%

Na vegre, valaki vissza is mert szolni!!!

Neked van igazad, en biztos nem mennek tobbet hozzajuk!

2022. máj. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!