Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Teljesen összezavarodtam…ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen összezavarodtam…ti hogyan döntenének el melyik utat válaszátok?

Figyelt kérdés

Pár hónappal ezelőtt a férjemmel megromlott a házasságunk akkor én ezt elmondtam neki, hogy szeretnék elválni (előtte sokszor jeleztem a problémákat, de nem nagyon szeretett volna változtatni)


Nem sokkal később belépett az életembe egy férfi aki igyekszik mindent megadni amit a férjem nem (szeretet, kedvesség, törődés)


Eddig biztos voltam a dolgomba de elbizonytalanodtam benne mi is a jó döntés számomra.


1. A boldogságomat helyezem előrébb picit és egy új életet kezdek az új személlyel aki reményeim szerint jobb lesz mint a férjem volt (de azt is tudjuk, hogy minden kezdet szebb jobb, ki tudja mi vár rám)


2. Visszamegyek a férjemhez, nem rugóm fel a házasságomat, gyerekeim életet és az anyagiakat (mivel jogilag minden 50-50% más kérdés, hogy nagy részét én teremtettem meg).


Ha az elsőt választom akkor a gyerekeim élete is sokkal nehezebb lesz…egy komolyabb perbe kell bele mennem ami gondolom nagyon megfog viselni lelkileg is :(


Nagyon elvagyok keseredve, mindent olyan bizonytalannak érzek.


A férjemet is szeretem egy részről mert a gyerekeim apja, becsülöm ezért és leértünk 11 évet együtt, nem könnyű az elszakadás, de közben érzem mit adna nekem az új kapcsolat…


2022. máj. 16. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Egy életed van, és a gyerekeknek se jó ha látják h a szülei már nem boldogok együtt..( apa nem öleli anyát) és ez rossz példa is nekik a családról
2022. máj. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a két lehetőség egyike sem életszerű.

1. nem szabad úgy gondolkozni, hogy "A" férfit lecseréled "B"-re. Ez senki számára nem jó. Te részedről nagyon kockázatos, mert nem lehet biztosra tudni, hogy miként alakulnak majd a dolgok köztetek (főleg, ha rád szakad a gyereknevelés és háztartás vezetése, amiben azért most a férjed is kiveszi a részét). Másrészt "B" számára sem jó ez, mert hatalmas nyomást helyezel rá. Úgy érezheti, hogy miatta váltál és kockáztattad gyerekeid békéjét. Nem korrekt ilyet tenni vele.

2. Nem lesz már soha jó köztetek a kapcsolat. Ő tudja, hogy válnál, ha megtehetnéd, gyanítom, hogy a szeretődről is tud. Miután kimondtad, hogy válnál, de megfutamodsz mégis, ez olyan erőpozícióba helyezi őt, amit érezni fogsz minden nap. Hamar észreveszed majd, hogy alárendeltként fog kezelni, mint a hétköznapokban, mint az ágyban. Mindeközben egy másik férfit fogsz szeretni. Ez lelkileg nagyon nehéz. Csak abban az esetben lenne ez a 2-es valós lehetőség, ha a házasság megromlásának okait fel tudjátok számolni és ismét bízni egymásban, szeretni a másikat.

Van egy harmadik lehetőség: elválni, saját lábakra állni, majd tiszta lappal kezdeni a szeretőddel. Tudja, hogy nem miatta döntöttél így, a gyerekeid is tudják, hogy nem miatta ment el az apjuk. Enélkül nem lehet közös jövőtök. Továbbá ez téged is biztosít, mert, ha nem jönne össze, akkor sem dőlnek be a tervjeid, mert ugyanúgy ott vagy a gyerekeiddel és élitek tovább az életeteket. Aztán majd jön "C" lehetőség.

2022. máj. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsolatot akkor lehet megjavítani, ha mind a két fél benne van. Ha ez a férjedet nem érdekli nem tudsz mit tenni.

A gyerekek, pedig ne azt lássák, hogy a házasság= a muszájjal, illetve hogy egyik szülője sem boldog egymással.

2022. máj. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy ez az új pasi mennyire gondolja komolyan, illetve, hogy a gyerekeiddel is elfogadó lesz-e? Mert sajnos hallani olyanról, mikor csak a nő kellett de a gyerekei nem, és akkor majd mit csinálsz? Ott leszel két szék közt a pad alatt. Ha feleztek, akkor is gondolom már csakis saját otthonban gondolkodnál, mert azért mégis csak az a biztosabb, de a mai világban ez sem egyszerű ahogy elszálltak az árak.
2022. máj. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a kérdést nem értem.

A férjeddel már korábban megromlott a kapcsolatod, és válni szerettél volna, ha ez nem egy odadobott mondat volt, hanem elhatározás, akkor nincs miből visszakoznod. Az egy egészen más kérdés, hogy az új férfivel milyen lesz majd a kapcsolatod.

A két dolgot nem kellene összemosnod, ne azért válj el, mert van másik, hanem mert az előzőt lezártad.

2022. máj. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a megjavítás nem működik mert a férjed nem tesz bele akkor válás.

De ha válsz, akkor NE a masik férfi miatt valj hanem magad miatt. Szerintem jobb békében elválni, mint addig húzni amikor már utáljátok egymást, a gyerekeknek se jó.


Szóval ha egyik pasas helyett válaszd a másikat valóban, mert nincs rá garancia hogy x év múlva az is tökéletes kapcsolat lesz.

2022. máj. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A múltkor hallgattam egy podcastot, ahol egy olyan céget interjúztattak, aki segít házasságokat megjavítani, ha meg nem megy, akkor szépen elválni. Elmondták, hogy az elromlott házasságok szinte mindegyike menthető lenne, ha nem akkor fordulnának segítségért, ha már egymásra sem tudnak nézni.


Nem különleges a másik fickó, csak éppen rámutat arra, hogy mit hiányolsz a férjedből. KÖnnyen lehet, hogy ha a férjed is hajlandó/képes ezt megadni neked, akkor megkaphatod a boldogságot, válás nélkül. Csak valamiért az emberekben fel sem merül ez az opció.

2022. máj. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
Ahhoz, hogy bármiféle tanácsot lehessen adni, kevés az információ. Mit takar, hogy megromlott a házasságotok? A férjed tud a másik férfiről? Meddig jutottál vele? Igazából csak pár hónapja ismered, nagyon keveset tudhatsz róla. Az első időben mindenki kedves, aztán ahogy múlik az idő, úgy változik meg minden. Ez az egész pár hónapja kezdődött, túl rövid idő ahhoz, hogy döntést hozz. Te magad írod, milyen helyzetbe kerülnétek a gyerekeiddel válás esetén. Gondold meg jól, ne tegyél elhamarkodott lépéseket. Lehet, hogy ez a másik férfi csak egy fellángolás. Hidd el, tudom, mit beszélek, megéltem egyet-mást.
2022. máj. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!