Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez szerintetek bírható?

Figyelt kérdés

8 óra becsekkolós kártyás munka (tehát minimum 8 órát ott kell lenni) + legalább fél óra ebédszünet (szintén mérik)+ napi 2x45 perc utazás.


Hobbi 1: a munkahelytől további 30 percre van (oda + vissza is kell menni) heti 2x + 3 óra a hobbi alkalmanként.


Hobbi 2 heti 5-6 óra általában helyben.


Párkapcsolat és mind a két szülőpár legalább heti látogatása (vagy közös program) mellett. Illetve 1-1 nagyszülő kb. kétheti látogatása.


Ha hetente egyszer a tesómmal is szeretnék találkozni és kb. heti/kétheti egyszer egy találkozó lenne a barátokkal.


Gyerekek még nincsenek. A lakás kicsi, de van hozzá kert és közösségi munkát (havi 8 órát) is kell végezni.


Most kell jelentkezni egy évre az egyik hobbimra és nemrég kezdtem el dolgozni főállásban, szerintetek ki lehet bírni, vagy a fontosabb dolgok (család, párkapcsolat, barátok) rovására fogom tudni csak csinálni?


Köszi!


2022. máj. 14. 00:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
A kérdés, hogy neked megfelel-e? Nekem nem felelne meg, élni szeretnék, nem vagyok egy gép. Neked kell dönteni. :) Sikeres lehetsz egyébként úgy is, hogy nem hajtod magad...
2022. máj. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Kinek kell bírni? Te nyilván csinálod, mert ezt akarod.

"heti 2x + 3 óra a hobbi alkalmanként.

Hobbi 2 heti 5-6 óra általában helyben." Ez némi magyarázatra szorul, nagyon nem mindegy. A párod simán meglátogathatja a szüleit minden héten, amíg 3 órát a hobbid csinálod, neked erre nem lesz időd.

Szerintem a családi találkozás sok, hacsak nem 20 percre laknak, és csak 1 órát tervezel ott lenni, ezt a testvéreddel összekötheted, mindenki örül.

2022. máj. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2022. máj. 14. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ujra kene gondolnod, hogy mi a fontos. Kezd az egeszet ugy, mintha te es a parod 2000 km-re laknatok egyutt valahol, es ott kene megszerveznetek minden percet egy hazautazasnak. Minden nem fog beleferni felevente 2 hetbe. Mire mennyi idot forditanal?
2022. máj. 14. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kérdező, ez baromi soknak tűnik, én ebben a formában biztosan nem vállalnám. Nyilván a munka adott, azzal nem lehet mit kezdeni.

A két hobbi, ha egyik sem olyan, hogy szabad fél-egy órákban lehet űzni, hanem egyhuzamban kell, sok. Tehát feltételezve mondjuk, hogy hétfő-péntek dolgozol, és mondjuk ötig vagy a munkahelyeden, akkor heti két napon este nyolc után fogsz hazaérni, ami elég megterhelő. A másik hobbit feltételezem, hogy hétvégén végzed, és nem munka után, tehát mondjuk a szombatod felének annyi. Marad 3 hétköznap délután/este és 1,5 nap hétvége. Meglátogatjátok mind a két szülőpárt egy héten. Feltételezem, hogy nemcsak fél órára ugrotok fel, szóval ha közel laknak hozzátok, akkor is minimum egy fél napotok elmegy. Marad mondjuk a 3 hétköznap félután és egy 1 nap hétvége. Ha egyik héten találkoztok az egyik nagyszülővel, másikon a másikkal, és ez is fél nap, akkor fél nap hétvége 3 hétköznap délután. Találkozol a barátokkal hetente meg a tesóddal, mindenkivel összehozod munka után, 1 hétköznap délután és fél nap hétvége. És akkor nem pihentél és nem csináltad meg a házimunka rád eső részét. És nem ápoltad a párkapcsolatod. Ja, és nem volt meg a közösségi munka.


Én amondó vagyok, hogy ezt érdemes lenne újragondolni. Én pl. biztos nem látogatnám minden héten a saját és a párom szüleit is, ha amúgy nem szorulnak a segítségünkre - van telefon, ott is lehet beszélgetni.

2022. máj. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

A szülők 15 percre laknak a szomszéd városban.


A tesómmal találkozást nem lehet összekötni a szülőkkel, mert sportolunk, a szüleimet nem tudom beállítani, hogy fussanak velem 10 km-t.


A párom a nagyszüleit meg tudja látogatni a hobbim alatt (elmegy oda és utána értem jön), de a szülőket nem, mert a szülei csak kocsival laknak 15 percre, tömegközlekedve majdnem egy óra. Mire a szülei hazaérnek jóformán jönnie kellene értem.


Eddig amúgy úgy ment, hogy volt két hosszú napom (hétfő + péntek), amikor 10 óra után értem haza. Így megvolt ezeken a napokon napi két túlóra, amit lecsúsztattam a többi napon.


Viszont amiatt mindig ideges volt a párom, ha hétvégére valami plusz program becsúszott (mondjuk egy egész napos túra a tesómmal), főleg, ha azon a hétvégén még a szüleimhez is mentünk, mert mondjuk nagycsaládi buli volt.


Amúgy a szülőkkel találkozás van, hogy csak egy esti program valamelyik nap. Főleg nekem, a párom szülei 6 és 9 között érnek haza, úgyhogy velük nehéz hétköznap találkozni, de már arra is volt példa.


A közösségi munka meg 2-3 óra kora reggel, mielőtt elindulunk bárhova hétvégén. Két emberre a házimunka nem sok, amikor nem 10 után érünk haza, akkor gyorsan portalanítunk, seprünk, kiteregetünk vagy kitakarítjuk a vizes helyiségeket. A főzést a párom intézi, mert betegség miatt neki vinnie kell mindennap ennivalót.


Igaziból nem tudom, hogy menne-e. Az biztos, hogy most így a felújítással elég lassan haladunk, de nem tudom, hogy csak emiatt érezzük soknak vagy amúgy is sok.

2022. máj. 14. 08:59
 7/20 anonim ***** válasza:
Off kerdes, de mi az a kozossegi munka? Marmint igy a lakohazon belul?
2022. máj. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
A szülőket miért kell heti1x látogatni? Főleg együtt és a párod szüleit is.Annyira idősek, hogy ellátásukban kell segíteni? Ezt soknak érzem, amúgy teljesen egy átlag életvitel.
2022. máj. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Jaja én sem értem miért kell minden héten látogatni őket. Illetve miért kell a párodnak cipelnie téged? Nem tudsz tömegközlekedni? Vagy nálad a kocsi és ő megy tömegközlekedéssel? És akkor ő annyi időt van a szüleivel amennyit szeretne
2022. máj. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

A közösségi munka olyan, hogy tartozunk egy önszerveződő közösséghez és ott kell különböző feladatokat, karbantartást csinálni. Pl. Kertet rendbe rakni, ültetni, festeni stb.


Mi azt láttuk gyerekként, hogy a szülőket legalább hetente egyszer látogatták a mi szüleink is, mindkét oldalról.


Ha segítségre szorulnak (mint a nagyszüleim), akkor oda legalább napi 2x -3x kell menni, hogy érjen valamit, mert amúgy kb. az első dolog, hogy rosszul kezdik el szedni a gyógyszereket.


Persze ha nagyobb feladat van (költözés, festés, családi rendezvény), akkor segítünk.


A tömegközlekedés mindkettőnknek nehézkes. Hazaérni könnyű vele, de nem este fél 11 körül, a párom szülei, meg egy “hegy” tetején laknak. Tömegközlekedve kb. 50-70 perc gyalog is van vagy 60, mire felérsz. Kocsival 15.

2022. máj. 14. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!